691 Shares 3512 views

Rolls-Royce Wraith: specyfikacje, zdjęcia, opinie

„Najdroższy i najbardziej nieekonomiczne samochód na świecie” – to charakteryzuje się „Rolls Royce” w całej swojej historii. Dlaczego więc, że jest to obiekt pożądania dla ogromnej liczby osób z różnych krajów?

Pojawienie się „Rolls-Royce”

Przede wszystkim, powód – bezprecedensowy wysoką jakość montażu pojazdu, gdy wszystkie mechanizmy i urządzenia są zbierane ręcznie, ostrożnie i powoli, z wielokrotnego testowania, a następnie wyrafinowania. Każdy „Rolls-Royce” – to ekskluzywny, bez widocznych oznak seriality, standaryzacji, a zwłaszcza zespołu przenośnika. W związku z tym, urządzenie jest dostępne w kwocie nie przekraczającej tysiąc egzemplarzy rocznie. Pracować niemożliwe jest usłyszeć silnik, a jedynym dźwiękiem w samochodzie – to tyka zegarki kupującego, który siedzi na welurowa tapicerka, obszyta najlepszych prawdziwej skóry, pisze czek.

Historia „Rolls-Royce” rozpoczęła się w 1904 roku, kiedy w restauracji hotelu „Midland” Manchester spotkał przedsiębiorca Frederick Henry Royce i angielski arystokrata Charlz Styuart rolkach, wielkim fanem wyścigów samochodowych. W tym czasie, musiał prowadzić samochód na Decauville francuskiej produkcji, jak w Wielkiej Brytanii z ich samochody nie było. To jest powód, dlaczego Rolls Royce i zorganizować własną produkcję. Frederick Royce miał już pewne doświadczenie tworząc podwozi samochodowych i silników spalinowych, a Charles Rolls miał okazję wspierać nowy projekt finansowy. W ten sposób narodził się legendarny Rolls-Royce.

cechy

Polityka cenowa, firma „Rolls Royce” nie było, samochody z początku koncentrowały się na ich szczególny nabywca skłonny zapłacić za wyłączności. Pierwszym dużym projektem firmy był Srebrny Duch (w tłumaczeniu – „Srebrny Duch”). Samochód został tak nazwany ze względu na stan srebra i ledwo słyszalnym pracy silnika, jak szept. Srebra widmo otrzymane nowy silnik 7 litrów, sześciocylindrowy, smarowania ciśnieniowego wału korbowego. Podwozie samochodu było, jak silnik, koncentruje się na poczucie komfortu wewnątrz samochodu. Oba zostały wyposażone w długie zawieszenia sprężyn naczepy, które zapewniają równomierne jazdy. Samochód opracowany wysokie, zgodnie z ideami czasu, prędkości i niezawodności drogowej gospodarstwa. Nowoczesne kontynuacja Srebrny Duch jest Rolls Royce Wraith, którego specyfikacja jest kilka różnią się od swojego poprzednika, choć wiele z zalet poprzednich modeli został zapisany.

„Rolls-Royce” i pierwsza wojna światowa

Aby zachować swoją reputację jako godnego i niezawodnego pojazdu, Srebrny Duch przeszedł dwa kilkudniowe metę, po jednym na 2000 mil, drugi – 15 000. Zarówno samochód testowy przeżył z honorem. Samochód szybko stał się bardzo popularny. Na srebrnym Ducha nawet zauważyłem organy wojskowe Wielkiej Brytanii, w związku z czym na podstawie montażowej „Srebrnego Ducha” Continental zostały wyprodukowane pojazdy opancerzone dla brytyjskich sił zbrojnych na frontach Pierwszego Świata. Bohaterski wkład Srebrny Duch w Wielkiej Brytanii wymienionych postępowań walki po drugiej stronie Atlantyku, w Stanach Zjednoczonych. Pentagon pogratulował zarządzanie Spółką „Rolls-Royce”, a milioner Nelson Rockefeller zakupione do użytku osobistego Srebrnego Ducha.

godło

godło firmy „Rolls Royce” powstała kilka lat później – Spirit of Ecstasy (dosłowne tłumaczenie – „duch radości”), który pozostał niezmieniony do dnia dzisiejszego. Charlz Sayks, modernistyczny malarz, wymyślił oryginalną postacią boskiej kobiety, aspirujących do przodu, falujące szaty, odchylając się do tyłu i ramiona, jakby chciał wystartować. W porównaniu z różnego rodzaju czarnych kotów, jaguary i białek, które zdobią czepce samochodów na całym świecie, godło „Spirit of Delight” wyglądała bardzo organiczny i szlachetne, a co najważniejsze, rysunek maskotka sprostać wysokim styl samochodu. Prototyp służył jako pin emblemat Eleanor Thornton, sekretarz Sir Dzhona Montegyu, założyciela kierowców All England Club i autor pierwszego podręcznika prawami jazdy. Eleanor, niestety, zmarł w pierwszej wojnie światowej, kiedy płynął na statku, który zaatakował niemiecką łódź podwodną. Ale jej pamięć będzie żyć w „Latającym Lady” na radiatorze każdego „Rolls-Royce”.

