737 Shares 4135 views

kwas acetylosalicylowy – od czego? Leki przeciwbólowe, leki. kwas acetylosalicylowy – analogi

Od czasu wypędzenia z raju Adama i Ewy, ludzie są narażeni na nieustanne ataki z tysięcy różnych chorób. I tak przez wiele wieków, ludzkość jest w poszukiwaniu uniwersalnych środków, które pomagają uporać się z poważnymi chorobami. Czasami te pytania są zaskakująco udany. Tak więc, na przykład, jeden błogosławiony letni dzień w 1897 roku w laboratorium „z Bayer” został po raz pierwszy syntetyzowanych substancji, zwanej „aspiryna”. Z tego, co ona może uratować świat, bardzo szybko, aby dowiedzieć się całej ludzkości.

Co jest aspiryna?

Jaką substancję – kwas acetylosalicylowy? Wygląda jak krystaliczny biały proszek, słabo rozpuszczalny w wodzie, ale łatwo rozpuszcza się w alkoholu, a także roztworów alkalicznych. Materiał ten jest otrzymywany przez reakcję chemiczną kwasu salicylowego z bezwodnikiem octowym.

kwas acetylosalicylowy można uznać za pierwszym syntetycznym lekiem. Zanim została otwarta do leczenia różnych chorób, leki stosowane wyłącznie naturalne buliony, ekstrakty i ekstrakty z roślin. A teraz po raz pierwszy substancja został zsyntetyzowany w świat, aby być w stanie produkować na skalę przemysłową.

Nowy lek nazywa się „Aspiryna” i szybko stał się najbardziej poszukiwanym terapeutycznego leku wśród lekarzy i pacjentów. Nawiasem mówiąc, częste pytanie: „Co jest lepsze -” Aspiryna „lub kwas acetylosalicylowy?” – nie ma sensu, bo to samo.

prekursor kwas acetylosalicylowy

Przed pojawieniem się narkotyków „aspiryna” lekarzy powszechnie stosowane substancje naturalne znaleźć w korze wierzby – Kwas salicylowy. Jego właściwości lecznicze są znane od najdawniejszych czasów. Kolejny legendarny lekarz Hipokrates zauważył, że wywar z kory wierzby pomaga z gorączką i różnych procesach zapalnych, w celu obniżenia temperatury ciała lub usunąć ból.

Ale czysty kwas salicylowy byli w stanie uzyskać znacznie później – na początku XIX wieku. Jednak lek ten charakteryzuje się wysokimi kosztami i produkowane w bardzo ograniczonych ilościach. W 1860 roku opracowano metodę otrzymania kwasu salicylowego przez reakcję fenolan sodu i dwutlenek węgla.

Pomimo faktu, że lek ten okazał się skuteczny w leczeniu różnych chorób, nie udało jej się otrzymać powszechne, ponieważ ma wiele skutków ubocznych. Niewielu pacjentów mogą sprawić, nieprzyjemny gorzki-kwaśny smak leku, oprócz kwasu salicylowego z powodu zbyt wysokiej kwasowości powoduje poważne podrażnienie jamy ustnej i żołądka. Wkrótce nie będzie syntetyzowany kwas acetylosalicylowy, z którego leczenie wielu chorób staną się o wiele łatwiejsze, szybsze i bardziej przyjemna.

W jakich chorób pomaga kwas acetylosalicylowy?

kwas acetylosalicylowy lub „Aspiryna” jest uważany za niemal uniwersalny lek. Sędzia dla siebie: lek „aspiryna” oraz obniża temperaturę, środki przeciwbólowe, szybko przyczynia się do zaprzestania różnych procesów zapalnych w organizmie. I to narzędzie ma właściwość do rozrzedzenia krwi, tak że może pomóc, jeśli istnieje ryzyko zakrzepów.

Chcesz wiedzieć, jak jest nadal aktywny kwas acetylosalicylowy, z którego to pomaga? Ludzie, którzy są podatni na choroby serca i naczyń krwionośnych, lekarze często zalecają stosowanie długoterminowej małych dawek aspiryny „”, to znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru mózgu lub zawału serca.

Ból głowy i ból zęba, kiedy kwas acetylosalicylowy może zapewnić dobre operacyjny działanie przeciwbólowe. Jak również do tego remedium na bolesne miesiączki i ból spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów lub nerwobóle, zapalenia stawów. Zaletą tego leku jest również fakt, że nie opracowała nałogu, który odróżnia go od innych leków przeciwbólowych.

Ale nie tak nieszkodliwy kwas acetylosalicylowy! Przepis na nim powinien być zawsze przepisywane przez lekarza, niezależny niekontrolowane stosowanie „aspiryna” może prowadzić do niepożądanych skutków.

Skutki uboczne kwasu acetylosalicylowego

Wielu ludzi z gorzkiego doświadczenia mógł upewnić się, że jaźń jest obarczona kłopotów. Kwas acetylosalicylowy, oczywiście, może być stosowany samodzielnie, ale nie we wszystkich przypadkach. I pić ten lek garści, nie obserwując przepis, a nawet niebezpieczne. Fakt, że „Aspiryna” ma dość silne działanie drażniące na błonę śluzową żołądka. W celu zmniejszenia szkodliwego wpływu kwasów, kwas acetylosalicylowy należy podjąć dopiero po posiłku i popić płynem. Przyszłe matki szczególnie ważne, aby wiedzieć, jak działać maja kwas acetylosalicylowy. Kiedy ciąża nie jest warte ryzyka!

