652 Shares 7341 views

Lek „Protargolum” (krople do nosa) Instrukcja obsługi

Lek „Protargolum” jest powszechnie stosowany przez pediatrów i praktyki Ent. Charakteryzuje działania przeciwzapalnego i przeciwbakteryjnego. Krople te są uważane za „szlachetne” w jego własności z uwagi na fakt, że zawierają one 8% srebra. Ten lek bezpośrednio z aptek zrobić, a więc można go kupić tylko w instytucjach, które mają retsepturno dział produkcji.

Oznacza „Protargolum” (nosa) instrukcji zaleca, ostry nieżyt różnego pochodzenia, a także do leczenia migdałki. Aktywny składnik jest srebrny białczan. Podczas stosowania leku wytwarza się warstwę ochronną na błonę śluzową. Jony srebra przez działanie na DNA drobnoustrojów, hamują rozwój bakterii w jamie nosowej. Zmniejsza wrażliwość Kuracja skóry, obkurcza naczynia krwionośne, co ostatecznie prowadzi do zahamowania stanu zapalnego.

Lek „Protargolum” (krople do nosa) Zezwolenia instrukcja dotyczy dzieci od najmłodszych lat. Nie ich usunięcie przepisywany tylko w przypadkach, w których występuje nietolerancja składników, które on zawiera. Nie należy również stosować lekarstwo dla ciąży. Jeżeli krople podawać w okresie laktacji, należy rozważyć kwestię jej wypowiedzenia.

Skutecznie leczyć „Protargolum” w zatoki, w leczeniu choroby. Wśród skutków ubocznych zauważyć, pieczenie, swędzenie. Można również otrzymać senność, ból głowy. W rzadkich przypadkach stwierdzono atopowe zapalenie skóry, reakcje anafilaktyczne, obrzęk naczynioruchowy. Jeśli wykazują żadnej z nieprzyjemnych objawów, należy skonsultować się z lekarzem odpowiednią specjalizację, która zastąpi leku na inny, lub dostosować dawkę.

ENT Choroby lek instrukcja „Protargolum” (nosa) radzi wkrapla się 2-3 razy dziennie, 3-5 krople. Dzieci do lat 3 na tyle stary 1 kropli. Jednak przed złożeniem wniosku jest niezbędne do osoby, która zaleca dokładniejsze dawki w zależności od wieku pacjenta i choroby. Skuteczność leku jest najczęściej postrzegane w drugim dniu stosowania. Czas trwania leczenia może wynosić do 2 tygodni.

Tylko świeżo przygotowane roztwory pozostawiono do użycia. Lek przechowywane w ciemnym miejscu, nie więcej niż jeden miesiąc. Przypadki przedawkowania narkotyków odnotowano. Jednak warto pamiętać, że srebro ma zastosowanie do metali ciężkich, które są trudno wydalane. Dlatego zbyt często korzystać z narkotykami, w szczególności młodzieży, nie jest zalecane.

Używać do innych celów, na przykład w leczeniu chorób oczu „oznacza” Protargolum (nosa) zabrania instrukcji. Lek nie ma wpływu na reakcję ludzi, jednak pozwolono jej zastosowanie w zarządzaniu lub transportu podczas wykonywania pracy, stwarzające potencjalne zagrożenie (na przykład poruszające się mechanizmy).

kliniczne interakcje z innymi lekami, w leku nie jest już wspomniano, dzięki czemu może być stosowany w skojarzonym leczeniu ostrych zakażeń wirusowych dróg oddechowych, przeziębienia i innych chorób związanych z przeziębieniem. Niektórzy pediatrzy i terapeuci zalecane środki „Protargolum” w migdałki. W tym przypadku, schemat leczenia powinien być przepisywany przez lekarza, zwłaszcza jeśli pacjentów – dzieci.

Krople w nosie, oprócz, że mają one działanie przeciwzapalne, ściągające właściwości mają, więc użyć do leczenia lek może pomóc w niektórych przypadkach zrobić bez antybiotyków. Minimum skutków ubocznych i przeciwwskazań, a także niska cena sprawia, że medycyna popularnym narzędziem w walce z przeziębieniem. Recenzje z niej przez konsumentów na forach internetowych, w większości pozytywne, zauważyć jej skuteczność.