885 Shares 7668 views

zespół depresyjny, a jej kształt

Depresyjny zespół – patologia jest do tłumienia (SAD) nastrój, niedociśnienie, opóźnienie silnika i spowolnienie procesów myślowych. Osoba do czynienia z tym problemem, stworzyć poczucie braku witalności, nie chcę robić. Otaczająca jest postrzegana w najczarniejszych barwach, a co kiedyś przyjemność – traci swoje znaczenie. Przyszłość wydaje się beznadziejna.

W ramach zespołu depresyjnego, naukowcy zidentyfikowali szereg wariantów, charakteryzujący manifestacji objawów zaburzeń sfery emocjonalnej o różnej sile i dodanie kilku pojedynczych objawów.

Zespół asteniczny-depresyjne

Całkowite wstrzymanie organizmu w połączeniu ze stanem depresyjnym może wskazywać, że dana osoba jest obecna asteniczny-zespół depresyjny. Objawy pojawiają się zmęczenie, upośledzenie intelektualne. To naruszenie jest niebezpieczne, ponieważ bez uwagi mogło rozwinąć się poważnego zaburzenia neurotyczne. Niestety, ludzie, którzy pojawili się zespół depresyjny, boją się pójść do lekarza, uzasadniając to stwierdzeniem, że zostaną one przyjęte do „chorych psychicznie”. Należy jednak mieć na uwadze, że ADB – nerwowy, a nie choroba psychiczna, która wymaga badań i dobór indywidualnej terapii.

W początkowych etapach osoby mogą sobie pomóc. Jeśli, na przykład, choroba spowodowana przez obciążenie (emocjonalnego lub fizycznego), więc warto pomyśleć o wakacjach. Jeśli powodem była beri-beri, żużla ciała, problem z tarczycy, nie może obyć się bez dokładnego podejścia do zdrowia. Należy zauważyć, że w grupie ryzyka dla osoby z przewlekłym chorobom zapalnym (zapalenie stawów, zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie trzustki, zapalenie nerek, etc.). W przypadku, gdy zespół depresyjny asteniczny jest spowodowane przez szereg niepowodzeń, może pomóc introspekcji, czytanie książek na temat psychologii.

Zespół lęku-depresyjne

W tym przypadku, poczucia „zagubienia się”, melancholii i apatii dodany lęk i stres. Naukowcy zauważyli, że bardzo często ludzie, którzy wystąpią objawy depresji, prawie cały czas przeżywa lęk. Niektóre badania sugerują, że choroba ta jest związana, w tym iz naruszeniem metabolizmu serotoniny. Ponadto patologia może być spowodowane przez działanie uboczne niektórych leków, oraz predyspozycją genetyczną. W tym przypadku, bez pomocy lekarzy nie może zrobić. Jednak subiektywne przyczyny występowania tego zespołu może być ustawiony od pochmurnej pogodzie i braku słońca, a ostatni doświadczenie tragicznych wydarzeń.

Walcz z depresyjny zespół odbywa się za pomocą następujących metod: leki przeciwdepresyjne i uspokajające leki, psychoterapia, zmiana stylu życia i środowiska. Warto pamiętać, że diagnoza została postawiona na podstawie obrazu klinicznego dr ogólnej. Łagodna depresja może być leczona w warunkach ambulatoryjnych, aw ciężkich postaciach – w szpitalu psychiatrycznym.