535 Shares 8163 views

Jak przedstawiono zwykłych ludzi w powieści „Wojna i pokój”?

Zastanów się, jak ludzie są przedstawiani w powieści „Wojna i pokój” Tołstoja L. N.. Autor zakończył pracę nad swoją pracę w 1867 roku. Mówiąc o nim, przyznał, że lubi w swojej powieści „idea Ludowej”.

Świat chłopstwa w pracach

Ludzie w powieści „Wojna i pokój” jest szeroko reprezentowane. Chłopstwo autor szczegółowo opisane. W obrazie świata Tołstoja jest samowystarczalny chłopstwo i harmonijny. Pisarz nie uważa, że jej przedstawiciele są w potrzebie wpływem intelektualnego. Bohaterowie i szlachta nie sądzę, że potrzeba „rozwijać” chłopów. Wręcz przeciwnie, jest to ostatnie są często bliżej do zrozumienia sensu życia. Tołstoj ukazuje skomplikowany świat duchowy przedstawicieli szlachty i duchowość niewyszukany rosyjskiego chłopa tak różne, niemniej jednak komplementarne początek życiu naszego kraju. Umiejętność nawiązywania kontaktu z ludźmi jest miarą zdrowia moralnego arystokracji w powieści.

Kruchość granic między klasami

Tołstoj wielokrotnie podkreśla kruchość granic między klasami. Ludzki, całkowita czyni je „przezroczysty”. Ludzie w powieści „Wojna i pokój” jest często podchodzi, współdziała z wyższych warstw społeczeństwa. Huntsman Danilo przykładowo wypełniony „pogardy dla wszystkiego” i „niezależności”. Pozwala to sam myśliwy patrzeć na swego pana Mikołaja Rostowa „pogarda”. Jednak to nie było obraźliwe dla Mikołaja. Zrozumiał, że ten człowiek nadal należała do niego. Wszyscy są równi w polowaniu, wszystko rozkazu, rutynowych raz. Tylko w ogniu polowanie może Danilo Ilya Andriejewicz, którzy przegapili klątwę wilk, nawet mu wytrzeć batem. Takie zachowanie pańszczyzna w normalnych okolicznościach nie może być w stosunku do pana.

Oto kolejny przykład tego, jak szlachta i lud interakcji w powieści „Wojna i pokój”. Ważnym etapem w życiu duchowym jednego z głównych bohaterów, Pierre Pierre, było spotkanie w barakach dla więźniów Platon Karatajew. Stracił wiarę w życiu wrócił mu żołnierza-rolnika. Podstawowym kryterium moralnym w epilogu powieści staje się najlepszą Pierre związane z jego działalnością Karataeva. A on stwierdził, że byłby on prawdopodobnie jego działalności publicznej nie rozumiał, ale na pewno byłby zatwierdzony z życia rodzinnego, ponieważ kochał całym „dobry wygląd”.

Obraz bunt chłopów

Przedmiotem ludzi w powieści „Wojna i pokój” zróżnicowany. Tołstoj, przedstawiający chłopów bunt bogucharovskih wyraził własne nastawienie do konserwatywnej warstw patriarchalnego świata, przyzwyczajony oprzeć żadnej zmiany. W Bogucharovo spontaniczności życia ludzi znacznie bardziej zauważalne niż w innych miejscach, ponieważ było bardzo mało, umiejętności i właściciele stoczni. Mały zamknięta społeczność chłopów żyć tutaj. Są one praktycznie odizolowane od świata zewnętrznego. Rolnicy bez widocznego powodu nagle zaczynają się poruszać w określonym kierunku, przestrzeganie prawa jest niezrozumiałe. Tołstoj podkreśla, że w życiu chłopów Bogucharovo były silniejsze i bardziej widoczne niż w innych dziedzinach, dysze tajemniczym życiu narodu rosyjskiego, wartość i przyczyny, które są niewytłumaczalne do współczesnych. Po zdjęciu zamieszki ujawnia nową stronę z tematem ludzi w powieści „Wojna i pokój”.

Powodem buntu chłopów

Ogólny nastrój elementu buntu całkowicie podporządkowuje każdy chłop. Ogólne pęd został schwytany przez nawet starszego Dron. Skończyło się niepowodzeniem próbę Księżniczka Mary dwór chleba do dystrybucji do chłopów. Tylko „nie-ludzkie zwierzęta złość” Rostov, jego „nieostrożność” mógł wytrzeźwieć wściekły tłum. Brute force posłuchały mężczyźni niejawnie, przyznaje, że „głupota” zbuntował. Lew w pracach pokazał nie tylko przyczyny buntu ( „stosunki z Francuzami”, a pogłoski o „woli”, który zabrał panowie). Ukryte głęboko społeczno-historyczny przyczyną tego wydarzenia był wewnętrzny „power”, który zgromadził się stopniowo i jak lawa wybuchła z kipiącym wulkanem. Dlatego zwykli ludzie powstali w powieści „Wojna i pokój”.