Przedawkowanie „aspiryna” jest obarczona zatrucia, które mogą towarzyszyć nudności lub wymioty, ból ciężkiej w żołądku i zawroty głowy. W najcięższych przypadkach może powodować ataksja, drgawki, toksyczne uszkodzenie nerek i wątroby, krwotoki. kwas acetylosalicylowy, z których były stosowane, należy ściśle według instrukcji od wymaganej zachowaniem dokładnego dozowania i przeciwwskazania.

Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leku „aspiryna”, jeśli nie jest chorobą przewodu pokarmowego. Astma oskrzelowa i krwotoczne skaza są również przeciwwskazania do stosowania tego leku. Skłonności do krwawień, dusznicy bolesnej, powiększenie tarczycy, nadciśnienie, laktacji, a także obecność zwiększonej wrażliwości na kwas acetylosalicylowy również przeciwwskazań.

Szczególnie warto wspomnieć o dzieciach! Lek „aspiryna” nie może przyjąć dzieci poniżej 15 lat z ostrą chorobą układu oddechowego spowodowane przez infekcje wirusowe. Zakaz ten spowodowany ryzykiem wystąpienia zespołu Reye'a.

kwas acetylosalicylowy podczas ciąży

Wielu lekarzy uważa, że lepiej jest unikać przyjmowania aspiryny w czasie ciąży. Oczywiście, pojedyncza dawka środka jest mało prawdopodobne, aby poważnie zaszkodzić dziecku i przyszłą matkę, ale regularne stosowanie „aspiryna” w zwykłej dawce dla kobiet w ciąży jest całkowicie nie do przyjęcia.

Uważa się, że we wczesnych stadiach ciąży preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy może powodować zagrożenie poronienie. Niektórzy naukowcy uważają, że przewlekłe podawanie „aspiryna” może hamować wzrost płodu i zwiększać ryzyko przedwczesne odklejenie łożyska. Regularne stosowanie leku w ostatnim trymestrze ciąży może opóźnić dostawę, mieć negatywny wpływ na ich obecnym (niebezpieczeństwo krwawienia) i sprawia, że możliwe pojawienie się powikłań u noworodka z serca i płuc.

kwas acetylosalicylowy – analogi

W przygotowaniu „aspiryna”, istnieje wiele wyjątkowy. Możesz być zaskoczony tym, że takie leki jak "Zakrzepowa ACC", "Cardiomagnyl", "Kardiopirin", "Upsarin UPSA", "Ekorin", "Terapin", "Reokard", "Atsekardin", „Aspekard „” Anopirin „i wiele innych leków, które są sprzedawane w aptekach, są analogi kwasu acetylosalicylowego. różnią się one od „aspiryna” tylko cenę i fakt, w którym zostały wyprodukowane.

Co jest lepsze – tabletka lub rozwiązanie?

Jeszcze kilka lat temu w naszych aptekach, można kupić tylko jeden rodzaj leku, „Aspiryna” – tabletki. Ale teraz zasięg rozszerzył, a „Aspiryna” jest sprzedawany w postaci rozpuszczalnych tabletek musujących. Ten ostatni wariant jest o wiele korzystniejsze.

Faktem jest, że tradycyjne stałe tabletki trudno rozpuszczają się w żołądku, a zatem zrobić więcej szkody dla niego. A skutkiem tego leku w sposób przedłużony, w przeciwieństwie do rozwiązania musującej, która jest natychmiast absorbowana przez organizm, nie powodując żadnych szkodliwych skutków w przewodzie pokarmowym lub błonę śluzową jamy ustnej. Zwłaszcza, gdy trzeba dobre leki przeciwbólowe, leki „Aspiryna” jak szybko rozpuszczających się tabletek zdolnych do najszybciej dostarczyć niezbędnej pomocy człowieka.

Użycie „aspiryna”, aby pozbyć się trądziku

Tabletki ostatnio w modzie masek na bazie „Aspiryna”, które pomogą szybko pozbyć się trądziku. Kwas acetylosalicylowy do twarzy jest naprawdę oczyszczająca, środek przeciwzapalny. To napina pory, usuwa zaskórniki, działając jak miły drogich zarośla i schnie mały trądzik wysypka.

Do wytwarzania takiej maski konieczne podstawę w postaci glinki, miód, kawa, jogurt lub oliwa z oliwek i konwencjonalnej pigułki „Aspirin”. Tabletki musujące nie warto kupować do zabiegów kosmetycznych. Lecznicze działanie acetylosalicylowego masek przeciwko trądzik opiera się na działaniu przeciwzapalnym tego środka. Ale nie sądzę, że tylko jedno takie maski można całkowicie wyleczyć problematyczną skórę, a mogą one być traktowane jako dodatkowe narzędzie.