Pojawienie się „ducha”

W 2003 roku na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Detroit został przedstawiony Phantom pritsipialno nowy samochód koncepcyjny firmy „Rolls Royce”, który wtedy nie zmieniło swoją nazwę i nazwano Rolls-Royce Motor Cars Limited. „Phantom” BMW wyposażony w objętości 6,75 litra silnika w układzie o kształcie litery V z dwunastu siłowników. Silnik ciężkich zakłada specjalny status nowego pojazdu, w przeliczeniu na ekskluzywnej kupującego. Oprócz elektrowni, maszyna składała się wyłącznie z oryginalnych części „Rolls-Royce”. Modyfikacja Rolls-Royce Phantom Coupé może być uważany za najmocniejszy samochód skład spółki, dopóki nie pojawił się Rolls Royce Wraith, nowa generacja samochodu, ale to było dużo później.

2007 ukazał się w serii 25 „Rolls-Royce Phantom” czystej bieli, z tradycyjnym statuetką „Spirit of Ecstasy” na kaloryferze, wykonane z czystego srebra. White „Rolls-Royce” zostały wydane jako symbol uczczenia 100. rocznicy pojawienia się Rolls-Royce Silver Ghost modelu. Jubileusze korporacja „Rolls-Royce” jest jeszcze wiele, a każdy będzie obchodzony w sposób szczególny.

Motor Show 2013

W marcu 2013 roku w Genewie zaprezentowano Rolls Royce Wraith, najmocniejszego samochodu w historii światowej sławy marki. Silnik 620 litrów. a. To umożliwia maszynie osiągnąć zaledwie 4,6 sekundy prędkość 100 km / h. Prędkość pojazdu jest ograniczony liczbowy 250 km / h, a to sztuczne ograniczenie osiągnięte w wyniku korekty wtryskiwacza. Przetestuj Rolls Royce Wraith wykazały znaczny potencjał dalszego zwiększania prędkości. Jednak nie wszyscy klienci potrzebują prędkość 200 kilometrów na godzinę. Na przykład, członkowie rodziny British Royal cieszyć samochód „Rolls-Royce” w ciągu ostatnich stu lat, ale nie zaobserwowano Królowa Anglii udając się na jego drodze do zamku Windsor z prędkością samochodu, „Formuła 1”. Być może jest to kwestia gustu.

lineup

Skład firmy "Rolls Royce" obejmuje: Phantom, Phantom EWB SWB, Phantom Drophead Coupe, Rolls-Royce Ghost, Phantom Coupe, Rolls-Royce Ghost EWB, Rolls-Royce Vancouver, Rolls-Royce Silver Wraith.

Wśród obecnych modeli Rolls-Royce Motor Cars Limited – kilka ekskluzywnych wydarzeniach. To, na przykład, najbardziej zaawansowane technologicznie samochody Rolls Royce Wraith 2013, dwa-drzwiowego coupe. Gwałtowne kontury, wysokiej aerodynamika i, w konsekwencji, z prędkością około 250 km / h. Popyt wśród fanów szybkiej i dynamicznej jazdy.

modyfikacje

Zmodyfikowany Rolls Royce Wraith Vancouver, przeznaczone do stosowania w zdecydowanej Kanadzie, posiada system skutecznej ochrony przed hipotermią. Począwszy zimno jest tworzone automatycznie gdy urządzenie wszystkich ciepła iniekcji.

Obecnie niekwestionowanym liderem wśród samochodów „Rolls-Royce” jest Rolls Royce Wraith, super nowoczesny przedstawiciel legendarnej marki. Oczywiście, wszystkie tradycje przeszłości obserwuje się rozwój nowego samochodu, chociaż czasami łączą wartości minionych dekad z osiągnięciami współczesności może być trudne. Kto, na przykład, może myśleć na początku XX wieku, aby zorganizować w dachu samochodu teraz gwiaździste niebo z tysięcy małych i wielkich gwiazd? Ale w suficie, „Rolls-Royce Wright” Ten pomysł jest realizowany z błyskiem w sensie dosłownym i przenośnym. Pasażerowie oglądanie nocnego nieba z południowej półkuli, w ścisłej zgodności każdej konstelacji i każdej z osobna gwiazda pokazany z matematyczną precyzją.