488 Shares 7116 views

Zwoje – co to jest i co to polega?


Zwoje (inaczej – zwoje) – zbiór specjalnych komórek. Składa się z korpusu, dendrytów i aksonów. Oni z kolei odnoszą się do komórek nerwowych. Również zwoje zawierają podpierające komórek glejowych. Ich zadaniem jest stworzenie wsparcia dla neuronów. Co do zasady, zwoje nerwowe są objęte tkankę łączną. Klastry te występują nie tylko u kręgowców, ale także w niektórych bezkręgowców. Połączone zwoje wytworzenia złożonego układu strukturalnego. Przykładem może być strukturę łańcuchową lub dziania. Ponadto, artykuł zostanie opisany szczegółowo co zwoje jako interakcja zachodzi między nimi. Ponadto, zmniejsza klasyfikacji i opis głównych gatunków.

kręgowce

istnieją zwoje w osoby te mają pewne szczególne cechy. Więc oni nie wchodzą w ośrodkowym układzie nerwowym. Niektórzy nazywają ich jądra podstawne. Jednak najbardziej prawidłowe określenie jest uważane za „rdzeń”. Elementy układu nerwowego i że tworzą się elementy łączące pomiędzy elementami układu nerwowego. Impulsy te są przekazywane i steruje działaniem niektórych narządów wewnętrznych.

klasyfikacja

Wszystkie zwoje są podzielone na kilka typów. Rozważmy podstawowe. Termin „rdzeń zwoju” łączy czuciowych (doprowadzających) elementy. Drugi typ – elementy samowystarczalny. Są one umieszczone w odpowiedniej (autonomicznego układu nerwowego). Główny widok – podstawne. Ich składniki są węzły neuronowe, które są w istocie białej. Jest on zawarty w mózgu. Praca neuronów jest uregulowanie pewnych funkcji organizmu, jak również pomoc w realizacji procesów nerwowych. Istnieje również rodzaj wegetatywny. Stanowi on jeden nerwów węzłów. Element ten odnosi się do autonomicznego układu nerwowego. Węzły te biegną wzdłuż kręgosłupa. Autonomiczne zwoje są bardzo małe. Ich wielkość może wynosić mniej niż milimetr i największego współmierne z grochu. Przedmiotem autonomicznego zwojów jest regulacja funkcjonowanie narządów wewnętrznych oraz rozkładu impulsów.

Porównaj z terminem „splot”

Książki często spotykane określenie „splot”. To może być traktowane jako synonim do słowa „zwoju”. Jednak splot nazywa specyficzny zwoje. Są one obecne w pewnej kwoty na zamkniętym terenie. Ganglion – wspólny obszar kontaktów synaptycznych.

układ nerwowy

Z punktu widzenia anatomii są dwa tego typu. Pierwszy nazywa się centralny układ nerwowy. Należą do mózgu i rdzenia kręgowego. Drugi typ jest zbiorem węzłów zakończeń nerwowych i układu nerwowego siebie. Kompleks ten jest nazywany obwodowy układ nerwowy.

tworzą układ nerwowy cewy nerwowej i zwojowo talerz. W pierwszej części czaszki to mózg od narządów zmysłów w regionie bagażnika – rdzenia kręgowego. Płyta tworzy zwój rdzenia, elementy autonomiczne i tkanki chromochłonnych. tkanka nerwowa występuje jako okres trwania układu regulującego odpowiednie procesy ciała.

Przegląd

Zwoje – związek komórek nerwowych, poza granice ośrodkowego układu nerwowego. Nie wegetatywnych i gatunki wrażliwe. Ten ostatni znajduje się przy korzeniach rdzenia kręgowego i nerwów czaszkowych. Kształt rdzenia jest podobny do zespołu trzpienia. Jest on otoczony przez powłoki tkanki łącznej. wejdzie ona również samego węzła, trzymając naczynie krwionośne. Komórki nerwowe rdzenia montażu, jasnym i dużej wielkości, jądra są łatwo rozpoznawalne. Neurony tworzą grupy. Składniki rdzenia węzła centralnego procesy komórek nerwowych i endoneurium międzywarstwowej. Procesy dendrytów rozpocząć wrażliwego obszaru, w nerwów rdzeniowych, i kończą się w części zewnętrznej, w której są one receptory. Często zdarza się, jest transformacja dwubiegunowych neuronów w psevdounipolyarnye. Dzieje się tak w czasie ich dojrzewania. Od psevdounipolyarnogo procesu neuron zewnątrz, splatają komórkę. On ograniczony przez doprowadzające, znany również jako „dendrytycznych” i odprowadzające, lub – aksonów, cz.

