121 Shares 1952 views

Francuski piosenkarz i tancerz Carolina Otero: biografia, rodzina i ciekawostki

Karolina Otero (Karolina Otero) świeciły jaśniej niż diamenty, rubiny, szmaragdy i szafiry, które nosiła codziennie we wspaniałej epoce, o nazwie La Belle Époque. Tym razem w Europie jako złoty wiek oznaczał pojawienie się samochodów i samolotów, fotografii i filmu, mody, pływanie w ośrodkach plażowych, sporów o „kwestii kobiecej”, pojawienie sufrażystek. To była twarz dwóch stuleci XIX i XX.

Modna kobieta w czasie

Głównym symbolem stylu secesyjnym, identyfikacji kluczowych estetyczną tendencji epoki, został uznany za śnieżnobiałej lilii. Kobieta miała służyć jako personifikacja powietrzny, wzywając do całowania. Urocza dama powinna oddawać, kocham do szaleństwa, podziwiać i adorować, bo – sama tajemnica i wyrafinowanie. Było to w zgodzie z ideałami luksusowym Karolina Otero.

Mężczyźni są powalony, spadając do jej uroczych nóg, które ona nie ukrywają, i kuszące ponownie.

początek

Absolutna bieda urodził Karolina Otero. Biografia i przyszłe gwiazdy rodziny, królowej ludzi na całym świecie, rozwinęła pierwszy niepewna. Nawet odrażające. W samotnej matki miał pięcioro dzieci, które nie sądziła szukać. W ciągu dziesięciu lat na dziewczynę wioski festiwalowej zgwałcił szewca Venasto Romero i nienawidziła wszystkich ludzi. W wieku 12 lat, uciekła z domu znajduje się w Pontevedra, Galicia w Hiszpanii. To miejsce, gdzie Caroline mieszkała od urodzenia (do 4 listopada 1868 roku).

Dziewczynka została rozerwana w Lizbonie ze swoim partnerem taniec i niepełnym wymiarze czasu kochankiem Paco. Początkowo uczył ją, jak się tańczy flamenco, a następnie wysłany do centrali. Następnie para przeniosła się do stolicy Portugalii, śpiewać i tańczyć na scenie. Karolina zaszła w ciążę przez Paco. Miała aborcji, po czym okazało się, że dziewczynka nigdy nie mieć dzieci.

Caroline nie zauważył przez długi czas. Będąc wystarczająco energiczny, młody Senorita, który nie miał nic do stracenia, a ubóstwo musiała jakoś wydostać, w 1888 roku, znajduje się w Barcelonie bankiera, który nauczył ją dobrych manier i przeniósł się z nią do Marsylii, że zaczęła tańczyć kariery we Francji.

Paryż

Całkowicie bezzasadne, to dość szybko opuścić swojego kochanka, a w 1889 roku, dwadzieścia jeden lat, został przyjęty do Follies Bergere. Według wieku Mademoiselle był zbyt stary dla tej instytucji, ale to wymaga hiszpańskie tańce, które Karolina Otero była doskonała kochanka, doskonalić swoje umiejętności na ulicach, w hotelach i małych tawern, Portugalii i Hiszpanii. I jego parametrów jest wielka: wysokość 170 cm, 97-53-92 i waga 51 kg. W drugim sezonie w Follies Otero stworzył swój własny numer, który przyniósł jej sławę, sławę i przydomek Le Belle – «» Piękne, zabezpieczanie urokliwy hiszpańską dziewczynę do życia.

amerykańska trasa

W 1890 roku w Paryżu z zagranicy przybyło impresario Ernest Dzhagerson znaleźć nowe talenty. Reklama w Ameryce powodzeniem pracował: nowa biografia powstała. Karolina Otero stała andaluzyjski hrabina. Szeroko nagłośnione jej tajnej relacji z króla Alfonsa XII. Czytał takiej wiadomości w tabloidach, jak widać, wiele podziwiał koleje jego życia prywatnego. zmysłowy taniec, hiszpański piosenka, przyjemny głos, wściekły temperament i piosenkarz piękno zachwycił publiczność i krytyków.

Premiera w Nowym Jorku

Ubrany w hiszpańskich strojach, pojawił się na scenie 8 tancerzy, 5 muzyków z mandoliny i 5 – z gitarami. Ich luksusowe sukienki były haftowane złotą nicią i zielony. A potem była Karolina Otero – francuska piosenkarka i tancerka w białej atłasowej sukni, z frędzlami z piór strusich. Po bokach sukienki były kawałki, aby wszyscy mogli zobaczyć piękne nogi. Starannie dobrane czarne włosy otworzył wysokie czoło i bladą twarz niewiarygodnym pięknem hiszpańskim. Początkowo śpiewała. Głos oczarował wielu.

