663 Shares 3265 views

"Dorzopt Plus": instrukcje użycia, recenzje, skład, analogi

Czy wiesz, co stanowi chorobę taką jak jaskra? Zdaniem specjalistów, w tej chorobie charakteryzuje się okresowym lub regularnym wzrostem ciśnienia (śródocznego), a następnie zanikiem nerwu wzrokowego, rozwojem wad pola widzenia i zmniejszeniem jego nasilenia.

Dzisiaj istnieje wiele leków, które mogą leczyć tę chorobę. Jednym z nich jest lek Dorzopt Plus. Instrukcje dotyczące użycia, analogi, forma uwalniania tego narzędzia zostaną przedstawione poniżej.

Forma przygotowania, jego skład, opis i opakowanie

W jakiej formie są leki produkowane przez firmę Dorzopt Plus? Instrukcja obsługi potwierdza, że środek ten wytwarzany jest w postaci kropli dla oczu, które są bezbarwnym, przezroczystym i lekko lepkim roztworem.

Substancjami czynnymi tego leku są chlorowodorek dorzolamidu i maleinian timololu. Jako składniki pomocnicze, roztwór zawiera hyetiozę, monohydrat kwasu cytrynowego, chlorek benzalkonium, wodę oczyszczoną, wodorotlenek sodu, mannitol i kwas solny.

Aby kupić kropli "Dorzopt Plus", których skład został przedstawiony powyżej, jest możliwe w butelkach polimerowych-drospankach umieszczonych w opakowaniach kartonowych.

Farmakologia

Jak działają krople do oczu "Dorzopt Plus"? Instrukcja wskazuje, że ten lek przeciwrakowy obejmuje dwa składniki czynne, z których każda redukuje zwiększone ciśnienie (wewnątrzgałkowe). Wynika to ze zmniejszenia wydzielania wodnego humoru.

Zbadaj bardziej szczegółowo właściwości substancji czynnych preparatu.

Dorzolamid jest selektywnym inhibitorem anhydrazy węglanowej. Ten składnik zmniejsza wydzielanie wodnego humoru. Zdaniem specjalistów efekt ten jest spowodowany spadkiem tworzenia jonów węglowodorowych, co ostatecznie prowadzi do spowolnienia w transporcie płynu sodu i śródgałkowego.

Jeśli chodzi o timolol, jest to nieselektywny beta-bloker. Jej zasada działania nie została jeszcze zbadana.

Po nałożeniu leku obserwuje się spadek ciśnienia wewnątrzgałkowego po 20 minutach i trwa 24 godziny.

Kinetyka

Czy krople Dorzopt Plus ssą w ogólnoustrojowym krwioobiegu? Instrukcja ta mówi, że kinetyka substancji czynnych tego leku może się znacznie różnić.

Dorzolamid penetruje oko przez rogówkę. Jego systemowa absorpcja jest bardzo niska. Gdy substancja dostanie się do krwi, szybko wnika do krwinek czerwonych.

Związek dorzolamidu z białkami osocza wynosi 33%. Dorsolamid jest wydalany przez nerki przez 4 miesiące.

Timolol jest również wchłaniany do krążenia ogólnoustrojowego. Stężenie w osoczu występuje tylko w przypadku podwójnego podawania dziennie.

Wskazania

W jakich przypadkach jest przepisany lek "Dorzopt Plus"? Instrukcje dotyczące stosowania informują, że ten lek jest stosowany w celu zwiększenia ciśnienia śródgałkowego, który obserwuje się, gdy:

 • Pseudoeksfolgowanie jaskry;
 • Jaskra jest kątem otwartym.

Przeciwwskazania

Czy istnieją przeciwwskazania do kropli preparatu Dorzopt Plus? Instrukcje użycia wskazują następujące zakazy:

 • Wstrząs kardiogenny;
 • Czas karmienia piersią;
 • Astma oskrzelowa;
 • Ciężka niewydolność serca;
 • Obstrukcyjna przewlekła choroba płuc o ciężkim nasileniu;
 • Bradykardia sinus;
 • Okres ciąży;
 • Blokada AV trzeciego i drugiego stopnia;
 • Procesy dystroficzne w rogówce;
 • Niewydolność nerek jest ciężka;
 • Wiek nieletniej;
 • Nadwrażliwość na elementy.

Podczas stosowania leku należy zachować szczególną ostrożność u osób z niewydolnością wątroby, w podeszłym wieku iz cukrzycą.

Krople do oczu "Dorzopt Plus": instrukcje użycia

Opinie o lokalnej medycynie zostaną dostarczone później.

Narkotyk, o którym mowa, jest zaszczepiony kropelkiem korek jednej worka dwa razy dziennie.

Jeśli podczas terapii jaskry stosuje się kilka miejscowych środków okulistycznych, następnie okulizację przeprowadza się w odstępie 10 minut.

Czas leczenia lekiem określa lekarz, w zależności od stanu pacjenta.

