775 Shares 7236 views

Przyczyny i objawy raka prostaty. Sposoby leczenia raka prostaty

Do tej pory, rak prostaty jest najczęstszym nowotworem złośliwym u silniejszej płci. Średni wiek mężczyzn podatnych na tę chorobę – 55-60 lat, co najmniej, ale zdarzają się przypadki choroby do 40 lat. W tej chwili, śmiertelność z powodu tej choroby jest dość wysoki. Problem polega na tym, że choroba jest prawie bezobjawowo, badania przesiewowe i nie zawsze ujawniają pojawił się problem.

Przyczyny i objawy raka prostaty jest bardzo ważne, aby rozpoznać we wczesnym etapie wystąpieniu, ale jak to zrobić? To, co będziemy mówić w artykule, a także w jaki sposób pojawia się choroba.

Przyczyny tej choroby u mężczyzn

Dość często, rak prostaty jest wykrywany już w zaawansowanym stadium, w wyniku – prognoza jest niekorzystna dla osoby. Chociaż jeśli go poprzez terminowe diagnozy, wtedy człowiek to nie tylko szansa na uratowanie własnego życia, ale także okazja, aby powrócić do swoich dawnych ulubionych zajęć. Dlatego tak ważne jest, aby znać przyczyny i objawy raka prostaty, ponieważ ta informacja może uratować życie.

W tej chwili, 6 Głównymi przyczynami tej choroby zostały ustalone w medycynie współczesnej, a mianowicie:

 • Predyspozycja ze strony genetyki. Gdyby nie było krewni człowieka cierpiącego na tę chorobę, ryzyko objawów tej choroby i to jest dość wysoki. Dlatego badanie przez urologa – niezbędnej procedury.
 • Alkoholu, palenie papierosów i narkotyków. Te złe nawyki są głównymi inicjatorami choroby. Stoją w pierwszym rzędzie jako jego przyczyny.
 • Nadużywanie jedzenia zwierząt. Jeśli opierać się na badaniu przeprowadzonym przez wielu naukowców, najczęściej cierpią z powodu raka prostaty mężczyzn, której menu składa się głównie z żywności dla zwierząt.
 • Uruchomiony stan zapalny. Połowa silniejszej płci w świecie co najmniej raz, ale nie spotkałem w swoim życiu z objawami zapalenia gruczołu krokowego. Liczba mężczyzn, którzy szukają pomocy u specjalistów, jest znikomy. Ale oszustwo gruczołu krokowego, że nie wystarczy czasu, aby go leczyć, może udać się do raka.
 • BPH. Gruczolak – łagodny nowotwór, który często rozwija się w nowotwór złośliwy. Zazwyczaj rak prostaty u mężczyzn w podeszłym wieku.

Ważną rolę w tych czynników ryzyka są mężczyzna i przynależność etniczną. Ponadto, lista ta może być dodana wewnętrznego życia człowieka i działalności zawodowej. Wszystko to może dać taki efekt, jak rak prostaty. Objawy i leczenia tej choroby są wymienione poniżej.

Etapy i objawy, które sygnalizują rozwój choroby

Istnieją cztery stadia raka prostaty. Objawy każdy z nich jest inny. Oczywiście, każdy onkologia jest o wiele łatwiejsze, aby zatrzymać się w początkowej fazie rozwoju. Jednak w przypadku wystąpienia problemów z prostatą, że pierwszy rak występuje bez żadnych objawów. Można go wykryć wypadek, na przykład, o zaplanowanej kontroli. A jeśli to się stało, a następnie, za człowieka z tego problemu byłoby najbardziej korzystne rokowanie.

Pierwszy etap. Guz zajmuje nie więcej niż 5% objętości gruczołu krokowego. Całkowity brak objawów, innymi słowy, to nie ma się przejawiać. Rak prostaty jest 1 stopień może być dość łatwe do wyleczenia, konieczne jest jedynie, aby zobaczyć się ze specjalistą w odpowiednim czasie. Podstępna choroba przebiega bezobjawowo.

Drugi etap. Człowiek trudne oddawanie moczu, zwiększona częstotliwość nocnego parcia na mocz. Nasienie pojawia się w małej objętości krwi. Pojawić się ból w okolicy pachwiny, zmniejsza potencję. Przerzuty na tym etapie, nie.

Należy zauważyć, że te objawy są wspólne z innymi chorobami – BPH i przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego między nimi. Dlatego ważne jest, aby postawić diagnozę na tym etapie. Jest to konieczne do wczesnego wykrywania choroby.

Trzeci etap. Jest wzmocnienie istniejących objawów bólowych. Bardzo trudne oddawanie moczu i ból w pachwinie staje się nie do zniesienia. Takie objawy są trudne do zignorowania. W tym momencie, rak w dalszym ciągu podejmuje coraz więcej zdrowych tkanek w okolicy gruczołu krokowego – to obszar miednicy, jąder i węzłów chłonnych, które stopniowo wpływa przerzutów.