Następny był chłop się w czarnej i czerwonej sukni z aksamitu peleryna, czarne pończochy i kwiaty we włosach. Tańczyła Hoth, z niewiarygodną prędkością nogi. Jednocześnie boleśnie powoli kołysząc ciało, pokazując najbardziej ponętne krągłości bioder, szyi i biustu.

Podbić Nowy Jork do końca, artysta zorganizował kolację w „Delmonico”. Przybyła w czarnej sukni, która otworzyła delikatną szyję. Na włosach przypięte kwiaty w rękach bukiet czerwonych róż związane z żółtą wstążką. Karolina zaśpiewała w języku francuskim i hiszpańskim, a w końcu dotarł do stołu, zebrane kwiaty na stole bankietowym, ozdobiony jego postać i stał jak nimfy, występowała hiszpańskiego tańca. Potem otworzyły się drzwi przed jej salonie w Nowym Jorku. Każdy chciał zobaczyć diament obok siebie.

Senorita w wyższych sferach

Spotyka William Vanderbilt – potężnego magnata, człowiek przyjemności i znanego playboya. Vanderbilt został stonowane. Dał jacht kosmetyczny, willi i wydał kolację w których służyli ostrygi. Każdy znaleziono podczas autopsji Carolina perły. Z triumfem, spędziła dwa lata za granicą, a następnie wrócił do Paryża.

zakochany impresario

Dzhagerson towarzyszy mu kusicielka wszędzie, ale zatrzymała go interesują. On stworzył jej wizerunek i tyle. Mężczyzna został zabrany na serio, a zdając sobie sprawę z beznadziejności swojego położenia, on odebrał sobie życie. Starając się zatuszować skandal, prasa twierdził, że nie było przypadkowe zatrucie gazem.

Ale to jest na ogół uważa się, że z powodu Karolina sześć osób popełniło samobójstwo, a istnieją dwa pojedynek. Tancerz był nazywany „syrenę samobójstwa.”

Zdobycie wszystkich ludzi

Miłośnicy wybiera dziewczynę wielkiej dyskryminacji. Musiała tylko do tych, którzy mogą dać domy, wille, jachty i biżuterię. I to nie tylko dać. Karolina uczy wszystko uczynić go wielkim darem. Karolina Otero zbiera szalenie drogich kolekcji biżuterii. Obejmuje ona naszyjnik królowej Marii Antoniny i cesarzowej Eugenii i całych diamentów bolero. Jeden z rosyjskich książąt błagał ją „załamany, ale nie zostawiaj mnie” i dał jej fortunę.

Pierwszym, który spadł pod nogi Le Belle po powrocie z Ameryki, został królem Monako. To było w jego łóżku, wiedziała różnicę między brudną dziwką i ulubione. Ona nadana połączenie z ostatniego niemieckiego cesarza Wilhelma II, Wielkiego Księcia Nikolaem Aleksandrovichem, króla Edwarda VII, Leopold II, Alfonso XIII. Prawie wszystkie z nich w tym samym czasie była w stanie zebrać swoje urodziny 4 listopada 1898 w „Maxim” restauracji. Po takiej kolacji dodaje „Queen of Paris” do jej nazwy. Premier Francji Aristide Briand również nie pozostała obojętna na jego urokami. Ich związek trwał 10 lat. Caroline lubił intelektualnej Gabriele D'Annutsio.

Po wizycie w Rosji

Karolina Otero nie mógł wiedzieć o łagodnym i czystej miłości, ona wzbudziła w Petersburgu. To jak historia „Garnet Bracelet”. Młody szlachcic o imieniu Victor od miasta Mikołajowie był koncert „Queen of Diamonds” w Petersburgu. Serce złamał niespełnionej pasji. W domu, on zamówił portret piękna i powiesił się w swoim gabinecie. Bride Victor złożył żądanie: „Albo ja albo portretu” Portret pozostał na swoim miejscu, a ślub był zdenerwowany. Victor zestarzał w samotności i nie obzavevshis rodziny.

ponury koniec

Ciekawostki:

  • Jej portrety Renoir napisał Vrubel i Sam Karan d'Ash.
  • Carolina Otero kształt piersi zainspirowała architekta do stworzenia kopułę hotelu „Carlton” w Cannes.
  • Straciła w kasynie do siedmiuset tysięcy franków za noc.
  • Caroline mówił po francusku z okropnym hiszpańskim akcentem.

Otero Karolina wieku, opuścił scenę w 1914 roku kupił za 15 milionów dolarów willi w Nicei i stracił całą swoją fortunę w kasynie, i mieszkał w pensjonacie dla biednych korzystać. Zmarła w 1965 roku w wieku 96 lat.