405 Shares 4163 views

Jak zrobić kotwicą dla łodzi PVC własnymi rękami? Instrukcje dla rybaka

Wędkarstwo, oczywiście – ulubionym zajęciem przeciętnego obywatela płci męskiej. I tak na emeryturę, pływać z dala od wszystkich – więc jest to najbardziej cenionych pragnieniem wielu rybaków. W tym przypadku, kotwica łodzi PVC – jedno z najważniejszych narzędzi w realizacji wędkowania na wodzie, jak do „małego statku” nie przenieść (na rzece) lub wiatr (na jeziora lub stawu), konieczne jest, aby prawidłowo go naprawić!

Co to jest łódź PVC (krótki opis)

Ta redukcja jest właściwe oznacza polichlorek winylu. Najważniejsza jakość – PVC nie obsługuje spalania, w przeciwieństwie do, na przykład, zwykły gumowy. Materiał ten został wynaleziony w XIX wieku. Następnie, po czterdziestu latach, został zorganizowany przez jego produkcji przemysłowej. PVC jest używany do produkcji dziecięcych zabawek, budynków, markizy i łodzi oczywiście! Dla łodzi rybackich przy użyciu specjalnego wzmocnionego materiału, który jest znacznie cięższy niż zwykle. Tak więc, dwa-metrowy jacht musi ważyć co najmniej 10 kg, poza proste wiosła dmuchane materace i siedzenia nie nadają się do długich podróży i walczyć z elementów! Z reguły stosowane odinnadtsatisloyny PVC, ale warstwy może być więcej. Nie najważniejszą rolę w jakości tkaniny odgrywa swoją gęstość. Gęstsze, dłuższe statek może być produkowany. Wybór najlepszej jakości łódź rybaka najlepiej chronić siebie i ludzi, którzy są z nim na ryby. I przy wyborze łodzi wykonany z PVC, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na wytrzymałość na rozciąganie (wytrzymałość na rozciąganie), aby wiedzieć na pewno, pojemność łodzi.

Jak zrobić kotwicą dla łodzi PVC własnymi rękami?

Takie urządzenie może być konieczne, oczywiście, kupić w każdym większym sklepie rybackiej. Ale można próbować kotwicę dla łodzi PVC własnymi rękami – i tańsze, i zawsze być pewni wiarygodności „dzieł sztuki połowów.” Istnieje kilka opcji, sprawdzone i osoby, które są wymienione poniżej.

Kurbatovsky – spawane, domowe

Kotwa do łodzi PVC z rąk może być wykonane za pomocą drutu o średnicy co najmniej ośmiu milimetrów, z blachy stalowej o grubości trzech milimetrów, a długość pręta metalowego o średnicy dwanaście milimetrów. Konstrukcja ma tylko jedną nogę i mały rozwidlony wrzeciono waży niewiele ponad dwa kilogramy i jest zwarty. Może być stosowany na łodzi do pięciu metrów długości. Tak, krok po kroku „Jak kotwica łodzi PVC własnymi rękami.”

1. Wrzeciono jest drut wygięty. W jego górnej części spoiny bar.

2. Pralka i wykończenia spoiny (mocowania) Struktura pręt, który w kontakcie z dolną nogę rozłożeniu i spowodować, że przylegają do podłoża.

3. Na końcach pręta wrzeciona spawane taśmy metalowej, która podtrzymuje ramię w położeniu.

4. Ta kotwica trzyma dobrze w wielu glebach, ale jeżeli dno jest kamieniste, trzeba strzelać świnię ważący cztery kilogramy, które można łatwo zamontować na koniec kotwy i opuszczane z nim.

W ostatnich latach za granicą fabryka stosowane anchor „Trident”, który nie różni się zbytnio w swej strukturze od Kurbatovskogo. Lapa to szersze i wykonany w postaci trójzębem. Jest również dobrze utrzymane łodzi na luźnej ziemi, rycie w ziemi. W tym samym skalistym konieczności korzystania balastu.

Składany „kot”

Kotwice-koty są dość niezawodna konstrukcja dla mniejszych łodzi (maksymalnie trzy do czterech metrów). Ich jedyną wadą – przechowywanie na pokładzie. Ta kotwica do PCV własnymi rękami łódź jest łatwa w produkcji, dzięki czemu składany. Cały sekret tego, że wszystkie cztery łapy projekty są na zawiasach u dołu podstawy. Tuleja, która ślizga się na trzpieniu, po czym zablokowana na górze, w dolnym położeniu, ramię ustalające kotwicy podczas obróbki kot lub składane wzdłuż stanie wrzeciona.