Jeśli opierać się na statystykach, najczęściej osoba otrzymuje diagnozę na tym etapie, tj. E. rak prostaty klasy 3. Średnia długość życia jest różna, w zależności od liczby przerzutów, już rozpowszechnionego typu nowotworu. Niektórzy ludzie żyją całe życie z tą chorobą, ale regularnie Wykonując pewne zabiegi i wizyty u lekarza.

Czwarty etap. Na tym etapie, guz rośnie szybciej, a jego przerzuty wpływa na niemal wszystkie narządy, kości, a nawet kręgu.

Na czwartym etapie u ludzi znacznie zmniejsza masę ciała, objawia się słabość i poważne zmęczenie. Ponadto, osoba przestaje jeść ze względu na brak apetytu, tam odruchy wymiotne, opuchnięte nogi i jest stały ból w okolicy narządów płciowych i kręgu.

Przyczyny i objawy raka prostaty mogą się różnić. Co to zależy? W niektórych przypadkach, rak może rozwijać się bardzo powoli, a lat bezobjawowo. Mężczyźni od kilku lat nie są nawet świadomi, że są nosicielami nowotworu złośliwego. Ale jest też zupełnie inna sytuacja, w której rozwija się rak prostaty, „z prędkością światła”, w którym to przypadku pacjent jest dosłownie płonie kilka miesięcy.

Diagnoza raka prostaty

Do tej pory, najprostszym i najtańszym sposobem na badania – odbyt palcami. Lekarz z doświadczeniem może ujawnić powstawania i rozwoju nowotworów złośliwych na wczesnych etapach, nawet przy niewielkich rozmiarów. Badanych w ten sposób, jest wysoce zalecane dla wszystkich przedstawicieli silniejszej płci, cierpi na bolesne oddawanie moczu.

Druga metoda egzaminu ustala diagnozę z dużą dokładnością. W celu określenia obecności nowotworu złośliwego modyfikującymi są stosowane kody, które określają, jak przekroczenia antygen PSA.

Trzecia metoda – USG i badanie metodą transrektalne prostaty. Często stosuje się w celu określenia nowotworów prostaty biopsji.

Główną metodą diagnozowania raka jest biopsja. Celem tego jest manipulowanie się kolumnę tkanki do badania pod mikroskopem z zastosowaniem cienkiej igły.

W rzadkich przypadkach, ale może być uzupełniona przez badania z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego w celu szczegółowego zbadania miednicy i narządów wewnętrznych.

Prostate Cancer Treatment

Obecnie istnieją następujące sposoby leczenia raka prostaty. Każda metoda jest stosowana w zależności od stadium ludzkiej destrukcji. W sumie istnieje kilka sposobów, a mianowicie:

 • chirurgia;
 • radioterapia;
 • Terapia hormonalna;
 • krioterapia;
 • Obustronne wycięcie jądra.

I teraz rozważyć bardziej szczegółowo każdy zabieg.

metoda chirurgiczna

Usunięcie Oznacza przez przysadkę poprzez zabiegu. Dzieje się tak, gdy zdiagnozowano raka (rak prostaty). Operacja odbywa się głównie młodych pacjentów, pod warunkiem, że nowotwór jest niewielka i odpowiada związanych wady.

efekt uboczny – możliwe jest impotencja. Ale dziś wystarczająco rozwinięte techniki oszczędzające operacji, pomagają utrzymać erekcji u mężczyzn.

radioterapia

Radioterapia jest stosowana w etapie 1-3 do raka prostaty. Zaletą tego sposobu jest to, że duży procent całkowitego odzysku człowieka. A co najważniejsze, nie ma potrzeby interwencji chirurgicznej i leczenie ambulatoryjne ukończenia kursu. Ale w tym samym czasie, metoda ta ma pewne wady, a mianowicie:

 • Może rozwinąć nietrzymania moczu.
 • W 40% przypadków impotencji rozwija.
 • Pojawienie się biegunki i krwawienia otwarcie.

Współczesna medycyna nie stoi w miejscu, tak, że stosunkowo niedawno była jeszcze jedna skuteczna metoda – brachyterapii. Istotą tej metody jest to, że wstrzyknięto źródeł promieniotwórczych w tkankach gruczołu krokowego. Taka manipulacja daje doskonałe rezultaty przy minimalnym ryzyku dla pacjenta.

terapia hormonalna

Sposób ten obejmuje kompleks leków hormonalnych i pochodzenia chemioterapeutycznego. Preparaty te szkodliwe działanie na komórki nowotworowe. Hormony są w przeważającej mierze na testosteron, ponieważ jest to nowotwory i stymuluje wzrost.

Ale ta metoda leczenia, istnieją skutki uboczne, więc skutki raka prostaty mogą obejmować:

 • Rozwój kruchość kości (osteoporoza);
 • Ciężka utrata masy ciała;
 • Szybki wzrost gruczołów mlecznych;
 • Rozwój impotencji.

