782 Shares 3403 views

Listwy w domu – nie wczoraj! Jakie style zaakceptować sztukaterie na ścianie i jak to zrobić samemu

W każdym domu jest ważne nie tylko wygoda, komfort życia i głównym wygody sanitarnego, ale również estetyka domu percepcji. „Dekoracje” są zaangażowane w ogóle: ktoś zbiera słonie, ktoś zatrzymuje ścianę zdjęć, plakatów, plakaty i obrazy, hafty jakiejś zabawy lub spalanie – to zależy od tego, kto go reprezentuje piękno w Twoim domu. Gdy ta opcja, aby dostosować stiuk na ścianie przychodzi do głowy dla wielu, nawet jeśli mają bardzo różne gusta. Dla gadżety sztukaterie i dodatki są bardzo różni się od najbardziej nieoczekiwanych materiałów i może zaspokoić nawet bardzo beztrosko estetów.

W przypadku, gdy takie elementy są właściwe

Zauważ, że jeśli intencją jest sztukaterie (ściany lub sufitu), to najpierw dowiedzieć się, czy będzie on w połączeniu z ogólnym projekcie domu. Większość tego rodzaju wykończenia nadaje się przy wyborze klasycznej, gothic, secesja, Empire, romantyczne i baroku. Faktycznie, że fani tych stylów i użył swojego czasu na ścianie Stiuk w dużych ilościach, i oczywiście brak było coś bez niego. Jednak w najbardziej prostej konstrukcji można stosować taki przebieg projektu. W zasadzie wszystkie zwykłe listwy sufitowe (listwy, gzymsy – są one nazywane inaczej) – Jest to nowoczesne szczegóły imitacja sztukaterie.

Rodzaje takich ozdób

Zauważ, że sztukaterie we wnętrzu zostały wykorzystane przez wiele stuleci i nadal nie straciło na znaczeniu. Najważniejsze – trzeźwa ocena ogólnego wyglądu pomieszczenia, gdzie masz na myśli jego miejsce i skutecznie wprowadzić wyprasek w „światem zewnętrznym”. I to byłoby miło, aby dokładnie wiedzieć, jakie dekoracje można podać swój dom.

Najczęstszymi elementami są gzymsy i listwy. Są one kompatybilne z niemal każdym mieszkaniu wystrój. To samo można powiedzieć o wylotów sufitu przeznaczonych do oprawy urządzeń. Jednak, gdy są one wybrane muszą być w stanie skutecznie wybrać do lampy kombinacji i gniazd: dość głupi będzie wyglądać nowoczesny punkt oprawy wpuszczone w ciągu bujne i ozdobnymi elementami sztukaterie. Kolumny z różnych gatunków, w tym pilastry, mało przydatnych w mieszkaniach miejskich – z tego nie jest w nich wystarczająco dużo miejsca. Jednak kształtowanie nisze lub małe warianty drzwi takich wyprasek może być całkiem właściwe. Wystrój w postaci girlandy, medalionów i wstążkami przeplata się połączyć tylko z małą ilością stylów dekoracji – ściany sztukaterie biorąc kierunek tylko „ciężkie”.

materiały do

Początkowo oczywiście wykonywane sztukaterie gips. Równolegle należy używać miękkiej kamienia i alabastru. Teraz możliwe jest zastosowanie do tych materiałów. Jednak nowoczesne materiały przemysłowe i inne źródła, które często są znacznie łatwiejsze w obsłudze, a które mają niezaprzeczalne zalety w porównaniu z klasycznym, ale jego wadą jest zbyt. Tak więc, profile, na ścianie lub suficie, teraz mogą być ze spienionego poliuretanu pianki, włókna szklanego lub polistyrenu. Na przykład, szeroko stosowane same listwy sufitowe często piany. Jaki materiał wybrać, zależy od was i na zadaniach.

