157 Shares 2150 views

Co to huragan: krótki strasznego zjawiska natury

Co to huragan? Czym różni się od burzy, tajfun, silny wiatr, tornado czy tornada? Dlaczego huragany mają taką siłę rażenia? Czy jest możliwe do przewidzenia narodzinach huraganu, aby uniknąć kolizji z nim? Spróbuj zrozumieć.

Co to huragan?

Huraganów – jest bardzo silnym prędkość wiatru przekraczającą 120 kilometrów na godzinę. Jeśli osiągnie 180 kilometrów, burza jest uważana za bardzo silny. To może być deszcz i nie mających znaczenia tropiku. Pierwsza forma, jak sama nazwa wskazuje, na tropikach. Cyklony tropikalne pochodzące nad Pacyfikiem, często nazywany tajfuny. Są one zaopatrzone w niskim ciśnieniu. Burze pojawiające nad Atlantykiem, często nazywana po prostu cyklony. Nietropikalnych burze mogą występować w innych częściach planecie, ale przyczyną ich wygląd jest taki sam: różnica w temperaturze i pod ciśnieniem atmosferycznym w różnych warstwach atmosfery. Najbardziej niebezpieczne są huragany, które tworzą u wybrzeży. Oni pędzą na złamanie karku, zdolny do zamiatania na ich drodze na całe miasto. Co to huragan? To jest straszne niebezpieczeństwo, aby zapobiec, że człowiek jeszcze nie nauczyli. Setki martwych, zniszczona gospodarka, zniszczone miasto.

Huragan „Katrina”

Stało się to w sierpniu 2005 roku i pozostaje jednym z najbardziej destrukcyjne. Zaczął się kształtować na Bahamach, a następnego dnia osiągnął taką siłą, że dostał piątą, najwyższą kategorię, nie osiągnął jeszcze Amerykę. Oznacza to, że prędkość wiatru przekracza 280 kilometrów na godzinę. W tym tempie, ziemia może się poruszać, nie wszystkie urządzenia techniczne. Osiągając w Stanach Zjednoczonych, „Katrina” przetoczyła Nowy Orlean, zniszczony 1836 Amerykanów. Ponad 700 z nich w Nowym Orleanie. Obszar pokrycia huragan udowodnił tylko 4 pracowników. Oświadczyli awaryjnych, ewakuować ludność, ale zapobiec zniszczeniu nie może: ludzie nadal nie mają takich umiejętności. Szkoda, że „Katrina” spowodował, że Stany Zjednoczone wyniosła $ 125 miliardów dolarów. Co to huragan? To wciąż, jak doświadczenie Nowy Orlean, szalejącą przestępczością. Zburzone miasto swobodnie przesuwać maruderów, którzy zrabowane sklepy i cudem ocalałe strukturę. kilku ataków na szpital miasta zostały zarejestrowane. Prawdziwie huragan – straszna męka dla ludzi.

Jak huragan utworzone?

Zdjęcie powyżej pokazuje, jak stoi i masy ciepłego powietrza zimnego. Jeżeli temperatura woda w tropikach przekracza 27 stopni, prawdopodobieństwo cyklonu wzrasta wielokrotnie. Zwrócone do siebie, masy powietrza w różnych temperaturach w celu utworzenia obszaru niskiego ciśnienia, który staje się poród punkt huraganów. Na szybkość jej rozwoju i ruchu może mieć wpływ i obrót Ziemi. Obserwując od pogody kosmicznej, naukowcy nauczyli się dokładnie przewidzieć, gdzie istnieje zagrożenie huraganu. Ale ani jego siła, ani dokładna ścieżka ruchu, dopóki nie liczą. Dobrze, jeśli czas rząd ewakuować miejsca, które mogą być zniszczone przez elementy niekontrolowanych. A jeśli nie?