Obraz Tihona Scherbatogo

Obraz Tihona Scherbatogo jest ważną częścią fresku wojny Ludowej, który został stworzony przez Tołstoja. Tichon zaatakowany francuski jedyny z wszystkich swoich wiosek. On jest połączona z własnej inicjatywy do „party” Denisowa i zaczęła go wkrótce jednym z najbardziej potrzebnych ludzi, pokazując wielką zdolność do polowania i partyzancką. Poprzez jego wizerunek jest również analizowane zwykłych ludzi w powieści „Wojna i pokój”.

Tichon jako partyzant zajmowały szczególne miejsce. Zrobił całą brudną robotę, był najbardziej odważny i pomocny człowiek. Tichon grał również rolę błazna i dobrowolnie poddał się do tej rangi. Jego zachowanie i wygląd cechy pisarza zwrócił głupca. W Shcherbaty miał twarz pestki z ospą i zmarszczek, z wąskimi oczkami.

Tihona stosunek do zabijania po francusku

Tichon – jest zimnokrwistych bezwzględny wojownikiem. On słucha, zabijając Francuzów, tylko instynkt niszczenia wroga, i traktować je niemal jak obiekty nieożywione. Tichon przypomniał jego brutalnego drapieżnika. Autor nie jest przypadkiem, że porównuje z wilkiem: Shcherbaty toporem należąca jako Wolf – zęby.

Obraz Plato Karataeva

Jednym z najważniejszych obrazów dzieł jest obraz Plato Karataeva. Jest to szczególnie ważne w ujawnianiu tematu :. „ludzie w powieści” Wojna i pokój „Esej na ten temat nie mogą być pisane bez wymieniania charakter. Jest to chłop, który okazał się być odcięty od zwykłego sposobu życia i umieszczone w nowym środowisku (francuski więzień, wojsko) w którym jego duchowość objawia się najwyraźniej bohater żyje w harmonii ze światem, który odnosi się z miłością do wszystkich ludzi Plato głęboko czuje życie bezpośrednio i wyraźnie postrzega ludzi na obraz Tołstoja Karatajew -…. próbka „naturalnego” człowiek wyłonił się z ludźmi jak dobrze, ucieleśnienie moralności ludowej, w dużej mierze instynktowna.

To bohater, który uosabia rosyjskich ludzi w powieści „Wojna i pokój” jest widoczna w pracach głównie przez pryzmat jego Bezukhov. Pierre wskazał, że sama obecność w baraków człowieka stworzonego dla więźniów uczucie komfortu. Bezukhova zainteresowany, jak Plato Razuvaev i szczęśliwy w swoim kącie, jak coś „rundzie”, „kojące” i „przyjemny” było odczuwalne nawet w tym.

Bardzo młodzieńczy wygląd Karatajew, chociaż był ponad 50 lat. Wydawał się zdrowy i silny fizycznie mężczyznę. W szczególności widoczne „nowy” wyraz Platona, który przybrał formę „Młodzież” i „niewinności”. Karatajew cały czas robi coś, co prawdopodobnie zawarte w tej postaci w nałóg. Został wzięty do niewoli, choć nie czuł, że takie choroby i zmęczenie odczuwane w koszarach, a także w domu.

Powrót Karataeva do życia chłopskiego w nietypowych warunkach

Poza zwykłymi warunkami jest wszystko, co ważył na niego Karatajew naturalnie i spokojnie wrócił do twierdzy sposobu życia. Rzucił wszystko zagranicznej, nałożonego na nią przez siły z zewnątrz. Dla Platona, reprezentujących ludzi w powieści Tołstoja „Wojna i pokój”, jest szczególnie atrakcyjny życia chłopów: cenne wspomnienia i wyobrażenia o urodzie, z nim związane. Tak mówił głównie o wydarzeniach z „życia chrześcijańskiego”, jak nazwał go.

Platon zmarł naturalnie, uczucie i przywiązanie „cichy zachwyt” wobec tajemnicy śmierci. Widział go nie jako posiłek lub kary, więc nie było żadnego bólu na jego twarzy: to było oświetlone przez „spokojnej powagi”.

Platon Karataeva obraz jest obrazem sprawiedliwi wśród chłopów, którzy nie żyli tylko z ludźmi i ze światem w spokoju, podziwiając przejawy życia, ale był w stanie wskrzesić Pierre Pierre, który przyszedł w duchowej ślepy zaułek. Pierre zawsze pozostał personifikację „prostoty i prawdy.”

„Ludzie myślą” w powieści

„Ludzie myśleli” – główną ideę dzieła „Wojna i pokój”. Leo wiedział, że proste życie narodu rosyjskiego z jego „prywatne” interesy, los, radościach, działa niezależnie od spotkania z Aleksandrom Napoleona, Speransky planów państwowych lub grze dyplomatycznej. Tylko te wydarzenia w historii, które prowadzą do mas w ruchu, odnoszące się do losów narodowych można zmienić, zawsze korzystne, choć dramatyczne, indywidualne. Że patriotyzm ludzi (w powieści „Wojna i pokój” Tołstoja opisuje swoje uczucia patriotyczne) doprowadziły do rosyjskiego zwycięstwa nad Francuzami.