525 Shares 6338 views

Zapalenie mózgu: objawy, które pojawiają się na początku i potem. Jak rozpoznać chorobę?

Zapalenie mózgu nazywa się procesem zapalnym, które powstały w szarej lub substancji białej mózgu. Może to być spowodowane przez wirusy, bakterie i procesu, a nawet reakcje alergiczne na szczepionkę lub surowicy. Objawy infekcji zapalenia mózgu może wystąpić niespodziewanie, kiedy nie było szczepionek, nie Sting, nie ma innego powodu. Może to być tzw stwardniające zapalenie mózgu lub zapalenie mózgu gospodarka, przyczyny, które nie zostały jeszcze ustalone.


Najbardziej znany – jest kleszczowe zapalenie mózgu, objawy pojawiają się w ciągu 8-18 dni po ukąszeniu kleszcza. Jeśli wystąpi zgryz w rejonie głowy i szyi, okres inkubacji jest krótszy – do 7 dni. A nawet po 4 dni człowiek może odczuwać pierwsze oznaki choroby.

Najbardziej niebezpieczne i wyłączanie – spowodowane przez wirus zapalenia mózgu herpes simplex, objawy, które mogą pojawić się w ciągu 5-14 dni od momentu pierwszego kontaktu z ciałem lub kolejnego zaostrzenia infekcji na tle silnego spadku odporności.

Odrze, różyczce i ospie wietrznej mózgu mają swój okres inkubacji, po którym pierwsze oznaki choroby rozwijania (gorączka, wysypka), a dopiero potem, po 5-7 dniach, pierwsze objawy to zapalenie mózgu.

Ropne zapalenie mózgu może wystąpić w tle undertreated przejawów ropne zapalenie ucha mediów, zapalenie płuc, zapalenie szpiku lub innych chorób wywołanych czynnikiem bakteryjnym.

Jeśli szczepienie, a następnie zapalenie mózgu może rozwijać się na 9-11 dni (po szczepieniu powstał ospę) lub od 10 dnia do kilku miesięcy (po szczepieniu przeciwko wściekliźnie).

Jak zapalenie mózgu. Objawy zakażenia:

1. Rozpoczyna zapalenie mózgu zwykle z prodromalnych zjawisk: kaszel, ból gardła, katar. Nie może być wysypka i inne objawy charakterystyczne dla ospy wietrznej, odry lub różyczki, czy choroba zostanie poprzedzona procesem ropnej.

2. Pierwsze objawy zapalenia mózgu: ciężkie bóle głowy, które są zazwyczaj zlokalizowane w rejonie przedniej i obejmuje całą głowę. Jest to wzmocnione przez obrócenie głowy, ostre ruchy. Często towarzyszą nudności i wymioty, ten ostatni może być nagły i bez nudności, obfite, a po nie coraz łatwiejsze.

3. Zmniejszony apetyt, często pić nie może być chory. Dorośli z bycia świadomym i świadomość, że trzeba pić, boi się zrobić z powodu nudności lub wymioty.

4. zwiększenie osłabienie, senność.

5. zawroty głowy.

6. Światłowstręt.

Te objawy są bardzo podobne do objawów zapalenia opon mózgowych, a odróżnić izolowane od mózgu zapalenie opon mózgowych lub zapalenie opon może jedynie MRI.

Wskazują objawy zapalenia mózgu są:

– drgawki, często bezdech występujący ponownie;

– osoba może stać się nieodpowiednie, agresywne, a następnie zwiększa senność nawet do śpiączki;

– senność czasem rośnie tak szybko, że w ciągu 6-8 godzin, pacjent jest niemożliwe, aby obudzić;

– mogą być choroby układu oddechowego, częste (większe niż 20 min), lub na odwrót, rzadkie (8-10 min), czasami można zauważyć, że odstępy pomiędzy oddechów nierówny;

– zez;

– chwiejny chód;

– mrowienie kończyn, uczucie mrowienia;

– trudności w oddawaniu moczu, kiedy chęć do jedzenia, i iść do łazienki nie działa;

– paraliż lub niedowład (niekompletny porażenie);

– naruszenie połykania;

– asymetrię twarzy i uczniów również wskazują na zapalenie mózgu;

– mogą wystąpić inne objawy zapalenia mózgu, takie jak utrata słuchu lub wzroku.

Dla siebie, konieczne jest, aby pamiętać, że: Jeśli takie objawy pojawiają się w tle normalnej temperatury, wzrasta tylko wtedy może to oznaczać, że dana osoba ma udar występuje. Choroby te często różnią się tylko zgodnie z punkcji lędźwiowej i obrazów MRI.