877 Shares 7080 views

"Małżeństwo papierowe", sztuka: recenzje, wrażenia, ciekawostki i opis

"Małżeństwo w formie papierowej" to spektakl, którego przeglądy, oparte na ich sprzecznościach, dodatkowo zwiększają ich zainteresowanie. W tej chwili jest na scenie teatrów "Rzeczpospolita Taganka aktorów" i imieniem M. Ermolovej.

Twórcy

"Małżeństwo papierowe" to spektakl, który jest wspólnym utworzeniem grupy bardzo utalentowanych ludzi. Przede wszystkim Hanna Slutsky położyła się na niej. Ten utalentowany scenarzysta jest córką słynnego radzieckiego reżysera Henry Hovhannisyan, który dokonał słynnej komedii "Three Plus Two". Jest autorem 5 spektakli i scenariuszy trzech dziesiątków filmów, wśród których większość prac jest warta pochwały widzów i krytyków.

Gra "Małżeństwo Papierowe" jest jednym z pomyślnych dzieci, a Siergiej Bodrow starszy, nominowany do "Oskara" (dwukrotnie) i "Złotego Globu". Jest znany z nie tylko jego reżyserii, ale również twórczości aktora i scenariuszy.

Jeśli chodzi o produkcję sztuki, brała udział w Alexander Ogaryov. Reżyser ma dosyć duże doświadczenie w tworzeniu spektakli scenicznych, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Prehistorii

Sztuka "Małżeństwo Papierowe", której przegląd jest przedstawiony poniżej, został stworzony według scenariusza "Sidelka" napisanego przez Gunnę Sławutska. W pewnym momencie Sergi Bodrov zwrócił na niego uwagę. Mistrz, znany ze swoich obrazów z dala od naszego kraju, filmowałby go z udziałem gwiazd światowego kina Johna Malkovicha i Ingeborga Dapkunaite. Ponadto, w jednej z głównych ról planował zaprosić jego syna – utalentowanego aktora i reżysera Siergieja Bodrova, Jr .. Wszystkie plany zostały zniszczone, kiedy w 2002 r. Była tragedia w górach. Śmierć Bodrova, Jr zmusiła jego ojca do ukrycia scenariusza przez długi czas w dalekiej szufladzie stołu. Stamtąd był wydobywany po dość długim czasie przez autora, który stworzył na jego podstawie grę zwaną "Małżeństwem Papieru".

Fabuła gry

W willi luksusowej niedaleko Moskwy znajduje się bogaty amerykański rosyjski pochodzenia, Stephen. Już od lat nie odniósł sukcesu przez nieznaną chorobę. W pierwszych scenach widowiska widzowie zaczynają odczuwać, że milioner z zazhrywsijsmy po prostu wymyśla chorobę, bo wie o jego obrzydliwym charakterze i rozumie, że może to być uzasadnione tylko fizyczną słabością. Razem z Stephenem jest lekarz i pielęgniarka w domu. Główny bohater zachowuje się nie do zniesienia, więc kobieta obiecuje codziennie uciec z tej opłacalnej, ale zupełnie nie do zniesienia pracy. Lekarz wykazuje więcej cierpliwości, bo wkrótce wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, gdzie specjalizuje się w pracy. Z biegiem czasu okazuje się, że jest gejem i marzy o opuszczeniu Rosji, aby nie ukryć orientacji seksualnej.

Stopniowo widownia rozumie, że wszystkie trzy są absolutnie niepotrzebne na całym świecie, a dom, w którym żyją, jest w pewnym sensie zatapiającym się "Titanic", na którym mogą się wzajemnie wspierać.

Cast

Wspaniałe wykonanie "Małżeństwo z papierem" składa się przede wszystkim przez tych, którym powierzono granie trzech psychologicznie złożonych ról psychologicznych. W szczególności niejednoznaczny obraz nędznej pielęgniarki Dasha został urzekł Yakovlev, który według niektórych widzów jest dla niej trochę stary "mały ogon". Ale rola amerykańskiego Stephena grają Siergiej Makovetsky i Valery Garkalin, z którymi zbliża się do 100. Jeśli chodzi o doktora Ego, jego wizerunek na scenie jest urzeczywistniony przez Daniila Spivakovsky'ego, Władimira Pankova czy Ilyi Bledny'ego.

Większość z tych aktorów to gwiazdy współczesnej sztuki teatru rosyjskiego. Jedna już ich obecność na scenie sprawia, że gra "Małżeństwo papierowe", wrażenia, o których większość widzów ma najlepsze, interesujące i godne uwagi.

Wydajność w oczach widza

"Małżeństwo papierowe", opisane poniżej, zaczyna się od kłótni pomiędzy Dashą i Stephenem o soku pomarańczowym. Zakończyła się wojna i oświadczenie Dashy, że jest znudzona takim życiem, a ona go opuści. Długi czas widzowie nie rozumieją, co się dzieje, a tylko do drugiego aktu staje się dla nich jasne, kim są bohaterowie i wszyscy.

