466 Shares 4786 views

Utrata wagi w sytuacjach awaryjnych: dieta na owsianka i inne

Od czasu do czasu bardzo popularne są mono-dieta, co do zasady widzimy, że jest bliżej sezonu plażowego. Czuć się oszałamiająco w kostiumie kąpielowym, kobiety są gotowe zjeść monotonne i bez smaku potrawy. Często wybierają utratę wagi na zboża. Jednak dieta na owsianiu może nie być tak bolesna, jeśli przestrzegasz pewnych zasad. O nich i mówić.

Po pierwsze pamiętaj, że dieta zbożowa nie może być używana przez ponad tydzień. Jeśli początkowa masa jest bardzo duża (100 kg lub więcej), możesz przedłużyć stosowanie diety do dziesięciu dni. Jednakże dłuższe przestrzeganie często prowadzi do obrzęku, ponieważ białka w zbożu nie wystarczy, a węglowodany, przeciwnie, są dużo, co prowadzi do zatrzymywania wody w ciele. Trzeba wiedzieć, że niedobór białka doprowadzi do spadku zdolności ochronnych organizmu i dlatego bardzo trudno będzie kontynuować dietę – nie można ograniczyć białek podczas zimnych (w najlepszym) chorobach.

Po drugie, zrezygnować z pomysłu jest tylko ryż, tylko gryka, tylko mąka owsiana. Może to spowodować, że ciało zacznie powracać monotonne jedzenie w postaci wymiotów. Wydaje się, że wszyscy jesteśmy gotowi na utratę wagi, ale tylko ciało często nie zgadza się z tą tezą – i poczujesz się dziś na trzecim lub piątym, kiedy próbujesz zmusić się do jedzenia tego samego owsianka. Więc co mam zrobić? Najlepszym rozwiązaniem jest użycie różnych zbóż (z wyjątkiem manna). Nie zapominaj, że jest jęczmień perłowy, kukurydza i owsianka. Również jest tak znakomity produkt jak soczewica. Wraz z tradycyjnymi kapustami otrzymasz 7 różnych, czyli każdego dnia tygodnia możesz gotować nowy bałagan.

Po trzecie, ilość owsianki dziennie powinna być ograniczona do 150-200g w postaci suchych zbóż. Wydajność większości kapsułek wynosi 3 razy co najmniej więcej wagi, więc nie będziesz głodny. Naturalnie, owsianka nie jest przygotowana z mlekiem i bez oleju, bez cukru. Sól może i powinna być stosowana, ponieważ nie ma w niej innych źródeł. Całkowite odrzucenie soli spowoduje chwilową utratę wagi, ale szkodę niewątpliwie przeważa nad korzyściami.

Po czwarte, dieta na owsianiu powinna być uzupełniona ćwiczeniami fizycznymi, bez nich masa ciała będzie bardzo powoli. Trzeba dać sobie załadunek co najmniej 300 kcal, to jest dla osoby o niewielkiej wadze to 40 minut joggingu. Z 7 dni dieta musisz ćwiczyć 6. Dlaczego trzeba załadować? Faktem jest, że węglowodany krążące we krwi (z owsianki) nie mogą spalać tłuszczów. Ciało zjada węglowodany w pierwszej kolejności, a tłuszcze – tylko wtedy, gdy węglowodany są spożywane. Więc należy ćwiczyć. Dieta o zbożach daje dobre – 2-4 kg na tydzień (jeśli nie jesteś początkowo anorektyczny).

Po piąte, nie zwiększaj gwałtowno kalorycznego spożycia, inaczej kilogramy powrócą natychmiast. Najpierw dodaj chude mięso i ryby, po 3 dniach – owoce i warzywa. Słodycze i mąka są na ogół lepsze, niż wrócić do diety, ale jeśli naprawdę chcesz, to za kilka tygodni można się nucić. Ale tylko raz w tygodniu.

Szóste, multiwitaminy są obowiązkowe. Lepszy kompleks dla kobiet w ciąży, ponieważ dieta na owsianiu jest słaba z użytecznymi substancjami. Jeśli kompleks jest bez jodu, należy go pić jako dodatek.

Jeśli odzyskasz w wyniku wakacji, zrobi się dieta na płatki owsiane. Trzy dni, nie więcej. Uroczysty odejdzie i nie wróci, jeśli nie przejedzie się po diecie.

Jeśli chcesz bardziej radykalnej utraty wagi, diety dla napojów vinaigrette zrobi. Jest jasne, że w tym winnicach ziemniaki nie powinno być. Buraki, marchew, ogórek i cebula marynowana. 500g dziennie. W tym samym tygodniu – tracą Państwo 3-5 kg. Ale nie możesz przedłużyć diety.

Wszystkie diety tego rodzaju – w pewnym sensie, skrajne. Ciało zacznie od postu, więc każdy błąd po diecie natychmiast wpływa na objętość. Może powinieneś wybrać klasyczny sposób na utratę wagi?