150 Shares 4835 views

Materiały dachowe hydrofobowe i ich właściwości. Uszczelnianie dachu z rękami

dom dach powinien chronić swoją wewnętrzną przestrzeń ze wszystkich czynników środowiskowych. Aby to osiągnąć, nie należy tylko spróbować wybrać najbardziej odpowiedni materiał pokrycia dachowego, ale również wysokiej jakości hydroizolacji. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić samemu, omówimy w tym artykule.


Różnorodność nowoczesnych materiałów hydroizolacyjnych

Więc co należy zrobić uszczelniania dachu? Materiały przeznaczone do ochrony dachów, są podzielone na następujące rodzaje:

 • Rolka. Jest dobrze znany wszystkim pokrycia dachowego i jego bardziej nowoczesnych odmian.
 • Obmazochnye. Są różnego rodzaju płynnej masy uszczelniającej.
 • Film. Najtańszą pokrycia dachowego. Stosowane zazwyczaj w prywatnym budownictwie mieszkaniowym.
 • Dyfuzja. Innowacyjny materiał, który umożliwia umieszczenie najbardziej wysokiej jakości działaniem wody, a tym samym najdroższe. Cechą charakterystyczną jest to, że jest w stanie przekazać wilgoć z dachu „pie”.

Następnie zastanowić się, jakie zalety i wady są w każdym z tych typów izolatorów.

rolka uszczelniająca

Walcowane materiałów hydroizolacyjnych obecnie na rynku są przedstawiane w dużym asortymencie. W uzupełnieniu do pokrycia dachowego można kupić evroruberoid, włókna szklanego i izolacji, itp Główne zalety tego typu hydroizolacji zawierać następujące elementy:

 • Niewielki koszt.
 • Wysoki stopień niezawodności.
 • Względna trwałość. Podawać taki materiał może piętnaście lat. Po tym czasie, dach po prostu umieścić kilka warstw.
 • Wykorzystują podobny materiał może być natychmiast po ułożeniu.

Wady rolki materiałów hydroizolacyjnych obejmują przede wszystkim pewną złożoność instalacji. Zwykły pokrycia dachowe układane na bitumicznej masy uszczelniającej. Mocowanie Technologia przypomina metodę wklejania ściany z tapety i dość długi czas. Jednakże, jeśli wolisz, możesz wydać trochę więcej, aby kupić euro lub włóknem szklanym. W tym przypadku nie trzeba będzie używać kit. Ten typ montowany jest znacznie łatwiejsze. Palnik gazowy ogrzewa listew krawędziowych ułożonych na powierzchni dachu. Następny przycisnął mocno do dachu. Rezultatem jest niezawodny utrwalenie, który całkowicie eliminuje możliwość wycieków.

Uszczelniacze do dachów hydroizolacji

Często w procesie ochrony przed wilgocią dach stosowane różnego rodzaju cieczy uszczelniającej. Zazwyczaj stosuje się je na płaskich powierzchniach. Ich główne zalety to:

 • Nie skurcz.
 • czystość środowiska. Nowoczesne lany po wysuszeniu na powietrzu, nie wydziela szkodliwych substancji.
 • Odporność na działanie agresywnych środowisk chemicznych.
 • Nieobecność warstwa hydroizolacji jakichkolwiek szwów.

Z wieloma korzyściami, ciecz dachu uszczelniająca ma jeszcze jedną wadę – kruchość. Podawać warstwa ochronna nie więcej niż 6 lat. Po tym okresie, to zacznie odpaść od powierzchni do zgryzienia i stracić wszystkie swoje właściwości. Wady papa zawierać pewną złożoność i jej zastosowanie.

Membrana uszczelniająca

Folie są często stosowane w celu przeprowadzenia procedury, takie jak uszczelnienia. Materiały tego typu są popularne głównie ze względu na niski koszt i łatwość instalacji.

Najprostszym izolatora odmiana jest zwykle gruba folia polietylenowa. Jednakże, ponieważ nie przechodzą wody nie tylko z zewnątrz, ale również od wewnątrz, kiedy jest stosowany w „ciasto” podwójnego dachu trzeba ułożyć warstwę odpowietrzającą (pomiędzy materiałem pokrycia dachowego i folii, a także pomiędzy folią a grzałka). Stawów dodatkowe paski przyklejone taśmy. Materiał folii przeznaczone specjalnie do uszczelniania dachu ma krawędzie warstwy klejowej. W pewnym stopniu ułatwia instalację. Jednak nie jest tak niewiele droższa niż typowe polietylenu.

