560 Shares 7480 views

Jak zrobić domowy jogurt tłuszczu?

Aby dokonać jogurt o niskiej zawartości tłuszczu, należy kupić świeżego lub pasteryzowanego mleka o minimalnej zawartości tłuszczu. Warto zauważyć, że do tej pory, przygotowanie takich opcji jest tak wiele smakołyków. Wykonana jest z pomocą jogurt, kuchenkę mikrofalową, Multivarki i innych urządzeń. Ale w tym artykule postanowiliśmy rozważyć najprostszy i najszybszy sposób, że mogą skorzystać z nawet początkujący kucharz.

Jak gotować jogurt o niskiej zawartości tłuszczu?

Pytanie dzisiaj nie jest tak istotne, jak kilka lat temu. Po tym wszystkim, na nabycie takich smaczne i słodkie pokarmy tylko trzeba iść do sklepu. Ale nie wszystkie jogurty są sprzedawane w supermarketach, są przydatne dla naszego organizmu. Dlatego niektóre gospodynie nadal przygotować ten przysmak w domu.

Spójrzmy na jakie pokarmy trzeba kupić, aby zrobić własny jogurt o niskiej zawartości tłuszczu:

  • świeże pasteryzowane mleko lub minimalna zawartość tłuszczu (1,5%) – 1 l;
  • odtłuszczone mleko w proszku – ź filiżanki;
  • piasek cukier (bakterii „Podawanie” kwas mlekowy) – 1 duża łyżka;
  • sól mały – schepotochka;
  • Jogurt naturalny z żywymi kulturami (bez dodatków i barwników) – 2 kompletne dużą łyżką (można również użyć liofilizowany suchy zakwas).

Preparat bazy

Domowy jogurt o niskiej zawartości tłuszczu odbywa się w trzech etapach. Najpierw musimy przygotować fundament. W tym celu należy wlać pasteryzowane mleko do metalowego pojemnika i stopniowo ogrzewa się w temperaturze 45 ° C Jeśli używasz świeżego napoju, to zaleca się, aby doprowadzić ją do wrzenia, zdjąć folię, a dopiero następnie ochłodzić do wspomnianych figur. Należy to zrobić w zimnej wodzie, zanurzyć dna garnka i mieszać zawartość dokładnie. Również w tym napoju, pożądane jest, aby dodać ¼ szklanki suchego odtłuszczonego mleka. On sprawi, jogurt grubsze, smaczne i pożywne.

dodać zaczyn

Podczas oziębiania gotowanej mleka Starter należy ogrzać do temperatury pokojowej. W tym celu wymagane jest jedynie, aby dostać się z komory chłodziarki i stanąć w pokoju na kilka godzin. Następnie ciepłe niskotłuszczowy jogurt lub suche liofilizowane bakterie w flakonchike powinny być wprowadzane do mleka i dokładnie wymieszać (można użyć miksera).

Końcowy etap – szybkość migawki w ciepło

Gdy podstawa dla przyszłych smakołyków będzie gotowy, należy wlać do słoika trzylitrowy i szczelnie zamknąć pokrywę szklaną. Następny pojemnik z mieszaniną wymaganej oblewania kołdrę i umieścić w pobliżu źródła ciepła. Na przykład w zimie słoik z masy piersi mogą być umieszczane w pobliżu akumulatora lub konwencjonalny wlać do termosu. Ważne w tym przypadku – należy pamiętać, że niskotłuszczowe Jogurt naturalny musi być koniecznie utrzymywana w temperaturze nie wyższej niż 50 ° C i poniżej 30 ° C

Pod koniec 4-7 godzin należy uzyskać produkt, którego struktura przypomina budyń, ale tylko z zapachem sera i trochę zielonkawym lub żółtawym cieczy na powierzchni. To właśnie jest masą, że musimy. Jest to szczególnie zauważyć, że im dłużej niskotłuszczowy jogurt będzie ciepły i dojrzały, grubsze i staje się smaczniejsze. W trakcie tworzenia tego produktu jest bardzo ważne, aby nie przemieszczać kontener o wzorze mleka, ponieważ znacznie zmniejsza szybkość jego zagęszczania.

prawidłowe Podawać

Po jogurt zgęstnieje i będzie gotowy, należy bezpośrednio umieścić w szklanym słoju w komorze chłodziarki, gdzie mogą być przechowywane do dwóch tygodni. Podawać ten napój do tabeli zaleca, wraz z cukrem i jagód. Jeśli trzeba, to przysmak można też dodać kilka łyżek płynnego miodu i szczyptę cynamonu.

pomocnych wskazówek

Jeśli trzeba użyć pewnej ilości jogurt domowej roboty, jak zaczyn, aby to zrobić, jest pożądane przez pierwsze 5-8 dni, podczas gdy bakterie kwasu mlekowego są opłacalne. Dodatkowo, tworzy się na powierzchni wyrobu z serwatki o zielonkawy odcień żółty, to należy natychmiast opróżnić lub stosowane do wyrabiania ciasta, sałaty i tym podobne. D.

Ogólnie rzecz biorąc, w wielu jogurtach sprzedawane w supermarketach, różnych producentów dodawane środki zagęszczające (skrobię, pektyny, żelatyny itp.) Nie jest zatem zaskakujące, i martwić się na próżno, jeśli produkt mleczny wykonany przez ciebie okazała wodnisty.