Bogaci mają swoje dziwactwa, więc Steven sugeruje Daszczyźnie zawarcie "małżeństwa papierowego" z nim. Za jej zgodą pielęgniarka potrzebuje 10 000 dolarów. Ponieważ Amerykanin jest Żydem, ślub odbywa się w synagodze. Następnie zaczyna się "rodzinne życie", składające się z ciągłych skandali. W dniu urodzin "małżonka" Dasha mówi toast, chce długiego życia i że zawsze drężył innych, a także apologizuje fakt, że nie ma dla niego prezentu. W odpowiedzi Stephen mówi, że jej zgoda na małżeństwo była dla niego najlepszym prezentem. Kobieta rozumie, że kocha jej dawny oddział. Nawiązują nawet wspólne życie. Pewnego dnia, kiedy Dasha czeka na dziecko (Stephen prawdopodobnie nawet o tym nie wie), amerykańskie liście zostawiają notatkę. Dasha jest wściekła i rozbija ją na strzępy. Potem słychać głos i dowiaduje się, że Stephen nie wyjeżdżał do USA, ale umarł. Dasha jest pocieszana faktem, że na własne pytanie, czy wiedział o dziecku, otrzyma pozytywną odpowiedź.

Spektakl "Małżeństwo papierowe": recenzje

Opinie widzów o grze są diametralnie przeciwstawne. Większość z tych, którzy widzieli już spektakl, zauważa, że ma głęboki sens filozoficzny i dotyka bardzo aktualnych tematów ludzkiej samotności w naszych czasach, niezależnie od ich statusu społecznego i zawodu. Wśród uwag na temat produkcji można usłyszeć negatywne recenzje na temat scenografii i kostiumów, na których trudno sobie wyobrazić, że jest to osoba żyjąca w eleganckiej willi. Ponadto wiele osób zabiera bagnetami kilka wulgarnych żartów i slangowych słów, które są obficie przyprawiane dialogami głównych bohaterów.

Recenzje o grze aktorów

Nawet ci, którzy nie lubią spektaklu, uczcić wspaniałe przedstawienie aktorów, zwłaszcza Jakowleva, Garkalina i Makovetskiego. Nie jest to zaskakujące, ponieważ ci mistrzowie tej sceny mogą odgrywać jaką rolę. Recenzje prezentacji "Ślub małżeństwa" wskazują, że publiczność szczególnie lubiła numery tańca w swoim spektaklu, podczas których aktorzy dosłownie "spłonęli". Jednocześnie, jeśli możesz usłyszeć wszystkie pozytywne komentarze dotyczące Garkalina, Makovetsa i Spivakovskiego, gra Yakovlevy dała niejednoznaczne wrażenie tym, którzy oglądali spektakl. W szczególności, wraz z podziwianiem recenzji, których przeważająca większość, słychać ujemne w swoim adresie. Na przykład w niektórych artykułach na forach poświęconych sztuce teatralnej piszą, że jest "skręcona", a "nie pozostawiła roli Elizy Doolittle".

Film

"Małżeństwo papierowe" – spektakl, recenzje, na które można usłyszeć najróżniejsze. Warto przyjrzeć się tym, którzy obejrzeli film "Sok pomarańczowy" w reżyserii Andreja Proshkina. Opiera się on na skrypcie Ganna Slutska i Maxim Fedoseev. Głównymi rolami filmu były Ingeborga Dapkunaite, Alexander Yatsenko i Andrei Panin. Sądząc po opiniach widowni, zdjęcie było sukcesem, a aktorstwo nie pozostawiało obojętności. Dotyczy to zwłaszcza Panin.

Wycieczki

"Małżeństwo papierowe" (performance), recenzje, które już znasz, zostało pokazane w kilku miastach naszego kraju, a także z nim miał okazję zapoznać się z widownią z bliskiej i dalekiej zagranicą. W szczególności zostało bardzo ciepło przyjęte w Izraelu. W przeddzień swojej premiery w tym kraju Hannah Slutsky wyznała, w której opisała, dlaczego scenariusz stał się sztuką. Według niej współczesna młodzież, która składa większość z tych, którzy odwiedzają kina, nie są gotowi oglądać filmów z smutnym zakończeniem. Dlatego Sierżadź Bodrov s. Sugerował przystosować się do teatru, gdzie chodzi o bardziej przemyślanego widza, który potrzebuje nie tylko rozrywki. W rezultacie skrypt "Siddles" zamienił się w sztukę "Małżeństwo papierowe".

Spektakl (recenzje przedstawione powyżej), który Alexander Ogarev wystawił w sztuce widowni w różnych częściach Rosji i daleko poza nią, był widoczny w Petah Tikva, Ashkelon, Hajfie, Be'er-Shevie, Tel-Avivie itd. Poszedł wszędzie W pełnych salach.

Teraz wiesz, jaka jest sztuka "Małżeństwo papierowe". Opinie na ten temat odzwierciedlają opinię określonych widzów i nie zawsze są obiektywne, dlatego też, aby mieć pewność, że kupisz bilet i spędzisz wieczór razem ze swoimi ulubionymi artystami.