Łatwiejsze w użyciu są uważane za anty-kondensatu warstwa folii na spodniej stronie. Materiał ten gromadzi się na sobie par wilgoci, nie dopuszczając go do ściekać izolacji. Zatrzymany folii kropelek wody stopniowo odparowuje.

Materiał dyfuzja

Membrany dyfuzyjne są obecnie najbardziej nowoczesne i drogie materiały hydroizolacyjne. Ich główną cechą wyróżniającą jest to, że mogą one pozwolić wilgoci wewnątrz dachu „pie”, nie pozwalając mu przeniknąć na zewnątrz w tym samym czasie.

Obecnie produkowane materiały hydroizolacyjne dyfuzji kilka odmian:

 • Psevdodiffuzionny. Są to produkty o niskim stopniu przepuszczalności pary wodnej. Są niedrogie, wykorzystywane są głównie tylko do zimnych poddaszy i dachów.
 • Normalna dyfuzja przepuszczalności pary wodnej. Stanowi on ulepszonego materiału użytego na pokrycie poddasza. Eksperci nie polecam go używać na zakurzonych strychach, jak w tym przypadku, zatkane pory. Ponadto tego rodzaju membrany dyfuzyjne nie mogą być stosowane w temperaturach niższych niż -25 °, ponieważ zamrażania wilgoci.
 • Superdyfuzyjne membranę trzy warstwy. Mogą być stosowane w najtrudniejszych warunkach. Nie boi się kurzu i silne różnice temperatur są jednak dość drogie.

Wybierz producenta

Uszczelnianie dachu – bardzo wymagającym procedury. Nieważne, jak dobrze to jest zrobione, to zależy zarówno wygody życia w domu, a trwałość samego dachu. Dlatego wybór materiału należy podchodzić z wielką odpowiedzialnością. Ponadto, przy zakupie hydroizolacji należy zwrócić uwagę na producenta. Nabyć niezbędną materiał wykonany znany tylko z renomowanych firm. Następnie zastanowić się, jakie są najbardziej popularne marki różnego rodzaju hydroizolacji.

Znani producenci materiałów rolki

Evroruberoida najbardziej popularne w naszym kraju jest produktem „Akvaizol” ukraińskich firm. Jest wykonana z użyciem włókna szklanego z wiodących producentów europejskich. Firma poliester stosuje własną produkcję. Rezultatem jest bardzo wysokiej jakości i niezbyt kosztowny materiał. Jeśli mówimy o zwykłej pokrycia dachowego, to najlepiej do właścicieli prywatnych domów rozmawiać z produktów roślinnych Samara.

Asfalty pokryć dachowych: jak wybrać producenta

Aby zabezpieczyć dach przed wilgocią są najczęściej używane uszczelniającą, marki takie jak „Elastopaz”, „Inopaz”, „Master” i Rufusa Pazkar. Dzięki zastosowaniu bardzo wysokiej jakości lany poliuretan na bazie wody „Inopaz h2o” może być również wykonany niezawodnego uszczelnienia. Cena tego materiału nie jest szczególnie duża – 200-250 rubli za kilogram.

Producenci folii hydroizolacyjnych i błon dyfuzji

Do najbardziej znanych producentów produkujących tradycyjne, a nie „oddychające” folie „Yutafol” (Czechy), „Takofol” (Finlandia) „Technonikol” (Rosja). Cechują się niskim kosztem i dobrych właściwościach hydroizolacyjnych. Najbardziej popularny jest uważany za „Izospan” Russian hydroizolacji. Jeśli mówimy o membranach psevdodiffuzionnyh, najlepiej jest mówić o krajowych odbiorców produktów takich marek jak „Yutafol-D”, „Svitapfol-D” i „Elvitek”.

Ci, którzy zdecydują się wybrać bardziej nowoczesne i drogie „oddychania” membranę, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na następujących producentów: Divoroll (Niemcy), „Technonikol” (Rosja) i Tyvek (Luksemburg).

opcje montażu materiałów hydroizolacyjnych

Sposób montażu materiału izolacji zależy od jej odmiany. W każdym przypadku należy przestrzegać pewnych technik i zaleceń, gdy pokrycia dachu. Aby dowiedzieć się, jak rozwiązać ten problem lub innych materiałów uszczelniających na dachu, będziemy rozmawiać dalej.

