372 Shares 9092 views

Chcesz zaktualizować mebli? Naucz się szyć okładkę na kanapie z rękami

Dziś, kupując nowe meble jest drogie i nie zawsze cel uświęca środki wydatkowane na nim. Ponieważ najczęściej jest tak, że tylko wyściółka zużyje, podczas gdy rama jest w doskonałej kondycji. Więc lepiej jest wyrzucić całkowicie bez szwanku, ale trochę zagubioną widok na kanapie, i kupić nowy? Oczywiście, gdy pozwalają możliwości finansowe, może to zrobić. A jeśli nie, to możemy postępować w inny sposób – po prostu uszyć pokrywę na sofie. Nawet jeśli master zamówienie krawiectwo, będzie kosztować co najmniej trzy razy tańsze niż zakup nowego sofę. Oczywiście, oprócz krawiectwa, konieczne jest, aby zainwestować w dobry materiał, ale można wybrać to, co chcesz, nawet jeśli nie jest to tkanina i skóra. Wyobraź sobie, jak zmieniły zniszczoną kanapę, ubrana w nowym „odezhku”! A poza tym, to nie jest konieczne dostosowywanie zamówić kogoś, bo jest naprawdę szyć pokrywę na kanapie z rękami.

W rzeczywistości, naprawdę nic o nim skomplikowane, wystarczy przypomnieć podstawowe umiejętności szycia, które wpłynęło do szkoły do klasy pracy. Oczywiście, jeśli nie jesteś profesjonalnym krawcowa, trzeba będzie trochę cierpliwości, ale wtedy będzie naprawdę dumny z tego, co początkowo wydawało się, was nie pod przymusem. Więc gdzie czego zacząć?

Przed uszyć torbę na kanapę, konieczne jest, aby mierzyć wszystkich stron i zbadać każdy szczegół w istniejącym tapicerki. Pozwoli to lepiej zrozumieć, jakie elementy będzie następnym okładka, i jaką formę powinno być każdy z nich. W ogóle, najprostsze wzory wariant pokrywa może służyć starą tapicerkę. Jego delikatnie rip szwy i strzelać: okazuje gotową formę, która wystarcza do okręgu, dołączając do nowej tkanki. Ale to nie zawsze jest możliwe, aby oderwać tapicerkę, a może chcesz szyć nad oryginalną obudowę. Dlatego oferujemy wszystkie takie same, aby rozpocząć z pomiarami kanapie, to jest również w stanie pomóc, aby prawidłowego obliczenia zużycia tkaniny. Mała rada: nie psuć już kupił drogie tkaniny, przed jak uszyć torbę na sofie z niego „porepetiruyte” na starych arkuszy lub nieświeży dużych skrawki rag. Należy w pełni zrozumieć obwodu, zmieniając elementy i obudowy oraz reklam. A kiedy w końcu uda się ręcznie wymiata Cię zadowolony przypadek taniego materiału, może być łatwo zdemontowany na „części” i przenieść się do jednego, które zostały przygotowane do nowych sofa „ubrania”.

Ale nawet przed uszyć torbę na kanapę ze starych płyt, trzeba jej wzór narysowany na papierze. Przede wszystkim trzeba zdecydować, gdzie będą znajdowały się szwy. Jeżeli w przypadku, plan musi być w pełni powtórzył tapicerki kanapy, szwy, które istnieją na nim, może naprawdę pomóc w procesie znakowania i późniejszego cięcia. Ta technika pozwoli uniknąć błędów. Ale jeśli intencją jest, aby pokryć całkowicie inny styl, to w tym przypadku należy zaznaczyć oczekiwane linie szwów bezpośrednio na tapicerkę. Można to zrobić za pomocą specjalnego kredy krawieckiej. Jeśli tak nie jest, pasuje cienki kawałek zwykłego mydła (reszta w porządku, że jechaliśmy wyrzucić). W celu nowej tapicerki ciasno i nie krzywić się na podłokietnikach i fałdy oparcie trzeba zrobić wiele rzutki i podwija.

Na kartce papieru narysuj cięcia obwodu. Każda część przypisać pewną liczbę i spisać wszystkie jego wielkości. Każdy element jest konieczne, aby dodać przynajmniej 10 cm zasiłek dla szwy i rzutki. Marża ta jest konieczna w celu stopniowego dostosowania szczegółów do pożądanej wielkości. Jednakże, można użyć prostego, ale bardzo skuteczny sposób cięcia. Aby to zrobić, trzeba zrobić duży arkusz papieru (najlepiej nadaje się do gazety, która jest sprzedawana w rolkach, zwłaszcza dla wzorów) do każdej strony, a następnie odciąć wszystkie niepotrzebne zakręty i spróbuj ponownie. Jeśli nie domyślił, procedura może zostać powtórzona. W ten sposób można uzyskać w przybliżeniu krzywej, która może być używana do struktury tkaniny. Kiedy wykroje, że tak powiem, gotowy, pozostaje proces ich łączenia. Jeśli boisz się mylić dobre i złe strony, następnie przed uszyć torbę na kanapę na maszynie do pisania, podlać ją ręcznie. W takim przypadku, zawsze można szybko otporot nieprawidłowo szyte szczegół, łatwo pociągnąć nitkę i przyszyć go tak, jak powinno być. Gdy wszystkie elementy są dobrze wyszkoleni i przyszłe przykłady przypadków na kanapie, można uruchomić samochód, końcowy sieciowania.