81 Shares 9893 views

Objawy udaru mózgu, każdy powinien wiedzieć!

Udar mózgu zwane słabe krążenie w mózgu. Skok w wyglądzie można podzielić na niedokrwienny i krwotoczny. Aby pomóc poszkodowanemu w czasie, ważne jest, aby znać objawy udaru mózgu i być w stanie zapewnić niezbędnej pomocy w pierwszych przejawach.

Udar krwotoczny mózgu – jest najczęściej konsekwencją nadciśnienia. Przy udarze krwotocznym mózgu wybucha naczyniu krwionośnym, którego krew dostaje się do mózgu i ściska go. Burst statek i tętniak może, gdy jest on utworzony wystający miejsce przerzedzone, które mogą nie wytrzymać ciśnienie. Następnie przychodzi obrzęk mózgu i martwicze uszkodzenie.

Oprócz wyżej wymienionych powodów, krwawienie może być ze względu na osłabiony ściany zbiornika wskutek narażenia na wysokie ciśnienie stabilną. Ściany się nieszczelne, porowaty, a pory krew przepływa na zewnątrz.

W niedokrwiennym udarze powodu jest obecność blaszki miażdżycowej, która zamyka naczynie krwionośne na swobodny przepływ krwi. Podobny mechanizm działa, kiedy obecność skrzepliny i – jeśli zachodzi zakrzepicy. W rezultacie, część zamkniętą nie otrzymały żadnego jedzenia lub tlenu. Wynika to uduszenie i tkanki martwicy mózgu. I pomimo tego, że statek nie stracić swoją integralność, działa w celu zapewnienia rentowności części mózgu są zredukowane do zera. Do czynników, które przyczyniają się do skurczu naczyń , a następnie ich zatykania, ciągłego stresu, które przerosło życie współczesnego człowieka, przepracowania w pracy, złe nawyki (alkohol, palenie tytoniu, zażywanie narkotyków), zaburzenia metabolizmu, aw konsekwencji – nadwaga, indeksu fluktuacja poziom cukru we krwi, słabe otoczenie.

Objawy udaru mózgu trudno jest rozpoznać na raz. Procesy zachodzące w mózgu z szybkością błyskawicy wyświetlane na zachowanie danej osoby i jego zdrowie. Ale czasami po słabym skoku ludzie nie przywiązują żadnej wagi do tego, odpisanie choroby bóle głowy lub zmęczenie.

Aby prawidłowo zdiagnozować chorobę, konieczne jest, aby znać objawy udaru mózgu. Więc pierwszą rzeczą, która pojawia się w udarze mózgu – utrudnia koordynację ruchów, a nawet drętwienie w niektórych częściach ciała. W tym przypadku, ludzie często nie mogą być połączone, aby porozmawiać o ich stan – oni złamał go, mogą mylić słowa, zmienić ich woli, co niezrozumiałe dla innych, emitują dziwne dźwięki. Percepcja wzrokowa jest również wpływ – ofiar patrz „latać przed oczami,” split przedmiotów. Ciężkie przypadki towarzyszą nudności i wymioty. W udarze krwotocznym pacjenci skarżą się na czerwoną zasłoną przed oczami. Zazwyczaj objawy te są najbardziej widoczne na jednej stronie ciała.

Jeśli ludzie zauważają takie objawy udaru mózgu, ważne jest, aby natychmiast wezwać karetkę. Dalsze leczenie udaru mózgu odbywa się po przyjęciu do szpitala. Dla takich pacjentów zapewnia szeroki program rehabilitacji od zniesienia stanie krytycznym – to tylko połowa historii. Reszta jest do zrobienia, jeśli chodzi o powrót do normalnego życia insultnika.

Zazwyczaj, jeśli istnieje predyspozycja do udaru mózgu (ta jest ustalana w oparciu o projekcje), ważne jest, aby działać na obszarze zagrożonym. Na przykład, jeśli ujawniła tętniaka aorty, to lepiej nie czekać aż pęknie i natychmiast zdjąć zanieczyszczoną powierzchnię zbiornika.

W każdym razie, ryzyko udaru mózgu jest zwiększone w średnim i starszym wieku, należy więc ograniczyć wpływ negatywnych czynników jest więcej, aby być na powietrzu, do angażowania się w aktywności fizycznej, zdrowej diety.