Dendryty i aksony

Struktury te są powlekane osłonki mielinowej, części, które są neyrolemmotsity. Komórki nerwowe rdzenia komórek oligodendrogleju zespół otaczają o nazw, takich jak komórek glejowych w płaszczu komórek gleju sodu i komórek satelitarnych. Elementy te są bardzo małe okrągłe jądra. Ponadto, powłoka otacza te komórki z tkanki łącznej, kapsuły. Jego składniki różnią się od innych owalnym jądrze. Środki biologicznie czynne zawarte w komórkach nerwowych rdzenia miejscu, acetylocholina, kwas glutaminowy, P. Substancja

Wegetatywny lub samodzielna struktura

zwoje autonomiczne znajdują się w kilku miejscach. Po pierwsze, w pobliżu kręgosłupa (istnieją struktury przykręgowej). Po drugie, przed kręgosłupa (prevertebral). Ponadto samodzielne jednostki i są czasami znaleźć w ścianach narządów. Na przykład, serca, oskrzeli i pęcherza moczowego. Te zwoje nazywane są stacjonarne. Innym rodzajem jest blisko powierzchni narządów. Z jednostkami autonomicznymi połączony przedzwo- włókna nerwowe. Mają przydatkami neurony ośrodkowego układu nerwowego systemu. Klastry wegetatywne są podzielone na dwa rodzaje: współczulnego i przywspółczulnego. Prawie wszystkie narządy otrzymują postganglionic włókien wykonanych z komórek, które mogą występować w obu typach struktur wegetatywnych. Ale wpływ, że neurony różnią się w zależności od rodzaju klastrów. Tak więc, sympatyczny działania mogą wzmocnić serce, podczas gdy przywspółczulnego spowalnia go.

struktura

Niezależnie od rodzaju autonomicznej struktury węzła jest niemal identyczny. Każda struktura obejmuje łączną powłokę tkanek. Węzły wegetatywne, istnieją specjalne neurony zwane „wielobiegunowy”. Wyróżnia się niezwykłą kształtu i lokalizacji jądra. Nie neuronów z wielu rdzeni i komórek posiadających zwiększoną liczbą chromosomów. komórki neuronowe i sposoby ich kapsułkowane, których elementy są komórki glejowe satelitarne. Nazywane są glejowe płaszcza. Na górnej warstwie błony powłoki otoczony jest przez tkanki łącznej.

stacjonarne struktura

Neurony te, wraz z przewodzącymi ścieżkami mogą być metasympathetic część autonomicznego układu nerwowego. Według histolog Dogel wśród stacjonarnych typów konstrukcji rozróżnia się trzy rodzaje komórek. Były to dlinnoaksonnye elementów odprowadzających I typu. Komórki te są duże, których dendryty neuronów długie i krótkie aksonu. Dla ravnootroschatyh doprowadzającego składnik nerwów charakteryzuje długości aksonów i dendrytów. A asocjacyjne neurony połączone komórki dwóch pierwszych typów.

System obwodowy

Zadaniem układu nerwowego, w celu zapewnienia komunikacji z rdzeniowych ośrodków nerwowych mózgu i układu nerwowego struktur. Elementy systemu interakcji za pomocą tkanki łącznej. ośrodki nerwowe – to obszar odpowiedzialny za przetwarzanie informacji. Niemal wszystkie konstrukcje rozważane składać się zarówno z włókien aferentnych, i odprowadzające. Zestaw włókien, które, rzeczywiście, nerwów, mogą zawierać nie tylko struktury, które są chronione przez elektrycznie izolującego osłonki mielinowej. Są obecne i te z takiej „okładce” nie ma. Ponadto, warstwa włókien nerwowych oddzielone tkanki łącznej. Wyróżnia się na luz i włókniste. Nazwa tej warstwy endoneurium. Zawiera ona niewielką ilość komórek, główna część włókien siatkowaty zawierać kolagen. W tej tkanki są małe fiolki krwi. Niektóre wiązki włókien nerwowych otacza inną warstwę tkanki łącznej – onerwia. Jego elementy są sukcesywnie rozmieszczane komórki i włókna kolagenowe. Kapsułka otaczająca cały tułów nerwów (zwany epineurium) utworzoną z tkanki łącznej. Ona z kolei wzbogacone komórki fibroblastów, makrofagów i składników tłuszczu. Zawiera on naczynia krwionośne z zakończeń nerwowych.