Warto zauważyć, że nawet wszystkie nieprzyjemne konsekwencje takiego sposobu daje rezultaty podczas użytkowania. A co najważniejsze – jest to szansa na przedłużenie życia ludzkiego.

krioterapia

Skuteczny sposób pod warunkiem, że nowotwór mały rozmiar. Użytku, takich manipulacji w rzadkich przypadkach. Sposób leczenia jest zniszczenie nowotworu z uwagi na niską temperaturę. Tak więc, oprócz tej metody, zastosowanie środków hormonalnych podawany.

Dwustronna wycięcie jądra

Ta metoda leczenia polega na obowiązkowym usunięcie jąder u mężczyzn. jest on stosowany jedynie w przypadku, gdy nie jest możliwe w celu usunięcia guza z powodu przerzutów. Jednocześnie metoda ta pomaga zmniejszyć poziom hormonów płciowych w prawie 90%. Jeżeli obecność tej patologii pojawiła się przerzutów odległych, i pamiętaj, aby używać hormonalnych środków. To sprawia, że możliwe, aby przedłużyć życie człowieka.

W rzadkich przypadkach, onkologów użyć tzw oczekującej zarządzanie. Innymi słowy, człowiek, który jest obecny nieagresywne formą raka, natomiast nie tworzy żadnego dyskomfortu, leczenie nie jest wskazane. Powody takich działań nielicznych, nie mogą być pewne przeciwwskazania lub operacja niesie ze sobą większe zagrożenie dla życia pacjenta. To samo odnosi się do radioterapii.

Leczenie w zakładzie opieki zdrowotnej jest obowiązkowe działania, jeśli człowiek jest zdiagnozowano raka prostaty. Przerzuty mogą spowolnić ożywienie, ale nadal jest to realne.

Do tej pory istnieje duża liczba metod ludowych leczeniu raka prostaty. Ale są one dość niepewne, a kiedy taka niebezpieczna choroba angażować się w „szamanizm” jest bardzo niebezpieczne.

zapobieganie chorobom

Przyczyny i objawy raka prostaty może być całkowicie ominąć partii, jeśli nie podstawowe działania zapobiegawcze, a mianowicie:

 • Każdego roku, poddany badaniu przez specjalistę, szczególnie ważne jest, aby po tej porady dla mężczyzn w wieku 50 lat.
 • Złe nawyki – jeden z głównych czynników raka, a więc odrzucenie nich zwiększy szansę na uniknięcie choroby.
 • Gdy choroba prostaty w odpowiednim czasie, aby radzić sobie z jej leczenia.
 • Regularna aktywność seksualna ma korzystny wpływ na gruczoł prostaty, więc bardzo ważne jest, aby mieć stałego partnera.
 • Sport i umiarkowane obciążenie dobry wpływ na krążenie krwi w obszarze prostaty. Ten prosty sposób, by pomóc im uniknąć choroby.

rak prostaty można uniknąć, jeśli ludzie będą zwracać większą uwagę na swoje zdrowie. Niektórzy lekarze zalecają, aby przejść kontrolę na urologa, ponieważ w wieku czterdziestu lat. Pomoże to zapobiec chorobie w postaci nowotworu. I nawet jeśli zostanie wykryty problem, a następnie we wczesnych stadiach może być skutecznie leczone.

Przewidywanie przetrwania

Rak prostaty – nie jest to zdanie, o ile choroba została wykryta w odpowiednim czasie. W tym przypadku, człowiek będzie miał szansę na pełne życia. Jeżeli choroba została wykryta na pierwszym lub drugim etapie, może to być gwarancja pozbycia się raka w 100%.

Inaczej przedstawia się sytuacja, jeśli zdiagnozowano raka prostaty wynosi 3 stopnie. Długość życia w tym przypadku może być niższa, ale nie jest wystarczająco duża szansa na przedłużenie życia. Prognoza jest ustawiony na wiek pacjenta. Młodszy człowiek, tym większa szansa na sukces w leczeniu. Co do zasady, przedstawiciele silniejszej płci niedostatecznie 65 lat z powodzeniem leczone.

W identyfikacji ostatni etap szans życiowych są niskie na tyle, niestety, prognoza rozczarowujące. Ale w tym przypadku nie może być wyjątków.

Istnieje pewna statystyka: potraktowanie przeżycia po chirurgicznym procedura ta jest nie mniejsza niż 70%. Jeśli działasz na guza z radioterapią, linia przeżywa 80% chorych w ciągu 5 lat.

Z całości powyższych rozważań można stwierdzić, że na raka prostaty – choroba jest bardzo niebezpieczna, ale podatne na skuteczne leczenie. Ważne jest również, że współczesna medycyna nie stoi w miejscu, tak, że nie zawsze są nowe techniki, które pomogą Ci skutecznie poradzić sobie z rakiem, nie tylko wśród mężczyzn, ale również wśród dzieci i kobiet.

Najważniejszą rzeczą – jest profilaktyka! Po tym wszystkim, ten środek zależy jakim etapie pokaże patologii zwany rak prostaty. Objawy i leczenie omówiono szczegółowo w artykule, ale główną ideą jest to, że nie powinniśmy ignorować corocznego badania przez urologa. Musimy zawsze pamiętać, że spędził kilka minut może uratować życie.