779 Shares 9473 views

Lekcja jako podstawowa forma nauki.

Lekcja uczenia się jako forma organizacji był pierwszy teoretycznie okazał się wybitnym nauczycielem Czech Ya.A.Komenskim. On wprowadził wyraźny podział czasu na szkolenia i wypoczynku uczniów, nauczanie praktyki ze stałym składzie uczniów. wkrótce   System cool-zadanie Ya.A.Komenskogo znaleźć należne jej miejsce w systemach edukacyjnych na całym świecie.

Lekcja jako podstawowa forma uczenia przetrwała próbę czasu, mimo licznych prób wycofania nauczycieli z określoną ilość czasu w procesie edukacyjnym. Idea „wolnego kształcenia i szkolenia”, pedagogiki i reformatorskiego ruchu alternatywnego edukacji z pewnością wpłynęły na tradycyjne lekcje, ale nie byli w stanie przenieść go z jej wiodącej pozycji jako głównego forma organizacji nauki.

Lekcja jako podstawowa forma nauki ma swoje zalety. Ten krótki okres czasu jest kluczowym elementem procesu uczenia się ma semantyczny, skroniowej i kompletność organizacyjną stanowi integralną formację, która pozwala rozwiązać zestaw edukacyjnych celów i zadań.

Zgodnie z głównym celem dydaktycznym jest tradycyjnie podzielony na następujące rodzaje zajęć:

a) lekcja uczenia się nowego materiału edukacyjnego w tej sprawie;

b) ustalania lekcję wiedzy i doskonalenia umiejętności, doświadczenia;

c) powtórzenia lekcji (systematization, uogólnione);

g) kontrola i korekta class wiedzy i umiejętności.

Najczęstszym typem jest uważany za połączona lekcja.

Lekcja jako podstawowa forma kształcenia nie jest zamrożone. To niesamowite, jak wiele nowości i niestandardowych mogą inwestować w tak krótkim okresie czasu nauczyciel zawodowej. Stale pojawiają się nowe odkrycia metodyczne w praktyce nauczania.

W celu zwiększenia zainteresowania uczniów do zajęć szkolnych w latach 70-tych. XX wieku, to nowe zjawisko – nietypowe lekcje, czyli improwizowane sesje treningowe z niekonwencjonalną strukturę. Stało się popularne nietypowych lekcji – gra biznesu, konkurencja, podróże, sąd, aukcji, wycieczek i innych.

Lekcja jako podstawowa forma uczenia się nie tylko w trakcie zmian strukturalnych, ale również cierpi społeczno nowych wymagań.

Nowoczesne wysokiej jakości lekcja jest zobowiązany do korzystania z najnowszych osiągnięć nauki i praktyki nauczania. Nauczyciel musi zapewnić warunki do produktywnej aktywności poznawczej uczniów, biorąc pod uwagę ich cechy osobiste; promowanie świadomości studia interdyscyplinarne połączeń, budowanie motywacji i aktywizacji osoby w procesie edukacyjnym. Nie jest to pełna lista wymagań, ze względu na wymagania współczesnego społeczeństwa do absolwentów instytucji edukacyjnych. wymogi społeczne są określone w celu potrójnym każdej lekcji: uczyć, kształcić, rozwijać.

Lekcja jako forma uczenia się wymaga od nauczycieli systematycznego planowania działań edukacyjnych. Preparat zawiera tematyczną systemu planowania lekcji na ten temat i planowania zadań jedną szczególną lekcję.

Skuteczność tej lekcji, jak również wynikiem całej szkoły zależy od starannego przygotowania nauczyciela. Niezbędne etapy szkolenia są: diagnoza jakości wiedzy i motywacji uczniów, wyniki prognozowania, planowania wspólnych działań.

Logiczny lekcja postoroenie w połączeniu z optymalnego doboru metod, technik, narzędzi szkoleniowych pozwala na osiągnięcie najwyższych wyników w szkoleniu.

Jednakże, aby jakościowa lekcja najwyższe standardy nowoczesne nie zawsze jest cnotą, nawet doświadczonym nauczycielem.