879 Shares 2831 views

Atrakcje w kraju: Miasta Miass – Holy Trinity Church

Modlitwa przemienia osoby i miejsca takie jak Trójcy, przyczyniają się do osiągnięcia równowagi duchowej, wzrostem witalności, spokoju. Czas spędzony tutaj jest cenny, tutaj chce ponownie i ponownie.

Historia kościoła

Trójcy jest jednym z symboli regionu Ural i znajduje się w regionie Czelabińska w południowej części miasta, czyli Miass Stargorod, który znajduje się wzdłuż zachodniej granicy Chashkovskogo kalenicy.

To położył budynek w 1887 roku na miejscu drewnianej kaplicy z XIX wieku, w pobliżu cmentarza. Wybudowany kościół kosztem miejscowych kupców. On zaangażowany w budowę rolnik Petr Saraev, pochodzący z prowincji Niżny Nowogród. Poprowadził projektu Belyaev kupca NF Kościół udało się inwestorom 12 500 srebrnych rubli. Zapalił ósmą w grudniu 1889 roku. Stało się jeszcze bardziej atrakcyjna dla Miass chrześcijan. Trójcy okazał się być bardzo wygodne i trwałe.

Świątynia powstała polerowane rzeźbiony ikonostas został wykonany z drewna dębowego, które jest kupiec Belyaev N. F. przywiezione z Moskwy, gdzie został specjalnie wyprodukowanego w warsztacie pana Akhapkina. Ściany są pomalowane farbą, na podłodze leżał szary marmur płytki, kopułę wykonaną z angielskiego białym żelazem. Ikony dla kościoła namalowany przez artystę: Malov od kapitału i Shipil z Ufa.

W kwietniu 1896 roku założył obok dzwonnicy do funduszy charytatywnych i Lydia Nadziei Romanowa, który zainwestował w budowę około trzech tysięcy rubli w srebrze.

Inwestorzy NF Belyaev, MP Populovsky i E. Simonow, były bezpośrednio zaangażowane w budowę budynków religijnych, były naznaczone błogosławieństwem Świętego Synodu w formie listów.

Świątynia Zagłady

To miejsce jest bardzo ważne dla chrześcijan duchowe kapliczki stała się miastem Miass. Trójcy był pierwotnie przeznaczony wyłącznie do pogrzebu zmarłego. Dlatego władze radzieckie i pozostawił go w stanie nienaruszonym, w przeciwieństwie do innych (został zniszczony 24 kościołów). Od 1938 do 1944 Miass świątyni życiodajnej Trójcy została zamknięta decyzją rządu radzieckiego, ale nie zniszczone. ziemie kościelne zostały skonfiskowane, a obiekt już dawno przeszedł z jednej strony na drugą. W 1941 roku budynek został przystosowany jako schronisko dla Azjatów, którzy przybyli w celu zarabiania na placu budowy fabryki samochodów w mieście Miass.

Trójcy w 1944 roku, był odradza się i stał się ponownie dostępny dla wiernych. Przez długi czas był to jedyny kościół w sąsiedztwie.

Z biegiem lat, otworzył swoje podwoje w szkółce niedzielnej dla dorosłych i dzieci (1994). W roku 2000, kopuła świątyni zostały przywrócone i wznieśli nowe krzyże. W 2001 roku otwarto księgarnię, która nadal oferuje szeroki zakres literatury prawosławnej. W 2004 roku kościół obchodził swoje 115. urodziny. Przed upływem tego terminu, zaktualizowaliśmy dzwonnicę i ustawić cały zespół wszystkich rodzajów dzwonków. Teraz jest 10, jak to było wcześniej.

Każdy, kto przychodzi do miasta Miass, Holy Trinity Church zauważa w pierwszej kolejności. Do tej pory, to wyróżnia się oryginalną kolorystykę, połączenie czerwonych, różowych i niebieskich kolorach. Obok niego jest stary cmentarz Miass.

Trójcy Cmentarz

Dokładna data miejsca pochówku nie jest znane, ale mówią, że istniał przed 1840 r. Początkowo kaplica została zbudowana obok cmentarza. To właśnie tam przed popełnieniem rytuał pogrzebu zmarłych. Jakiś czas był bez kościoła Miass. Trójcy pojawiło się trochę później.

Tutaj są pochowani panowie Romanov, którzy aktywnie uczestniczyli w budowie świątyni, kupcy Kuznetsova, Belyaev, matka i ojciec złoto-EM Simonova, II Redikortsev Sr., który był inżynierem górnictwa i pionierem w Czelabińsku zagłębia węglowego, a także rodzina kapłanów. Pochowany tam są znane w rosyjskich lekarzy GK Mavritsky, V. P. Klenkov, pisarz VR Gravishkis, ZSRR M. Kushnov bohater i innych, równie znanych ludzi.

Współczesne życie świątynia

South Ural Miasto Miass, Świętej Trójcy, która jest własnością publiczną, obecnie spełnia wszystkich wierzących.

Na terenie kościoła prawosławnego działa w szkółce niedzielnej, kościół księgarnię i sklep. Teraz to nie jest tylko do odczytu usługę pochówku, ale również koronowany officiant, konsekrować, podawanie komunii, wyspowiadać i przyjąć chrzest.

Przybywszy do świątyni relikwii św Matrona

W listopadzie 2014 roku obchodziła 241 lat miasto z Miass. Trójcy relikwie Matrona Moskwie spotkał się w dniu 17 listopada, tuż przed zdarzeniem. Przed tym sanktuarium odwiedzane Czelabińsk i Zlatoust. Relikwiarz wziął głowę duchowieństwa – archiprezbiter Georgij Kretsu.

Bow do sanktuarium wzięło udział tysiące obywateli, ponieważ sprawiedliwy zawsze słabość do modlitw ludzi i pomóc w kłopotach, smutki i choroby.

W sanktuarium świątyni był pierwszy raz, ludzie mogli czcić go w dowolnym czasie od 8 rano.

Trójcy ma swoją historię, która przeszła przez wiele pokoleń ludzi, aw 2014 roku ona obchodziła swoje następne urodziny, była 125 lat. Jest to święte miejsce nadal daje łaski dla duszy, łagodzi i leczy setki ludzi.