343 Shares 6289 views

Porady: Co zrobić, gdy dziecko zostaje ugryziony przez osę

Słodkie gruszki, brzoskwinie, śliwki przyciąga nie tylko dzieci, ich miłosne osy i pszczoły. Czasami dostać się do pierwszego z tych owoców i wszedł do środka, tam regale słodki miąższ. W okresie letnim, osy i pszczoły są niebezpieczne nie tylko wtedy, gdy unosi się wokół ciebie, ale kiedy jeść owoce lub inne słodycze, zwłaszcza na świeżym powietrzu.

Jak niebezpieczne żądło osy?

Dla niektórych może to być obarczona ból krótkotrwałej, nieznaczne zaczerwienienie i obrzęk po ukąszeniu, że do niczego się w ciągu kilku godzin tylko. Dla innych – wystąpienia reakcji alergicznej, obszernych i ciężkich. Przejawia wygląd wysypka na ciele, świąd, duszność, zawroty głowy, a nawet utrata przytomności. Tak zwany wstrząs anafilaktyczny. Jednak zwiększona wrażliwość na jad osy nie występują bardzo często.

Dziecko ukąszony przez osę: Pierwsza pomoc

Co zrobić, jeśli dziecko ukąszony przez osę? W żadnym wypadku nie panikuj i starają się pomóc. Aby usunąć ból od ukąszenia osy w pierwszej kolejności konieczne jest zdezynfekować miejsce po ukąszeniu i zrobić mu coś na zimno, takie jak kawałek lodu lub wilgotną ściereczką. Następnie należy podać dziecku ciepłą herbatę i upewnij się, że tabletki na alergie, na przykład, „Suprastin”, „Diazolin” „Claritin” lub „cetyryzyny”. Jeśli ukąszenie jest bardzo swędząca, można użyć specjalnych maści jak „Psili Balm”, „Iricar”.

Co zrobić, jeśli dziecko ukąszony przez osę w jamie ustnej lub języka? Jest to bardzo niebezpieczne, jeśli dziecko jest uczulone. obrzęk krtani może prowadzić do uduszenia. Konieczne jest, aby natychmiast dać tabletki na alergie i wezwać lekarz może zalecić lekarz dać zastrzyki lub powiedzieć dokładnie jakie leki antyalergiczne podjęte. Przed dołączeniem do gardła należy płukać zimną wodą lekarza.

Co zrobić, jeśli dziecko ukąszony przez osę na piknik? Na pikniku pomoże liść babki, pietruszkę, kawałek cebuli i ogórka, które muszą być stosowane do miejsca ugryziony. Można smarować swędzące sok spot mniszka lub miętowe listki, i może być stosowany do rany opatrunek z czosnku lub cebuli kleiku, surowych tartych ziemniaków.

Jeśli dziecko zostaje ugryziony przez osę w oku, zwłaszcza w straszne jest to nic. Musimy działać w taki sam sposób jak w poprzednich przypadkach. A przede wszystkim, kilka dni chodzić z obrzęk oka, aż opuchlizna ustępuje.

Zdarza się, że reakcją na użądlenie osy nie jest od razu. Dlatego też, jeśli dziecko osaukusila po raz pierwszy, należy skonsultować się z lekarzem, aby zabezpieczyć się przed wstrząsem anafilaktycznym. Wreszcie, jeśli dziecko zostaje ugryziony wiele osy, trzeba natychmiast wezwać karetkę.

Zapobieganie użądlenia osy i pszczoły

Najczęściej, osy lub pszczoły może cię ugryźć od natury, kiedy wychodzisz na piknik na wsi, do kraju. Aby nie przyciągnąć ich uwagę, nie nosić jasne ubrania i używać wody toaletowej ze słodkim lub kwiatowy zapach. Długie włosy najlepiej jest zebrać w kucyk lub schować pod czapką.

Na pikniku powinien starać się jeść mniej słodyczy, nie zostawiaj otwartego jedzenia i picia, przemyć usta i ręce po jedzeniu, szczególnie dla dzieci.

Jeśli osa lub pszczoła wszystkie takie same do ciebie przyjechał, nie wzruszają go wyłączyć lub próbować zabić, to lepiej usunąć się na bok. Można używać środków odstraszających owady.

Spełnienie tych wszystkich wskazówek, jest bardziej prawdopodobne, aby być w stanie uniknąć konieczności szukać odpowiedzi na pytanie: co zrobić, jeśli dziecko ukąszony przez osę?