798 Shares 2957 views

Ludzki mózg

Ludzkiego mózgu wraz z jego obrotów ośrodkowego układu nerwowego. Noworodki jego masy nie przekracza 330 lub 340 gramów. Na etapie embrionu i przez kilka pierwszych lat dzieciństwa, ludzki mózg rozwija się intensywnie. Przez 20 lat jej wzrost jest zakończona. Dorosły samiec waga mózgu było 1375 g, a kobieta – 1275 nadwozie Mniejszy ciężar w płci pięknej jest ze względu na ich ogólny mniejszym rozmiarze. Masa maleje wraz z wiekiem, nie tylko ze wszystkich narządów, zmniejszenie masy ciała i mózgu.

Anatomia niego, a operacja jest badany neurologii – dyscypliny w obwodowym układzie nerwowym i centralnym.

Zajmuje głowy ludzkiego mózgu jamy czaszki. Składa się on z półkul mózgowych i móżdżku z beczki.

Samodzielnie w mózgu pięciu działów: skończonej mózgu środkowej, tylnej, średnio i długoterminowej. Idź do ostatniego ma bezpośredni wpływ na rdzeniu kręgowym. Kontynuacja części szyjkowej jest rdzeń. Jego kształt przypomina wydłużoną żarówkę. A górna część rdzenia przedłużonego przechodzi z tyłu, który zawiera móżdżku i mostu. Jego istota szara tworzy indywidualne Islands – jąder nerwów czaszkowych – filary i nie stały jak w rdzeniu kręgowym. Posiada również właściwy proces formowania oczek, połączonych komórek nerwowych. Mostek jest jak walec składa się z włókien nerwowych. Tylna część pokryta szarą materię w postaci jądrach nerwów czaszkowych. Pod koniec zwęża się i kończy w środku móżdżku, który, będąc w Pons i rdzenia przedłużonego, zamyka je prawie całkowicie. Od góry jest pokryta szarej i rowków jest podzielona na segmenty.

Śródmózgowia poprzek przesmyku podłączony do tyłu. Obejmuje on nogi i organów czworacza. Nazwa ta płyta dachu otrzymała do podziału na dwa wzgórza, związanym z wizją, a dno dwa powiązane ze słuchu. Przekrój śródmózgowie podstawy nogi opony mózgowe i dach. Między nogami i dachu leży wodociąg mózgu. Opona zawiera siatkowego i dwa duże czerwone jądra.

Pod modzelowatego jest śródmózgowia, które znajduje się na stronach bezpieczników z półkul mózgowych. Posiada cztery Hill: wizualny, zabugornom nadbugornuyu kierunkowy i podbugornuyu. Jama międzymózgowie – trzecia komora.

Ludzki kora mózgowa występuje jako szarej obejmujące półkulę, o grubości 5 mm. Postać jego włókien nerwowych i komórek (w neuronach), które leżą w warstwy w określonej kolejności. Kora jest mieszany. Każda część ich struktury różnych włókien i komórek. Wynika to z funkcji, które wykonuje. W rzeczywistości każda część mózgu oddzielnie odbiera impulsy osiągnięcia powierzchni całego ciała tkanek i narządów. Na przykład, sposób sygnałów dźwiękowych zakończy się w płacie skroniowym, wideo – i w korze potylicznej itp departamentów kolei wysyłać impulsy do jego innych miejsc w pniu mózgu …

Ponadto ludzki mózg, a także grzbietowa jest pokryta trzema powłoki: naczyniowego (miękka) pajęczynówki i stałych. Okostnej kości czaszki – to twarda skorupa. Na powierzchni mózgu jest cienka, nie zawierająca naczynia krwionośne pajęczynówki. Przeciwna mózgu, naczynia i zawiera bardzo miękka, co pozwala na wypełnienie wszystkich bruzd i szczelinę mózgu. Bez niemożliwe jest tworzenie splotu naczyniowego komór.

Ponieważ rdzeń kręgowy i mózg są ze sobą połączone, awaria jednego z nich nieuchronnie prowadzi do naruszenia refleks, który jest odpowiedzialny za drugą. uszkodzenie mózgu, a nawet zwiększone zmęczenie, wyczerpanie funkcji może prowadzić do poważnych chorób ośrodkowego układu nerwowego człowieka.