Jak zamontować rolkę materiałów hydroizolacyjnych

Więc jak wykonać hydroizolację dachu? materiały typu roll są ułożone na dachu w taki sposób:

 • Powierzchnia pochyła jest oczyszczony z brudu i kurzu i zagruntowaną specjalnego narzędzia, które jest mieszaniną benzyny i bitumu.
 • Gdy starter jest wyschnięciu rozpoczęcia klejenia taśmy z tworzywa pokrycia dachowego. Do mocowania kit bitumiczny jest zwykle używany. powierzchnia smarowania działać improwizowaną szczotka – tkanina ranę na długim kiju. Asfalty utonął w beczce nad ogniem i podnieść dach w wiadrach. Zanurza „brush” w wiadrze, płaszcz dachu „zygzak” na szerokości taśmy filcowej. Na przeciwległym końcu pochylni materiału tnie się za pomocą ostrego noża.
 • Krawędzie taśmy po naklejeniu dalej badane asfalty.

Zazwyczaj materiał dachowe instaluje się na dachu, w dwóch lub trzech warstw. Na dolnej można wykorzystać zwykłe tanie rzeczy. Górna warstwa pokrycia dachowego za pomocą układu, w ziarnistej. W ostatnim etapie, wszystkie połączenia górnej warstwy płaszcza z mastyksu taśm bezpośrednio na wierzchu, i aż do zamrożenia, wylano gruboziarnistego piasku.

Jak uszczelnić dach metodą powlekania

Następnie zastanowić się, jak hydroizolacji dachu jest nadal w toku. Bitumu, jak wspomniano, stosuje się przede wszystkim w celu ochrony płaskich dachów. Nakłada się na powierzchnię dachu, może pędzel, wałek lub natrysk. W każdym przypadku, wysokiej jakości powłoki.

Nieprzepuszczalności cieczy dachowe gumowy ręczny sposób jest wykonywany przy użyciu szerokiego wałka lub dużych szczotek ze sztywnym włosiem jest krótki. Kompozycja jest najpierw wylewa się na dachu, a następnie rozprowadza się raklą i rozciera się. Podobnie jak w przypadku pokryć dachowych, izolacji dachu w tym przypadku, w kilku warstwach. Sposób zmechanizowanego do specjalnych rozpylaczy pod wysokim ciśnieniem są używane, przeznaczony do stosowania z materiałami lepkimi. Na powierzchniach poziomych, w tym przypadku, mieszaninę nanosi się tylko w jednej warstwie na pionową – 2-3.

Zadaszenie urządzenie hydroizolacji z użyciem materiałów dyfuzyjnych i filmowe

W tym przypadku, jeśli krokwie wykonane szerokich barów oraz między górną powierzchnią i powierzchnią izolacji istnieje luka powietrzna może być konwencjonalną folią z tworzywa sztucznego dla dachów impregnacji. Taśma jest umieszczona na zboczach w kierunku poziomym. Przymocowana do krokwi prętów o małej grubości, w celu uzyskania drugiej warstwy wentylacyjnego. Obok tych klinów nadziewane skrzynię i zainstalowanych na pokrycie dachowe.

Specjalna wytrzymałość folii z tworzywa sztucznego jest różne, a w związku z tym może dojść do złamania nawet niewielkie przesunięcie konstrukcji dachu (co często występuje wskutek rozszerzalności termicznej). Dlatego, aby zainstalować ten materiał nie może być rozciągany, a niewiele luzu.

Folie dyfuzji może być łączony bezpośrednio do podgrzewacza. W przypadku ich stosowania jest umieszczony tylko jedną szczelinę wentylacyjną – szczyt. Membrana przymocowany do krokwi w taki sam sposób jak folia z tworzywa sztucznego. I rzeczywiście, w innym przypadku, paski mocujące produkowane na ocynkowanych gwoździ.

Powyższe materiały są stosowane do przeprowadzenia operacji, takiej jak dachowych. Cena ich różnych typów może się różnić (od czterech rubli za metr kwadratowy). Wybierając najodpowiedniejszy rodzaj zależy przede wszystkim od cech konstrukcyjnych dachu, a także możliwości finansowych właścicieli domu.