Gipsowe: zalety i wady

Zacznijmy od klasyki. Jeśli go wybrać jako podstawa tynku, sztukaterie na ścianie z twoich rękach jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces – nadal trzeba specjalnych umiejętności i dobrych skłonności artystycznych z nim pracować. Jednak premie mogą być zapisywane wyjątkowo urządzone swoje mieszkanie (oczywiście, jeśli zwrócił się do specjalistycznego warsztatu, a nie byli zadowoleni z wykrojów fabrycznych). W tym przypadku, ten sam gips – materiał bardzo nastrojowy. Jeśli w domu jest blisko do rzeki, morza lub jeziora (czyli zwiększona wilgotność w pomieszczeniu) lub wentylacji w mieszkaniu nie jest na odpowiednim poziomie, długie elementy gipsowe nie trwają długo. Inną wadą może być uznane nie mała inwestycja pieniędzy – surowiec jest tani, ale praca z nim bardzo wysoko płatne.

Polistyrenu: zalety i wady

Nowoczesnego źródła jest najbardziej popularny materiał. Piana, ogólnie rzecz biorąc, bardzo demokratyczny, druga znacznie droższe w produkcji. Zaletą jest fakt, że elementy styropianowe nie wymaga specjalnej instalacji – wystarczy z nich przywiera do powierzchni. Jednak w minusem jest to, stawy biżuterii okresowo trzeba skleić. I regularne elementy czyszczące są również w potrzebie. Ale zaletą jest możliwość zmiany kolorów – znaleźć odpowiedni odcień może nawet dziecko, a powierzchnia polistyren jest łatwy do wchłonięcia tuszu.

Jako opcja – poliuretan

Zastosuj ścianę sztukaterie może sobie pozwolić na więcej niż ograniczonego kontyngentu. Materiał ten jest dużo droższy niż pianki. Jednakże, jest bardzo trwały i nie wymaga napraw i regularne aktualizacje. Ponadto, w przypadku takiej opieki Wystrój jest bardzo prosta: przetarł wilgotną szmatką – i za darmo. uszkodzenie wilgoć produktów poliuretanowych nie jest szkodliwe. Wodoodporność było powodem, że sztukaterie z tego materiału i jest ustawione w basenach, a nawet sauny. Spadek ciśnienia również nie prowadzi do pękania, tak, że pojedyncze, choć duże, inwestycja pieniężna opłaca wystarczająco szybko.

Etapy pracy

Sztukaterie na ścianach (opcje zdjęcia przedstawione w artykule) można zamówić w warsztacie, ale może być również wykonane niezależnie. Najprostszym sposobem, aby zakończył formy, wykonane z dowolnego materiału – są sprzedawane w marketach budowlanych, a twoim zadaniem jest tylko wzmocnić je w wybranych lokalizacjach. Sposób mocowania zależy od materiału, z którego wkładka.

Jednakże, jeśli jesteś zainteresowany w ekskluzywny, możliwe jest, aby pracować trochę i zrobić całkowicie unikalną dekorację Twojego mieszkania. Najprostszym sposobem, aby nadal korzystać z gipsu. Ponieważ nie wszyscy biegli w rzeźbie, uzasadnione jest, aby korzystać z formularzy. Skład gips, który trzeba będzie zrobić, możliwe jest dalsze wzmocnienie włókna. Mieszaninę wylano następnie do wybranej formy i umieszcza na suchej gdzie, w stałej temperaturze i wilgotności – i odmiany i inne prowadzą do nierównomiernego suszenia, przy czym mogą wystąpić pęknięcia i obrabianego przedmiotu jest krucha i zawodne. Jeśli elementy gipsowe są dość masywne, powinny one zostać wzmocniony siatką. Gdy obrabiany wyschnąć na całej objętości polerowane, usuwając wszelkie nierówności i drobnych usterek. Można osłodzić sztukaterie specjalną kompozycję, jeśli jest to pożądane. Ale uważaj: ta opcja wykończenia mocno widoczne i brak kompatybilności z resztą wnętrza, można łatwo wsunąć do kiczu lub cygańskiej.