757 Shares 9561 views

Guma letnie: właściwości i cechy

Bus – stanowi zasadniczy element każdego samochodu, zapewniając jej stabilność na drodze, a minimalna odległość hamowania. I jak krótko będzie to zależeć od składu i rzeźby bieżnika opony. Pomimo faktu, że wszyscy producenci zawarte w składzie swoich opon gumowych i wiele innych dodatków, odstępów przy hamowaniu i trzymania się drogi w ogóle różnych samochodów. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy porozmawiać o wszystkich cechach opon letnich i dowiedzieć się, jaka powinna być dobra opona.

Opony letnie – jakie funkcje?

Jak wiemy, wszystkie opony są podzielone na trzy grupy: latem, zimą i cały sezon. O zimie już nie będziemy rozmawiać, i zwracać uwagę na tylko dwóch gatunków. W tej chwili „vsesezonka” to większa konkurencja sezonowe opony, choć nie jest to najlepsza jakość i zachowanie na drodze. I jest to, że autobus może być obsługiwany przez cały rok, bez „pereobuvki”. Cena za to też czasami mniej niż koszt kompletu opon sezonowych. Ale nie zapominajcie, że wraz z tymi korzyściami „vsesezonka” utraty najważniejsze – bezpieczeństwa. W jego właściwości ma tylko średniej jakości, więc wynik na drodze jest słaba. Dystans hamowania na niej kilka procent większa niż standardowych opon letnich i aquaplaning efekt występuje znacznie częściej.

opony letnie, w przeciwieństwie wielosezonowych, wykazuje doskonałą wody na wejściu na kałuże i mokrego asfaltu. A jak wiemy, z prędkością ponad 60 kilometrów na godzinę na drodze między kołem a asfaltowej cienkiej folii występuje, pogorszenie stabilności pojazdu. W rzeczywistości, taka maszyna porusza się w powietrzu, a te kilka milimetrów warstwy wody może tworzyć wiele kłopotów. Zatem wniosek jest tylko jeden: „vsesezonka” nie nadaje się do normalnego użytkowania na utwardzonej jezdni, gdyż uśrednione przyczepność nie zapewnia skuteczne hamowanie i prowadzenie pojazdu.

cecha

Główną cechą tej opony jest jej specjalny skład, dzięki czemu opony letnie nie nagrzewa się na drodze do ekstremalnych temperatur. Być może czujesz się jak po długim koła napędowe samochodu są ogrzewane tylko na drodze. W przeciwieństwie do wszystkich warunkach pogodowych, opony letnie w 2013 roku nie jest tak gorąco, więc ma długą żywotność. Dobrej jakości uchwyt, co pisaliśmy wcześniej, przyczyniają się do unikalnego bieżnika. Jest znacznie różni się od figury zimy i całorocznych opon. Jak widać na rysunku, letnia opona ma długą i płynących rowki odprowadzające wodę. Nawiasem mówiąc, im większa głębokość bieżnika, dzięki czemu zapewnia lepszą przyczepność.

Guma lato – wymiary

W tej chwili, to produkowane dużo sezonowych opon różnych marek z różnych producentów. Wśród nich są szczególnie popularne opony letnie R14 „Continental” firmy „Michelin” i «Dobry rok». Takie opony mają średnicę od większości współczesnych samochodów importowanych i produkowanych w kraju, w tym niektórych modelach VAZ.