Zdarzenia niepożądane

Krople do oczu "Dorzopt Plus", której instrukcja znajduje się w opakowaniu kartonowym, może powodować niepożądane reakcje.

Ze względu na obecność dorzolamidu w preparacie występują następujące działania niepożądane:

 • Osłabienie, zapalenie powieki, obieranie i podrażnienie powieki, zapalenie zapalenia rogówki, irydocyclitis, podrażnienie krtani, przejściowa krótkowzroczność, która występuje po odstawieniu leku;
 • Suchość w jamie ustnej, obrzęk naczynioruchowy, wysypka;
 • Pokrzywka, skurcz oskrzeli, świąd;
 • Zawroty głowy, bóle głowy, astenia, parestezja, zmęczenie.

Jeśli chodzi o taką substancję czynną jak timolol, wywołuje następujące reakcje:

 • Zapalenie spojówek, obrzęk błony śluzowej, parestezja, zapalenie rogówki, zmniejszenie wrażliwości rogówki, zaburzenia rytmu serca, zmiany mocy refrakcji oka, plamica,
 • Dzwonienie w uszach, ból głowy, zespół suchego oka, utrata pamięci, astenia, koszmary, zmęczenie, depresja, zawroty głowy, objawy niewydolności mięśni, bezsenność;
 • Zespół Raynauda, zaburzenia widzenia, omdlenia, arytmia, zatrzymanie akcji serca, obniżenie ciśnienia krwi, obrzęk, obniżenie temperatury nóg i rąk;
 • Skurcz oskrzeli, ból w klatce piersiowej, kaszel;
 • Łysienie, zaostrzenie łuszczycy, wysypka łuszczycowa;
 • Anafilaksja, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, uogólniona lub miejscowa wysypka;
 • Biegunka, suchość w ustach, niestrawność;
 • Zmniejszenie libido, toczeń rumieniowaty układowy, choroba Peyroniego.

Przypadki przedawkowania

Jakie są objawy przedawkowania preparatu Dorzopt Plus? Instrukcja dotycząca stosowania zgłasza takie reakcje jak zawroty głowy, skurcz oskrzeli, ból głowy, bradykardia, duszność i zatrzymanie krążenia.

Może wystąpić kwasica, zaburzenia równowagi elektrolitowej, astenia, parestezje i zmęczenie.

Przy takich warunkach przeprowadza się leczenie podtrzymujące.

Interakcje z lekami

Nie przeprowadzono badań nad interakcją danego leku z innymi lekami. Dlatego połączenie kropli Dorzopt Plus z innymi środkami następuje dopiero po konsultacji z lekarzem.

Specjalne zalecenia

Przed przepisaniem leku na oczy, Dorzopt Plus powinien zapewnić pacjentowi odpowiednią kontrolę stanu serca i układu naczyniowego. Osoby z patologiami w tej dziedzinie powinny być pod stałą kontrolą specjalistów.

Produkt leczniczy zawiera konserwant chlorek benzalkoniowy. Może osadzać się na miękkich soczewkach kontaktowych i mieć szkodliwy wpływ na tkanki narządów wzroku. Dlatego osoby, które stosują leki poprawiające wzrok, powinny je usunąć przed użyciem kropli i zainstalować dopiero po upływie 20 minut po zakopaniu leku.

Z zachowaniem szczególnej ostrożności "Dorzopt Plus" jest zalecany u osób z cukrzycą. Wynika to z faktu, że adrenolityki blokują objawy ostrej hipoglikemii.

Przed zaplanowanym zabiegiem chirurgicznym konieczne jest stopniowe odstawienie leku na dwa dni przed znieczuleniem ogólnym, ponieważ beta-adrenolityki mogą zwiększać działanie środków zwiotczających mięśnie.

Analogi narkotyków i ich koszt

Co może zastąpić krople do oczu Dorzopt Plus? Jego analogami są Trusopt i Floksal. Jednakże fundusze te powinny być wykorzystywane wyłącznie dla specjalisty.

Koszt omawianego leku jest dość wysoki. W aptece można ją kupić za 400-450 rubli.

Recenzje o krojach do oczu

Opinia konsumentów na temat danego obiektu nie jest bardzo duża. Zalety tego leku obejmują wysoką skuteczność i skuteczność oraz dostępność (sprzedawana w praktycznie dowolnej aptece).

Należy również zauważyć, że krople "Dorzopt Plus" zawierają również negatywne reakcje pacjentów. Wielu z nich narzeka, że po zastosowaniu miejscowego środka leczniczego często pojawiają się lokalne lub systemowe reakcje uboczne. Dlatego też eksperci nie zalecają używania samego leku. Aby osiągnąć najlepszy efekt terapeutyczny, zaleca się go tylko doświadczonemu lekarzowi. Tylko przy prawidłowym schemacie leczenia można uniknąć efektów ubocznych.