144 Shares 5224 views

Objawy owsicy u dzieci i dorosłych

Owsicy – choroby parazytologiczna, które jest spowodowane przez owsiki, i charakteryzuje się zmianami jelita, wspólnym alergii ciała i specyficznych objawów klinicznych. Warto zauważyć, że patologia jest najczęstsze infekcje robaków najczęściej występuje u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym podstawowej.

Owsicy przenoszone przez muchy i jest przekazywana od osoby chorej. Zakażenie jest spowodowane spożyciem jaj pasożyta lub gdy wdychania wraz z pyłem. Możliwe jest również zakażenie siebie, gdy pacjent przeżywa nieznośny świąd w okolicy odbytu, czesanie okolicę podrażnienie, zanieczyszczając ręce, a następnie jest ponownie połykania jaja Pinworm.

Objawy kliniczne choroby

Objawy zależą owsicy intensywności i dostępności ponownej inwazji poszczególnych reakcji pasożytów występujących po ekspozycji w organizmie infekcji. Początkowa zakażenia nadal głównie na dwa dni. Parazytologiczna inkubacji rozpoczyna się wraz z aktywacją samic.

Owsicy: objawy u dzieci

Głównym objawem choroby – dyskomfort i nieznośne swędzenie w okolicy odbytu, co powoduje pojawienie się zarysowań. Dodatkowo owsicy może nastąpić podczas jednoczesnego paraproctitis, zapalenie skóry, zapalenia sromu i pochwy, sfinkteritom i zwiększenie możliwości różnych reakcjach alergicznych.

Przy długotrwałym przebiegu choroby dzieci schudnąć. zakłócone ich normalne funkcjonowanie układu pokarmowego, przejawia oznaki zatrucia związanego z gromadzeniem pasożytów w organizmie produktów przemiany materii. Ponadto, może być ból brzucha, częste stolce, wzdęcia. Ze względu na pogarszającą uśpienia wymawiane swędzenie, mogą być rejestrowane częste oddawanie moczu w nocy.

Objawy owsicy należą również zaburzenia neurologiczne w postaci bólów głowy, zawroty głowy, utrata pamięci. Dzieci nastrojowy, płaczliwy, nie może się skoncentrować.

W przypadku tej choroby charakteryzuje towarzyszących okrężnicy i żołądka, jak również patologiami, które są powodowane przez niskie odporności.

Warto zauważyć, że objawy owsicy w dorosłość są mniej wyraźne niż u dzieci. Rozwijają się one łagodne swędzenie w odbycie, choroby jelit, brak apetytu, bezsenność, a czasami – nietrzymanie moczu w nocy.

Objawy enterobiosis z masywnego zakażenia pinworm zawierać następujące elementy:

• silny świąd odbytu;

• moczenie nocne;

• wzdęcia;

• parcie;

• ból żołądka i ruchy cieczy jelit;

• reakcje alergiczne;

• objawy neurologiczne.

Rozpoznanie choroby opiera się na obrazie klinicznym, a wyniki uzyskane po badaniu mikroskopowym wyskrobin z okolic odbytu. Rozmaz na owsicy podjęte wacikiem lub taśmy.

Po potwierdzeniu rozpoznania specyficznych przepisać leki przeciwko robakom. Ponadto, leczenie enterobiosis ogromne znaczenie podane do higieny osobistej, które zapobiega ponownemu zakażeniu pacjentów.