571 Shares 4326 views

Dracaena Marginata, warunki uprawy i rozmnażania.

Dracaena Marginata to piękna roślina z rodziny agawy, pochodząca z Ameryki Południowej i Afryki tropikalnej, przypominająca palmy. Według danych historycznych, miejscem narodzin tej rośliny jest wyspa Madagaskar. Zajmuje godne miejsce w apartamentach dla miłośników wewnętrznej florystyki. Piękny przykład wieloletniej rośliny stanie się dekoracją ozdobną centralnej sali w domu lub biurach administracyjnych i instytucjach.

Jeśli masz wystarczająco dużo wolnej przestrzeni i chcesz wypełnić ją domowymi roślinami, które nie wymagają dużo uwagi, Dracaena Marginata jest idealna dla Ciebie. Ma lignified, bezlistny pnia ozdobiony kilkoma długimi i ostrymi liśćmi, a także proste, gładkie i żółtawe korzenie. Przy odpowiedniej staranności i komfortowych warunkach roślina może osiągać trzy metry wysokości.

Doskonale nawilża powietrze w pomieszczeniu i znacznie zmniejsza zawartość bardzo szkodliwych związków chemicznych, w tym formaldehydu. Zakład absorbuje dobrze taką substancję jak trichloroetylen, która jest wytwarzana przez drukarki laserowe i fotokopiarki. Kontemplacja tej pięknej rośliny wypełnia osobę żywotną i przynosi harmonię w relacjach feng shui. W tłumaczeniu starożytnej Grecji nazwa rośliny brzmi jak "Dragonwood".

Dracaena Marginata – pozostawiając.

Jeśli wybierzesz ten typ rośliny, powinieneś pomyśleć o jego lokalizacji w mieszkaniu. Temperatura w nim nie powinna spaść poniżej 18 stopni, w przeciwnym razie doprowadzi to do jej śmierci. Chociaż Dracaena jest dobrze tolerowana przez cień, należy zwrócić uwagę, aby zapewnić dobre oświetlenie, ale bez bezpośredniego światła słonecznego. Idealnym miejscem na to będzie miejsce w pobliżu okna zachodniego lub wschodniego.

Wybieramy doniczkę dla rośliny dość przestronne. To pozwoli mu zbudować dobry system korzeniowy. Mieszanina gleby musi składać się z piasku, torfu i gleby ogrodowej w proporcjach 1x1x3. Jeśli gotujesz to sam, zadbaj o nieobecność dżdżownic. Niektórzy hodowcy specjalnie uruchamiają je w doniczki, aby poprawić strukturę gleby. Dracaena Marginata z tej okolicy nie przetrwa. Gdy wszystkie odpady z torfu i gleby ogrodowej zostaną poddane recyklingowi, robaki podejmie zniszczenie systemu korzeniowego rośliny, co doprowadzi do jego śmierci.

Podlewanie i utrzymywanie wilgotności pomieszczenia ma ogromne znaczenie pod opieką Draceny. Konieczne będzie stałe monitorowanie wilgotności gleby. Suszenie ziemi i jej przeładowanie są równie złe. W obu przypadkach cierpi system root. W zimie konieczne jest zmniejszenie podlewania. A w upalnym latem uzupełnij go okresowym opryskiwaniem liści.

Dracena Marginata – przeszczep i rozmnażanie.

Aby zmienić mieszankę gleby i przeszczep w większym garnku, należy co dwa lata. Zaleca się przeprowadzenie tej procedury wiosną, kiedy rozpoczyna się wzrost roślin i rozpływu soków. Jeśli chcesz powielić Dracena, możesz to zrobić na kilka różnych sposobów.

  • Odciąć młody wierzchołek rośliny i zakorzenić, wstępnie potraktowany wzmacniaczem wzrostu.
  • Odciąć młody łodyg i dzieli się na kawałki o długości 5-7 centymetrów. Napełnij zbiornik mieszaniną gleby, zwilż i posmaruj przygotowane kawałki na powierzchni, delikatnie dociskając je do podłoża. Przykryj pojemnik szklanką lub folią. Utrzymywać stałą temperaturę około 25 stopni. Korzenie pojawią się w ciągu 20-30 dni.

Dracaena Marginata – choroby i przyczyny ich wystąpienia .

  • Śmierć rośliny. W tym celu może przyczynić się tylko trzy przyczyny. Podtopiłeś ziemię wodą. W pomieszczeniu jest bardzo niska temperatura lub w garnku są dżdżownice.
  • Liście zaczęły się rozjaśniać i pojawiły się suche plamy. Wskazuje to, że roślina otrzymuje zbyt dużo światła lub jest narażona na działanie promieni słonecznych.
  • Na liściach pojawiły się brązowe liście? Dlatego Drazen nie ma wody.
  • Końcówki i krawędzie liści stają się brązowe z powodu suchości powietrza, zimnego zanurzenia lub niewystarczającego podlewania.
  • Liście skręcały się, a końce stały się brązowe. Powodem była niska temperatura. Nie stawiaj doniczki w pobliżu otwartego okna.