658 Shares 7177 views

Jak zmyć farbę z czarnymi włosami?

Każda kobieta od czasu do czasu chcą zmienić wygląd. I włosy barwnik – jeden z najbardziej popularnych sposobów na odświeżenie wizerunku. Ale co zrobić z nieudanych „eksperymenty”? Kwestia , jak zmyć czarną farbą z włosów, zainteresował wielu przedstawicieli płci pięknej. Na szczęście istnieją sposoby.

Jak zmyć czarną farbą z włosów przy użyciu profesjonalnych narzędzi?

Czarny kolor nie jest odpowiednia dla każdej kobiety. A co, jeśli włosy farbowanie w ciemnym kolorze nie przyniosło pożądanego rezultatu? Najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem – jest udać się do salonu kosmetycznego. Tutaj eksperci określają stan włosów i wybrać najbardziej optymalny wariant. Często wykorzystywane do tego celu usuwania farby włosy. Ten chemicznie aktywny środek, który działa na strukturę włosów, stopniowe usuwanie na czarno. Usługa ta jest oferowana przez praktycznie każdego salonu fryzjerskiego. Ale, niestety, to koszt kosztownej procedury.

Oczywiście, taka myjnia, można kupić w sklepie. Ale konieczne jest, aby zrozumieć, że te fundusze w taki czy inny sposób uszkodzić włosy. I nieudolny zastosowanie może mieć negatywny wpływ na stan włosów. Jeśli nie masz doświadczenia w korzystaniu z myjni chemicznych, to lepiej skonsultować się ze specjalistą lub dać pierwszeństwo bezpieczniejszych metod rozjaśniania.

Jak zmyć czarną farbą włosy w domu?

Jednym z najbardziej skutecznych i bezpiecznych sposobów, aby pozbyć się czarnej farby – jest zwykłym mydłem. Wiele styliści i fryzjerzy polecam tej metody dla początkujących. Wszystko, czego potrzebujesz – to mydło bez dodatków, aromatów, etc.

Po pierwsze, umyć włosy i obfite je spienić. Pozostawić włosy na dziesięć minut, a teraz dokładnie umyć je. Oczywiście, w jednej procedurze nie będzie w stanie powrócić stary kolor. Ale regularne stosowanie mydła stopniowo umyć czarny barwnik. Ale należy pamiętać, że mydło wysusza włosy. Dlatego po każdym takim zabiegu zastosować odżywcze maski – dzięki czemu można uniknąć suszenia, pęknięcia i otępienie.

Innym skutecznym lekarstwem pod ręką – to jest sody oczyszczonej. Aby rozpocząć, wymieszać wymaganą ilość tej substancji (to zależy od grubości i długości włosów) z tej samej dawce swojego szamponu. Mieszaninę delikatnie rozłożone tak, że włosy były pokryte jednorodną warstwą pasty. Pozostawić sody przez dziesięć minut, a następnie dokładnie spłukać włosy wodą. Należy pamiętać, że napoje gazowane – materiał ścierny, więc może uszkodzić strukturę włosa. Dlatego po zabiegu, należy używać klimatyzacji.

Jeśli te metody nie Ci odpowiadać, a ty wciąż szuka sposobu, aby zmyć czarną farbą z włosów można przygotować specjalnego narzędzia. Aby to zrobić, kupić szampon o wysokim pH. Następnie, około czwartą część narzędzia fiolki wymieszać z 10 rozkruszonych peletek kwasu askorbinowego (sprzedawane w aptekach). W rezultacie, trzeba mieć dość gęstą papkę, która powinna być stosowana na włosy i pozostawić na 25 minut. Teraz dokładnie je wypłukać. Jeśli farba nie może być całkowicie usunięty po raz pierwszy, może być kilka razy powtórzyć procedurę.

Jak rozjaśnić włosy w domu?

Jeśli przed malowaniem loki byłaś światło, wtedy można spróbować zwrócić je do ładnego złotego koloru. Bardzo skuteczna jest maska z miodu, który jest łatwy do przygotowania. Po pierwsze, należy użyć sody oczyszczonej. Następnie na wilgotne włosy nanieść odpowiednią ilość miodu, rozkładając go równomiernie na całej długości. Następnie trzeba nosić plastikową osłonę lub zamknąć włosy folią i zawinąć ręcznikiem na górze. Pożądane jest, aby zrobić maskę na noc, jak będzie musiał utrzymać dziesięć. W godzinach porannych, zmyć resztki miodu i cieszyć się blask włosów.

Innym znanym asystent rozjaśnić włosy – to jest, oczywiście, rumianek, który cieszył się kobiety w czasach starożytnych. Dwie łyżki suszonych kwiatów roślin wlać szkła wrzącej wody i gotować przez dziesięć minut. Następnie szczep brzeczki i rozpuszczać się w zbiorniku gorącej wody wymagane. Moczyć włosy w wodzie i przytrzymaj przez 10 – 15 minut. Procedura jest powtarzana przez siedem dni.