899 Shares 5993 views

„Futsikort”: instrukcja obsługi, opinie, zdjęcia, analogowy

„Futsikort” – w połączeniu preparat przeznaczony do stosowania miejscowo. To narzędzie ma działanie antybakteryjne, może wyeliminować stan zapalny i świąd.

składniki tworzą produkt

Lek jest dostępny w postaci kremu. Rura 15 g leku wyprodukowanego na podstawie dwóch elementów – kwas fusydowy, betametazon. Dodatkowe składniki są reprezentowane przez biała miękka parafina, makrogol eteru cetostearylowego, chlorokrezol, ciekła parafina, wodorotlenek sodu i dihydratu, alkohol cetostearylowy, oczyszczonej wody.

Farmakologiczne działanie farmakokinetyczne

Działaniem instrukcji preparat „Futsikort” instrukcja dotyczy aktywność przeciwbakteryjną stanowi kwas fusydowy i przeciwświądowe, przeciwzapalne, betametazon przewidziane. Aktywne składniki są całkowicie połączone w kompozycji leku i nie zmieniają właściwości siebie.

W odniesieniu do leków wrażliwych na bakterie Gram-dodatnie, traktowanie jej stosowanie eliminuje chorób wywołanych przez drobnoustroje należące do tej grupy bakterii.

Przechodzi ona przez skórę, tylko 2% preparatu, np. K. W przypadku stosowania miejscowego niską absorpcją ogólnoustrojową.

świadectwo

Instrukcja Cream „Futsikort” instrukcja zaleca stosowanie w następujących przypadkach:

 • liszaj rumieniowaty układowy ;
 • przewlekłe postacie zoster;
 • wyprysk;
 • Etiologia alergiczne zapalenie skóry;
 • proste kontaktowe zapalenie skóry, atopowe i łojotokowe.

Lek jest przewidziany do skóry, które są połączone z bakteriami procesu zakaźnego jak podejrzewa jego obecności. Krem traktowane łuszczycowych na ostrej etapie reakcji na lek, trądziku.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania obejmują:

 • Nadwrażliwość na integralnymi środkami;
 • Obecność otwartych ran;
 • kiła, towarzyszą manifestacje skórne;
 • ospa;
 • różowaty;
 • okołoustny zapalenie skóry ;
 • gruźlica;
 • owrzodzenia troficzne;
 • reakcje skórne po szczepieniu;
 • procesy zakaźne skóry spowodowane przez grzyby i wirusy;
 • wiek około jednego roku.

W niektórych przypadkach należy zachować ostrożność stosując lek „Futsikort”. Maść instrukcja obsługi zaleca się stosować ostrożnie u trądziku, alergii na antybiotyki (w historii), cukrzycę i wieku poniżej pięciu lat.

Prawdopodobieństwo penetrację aktywnych składników w mleku matki jest niska, ale t. Aby. Badania zostały przeprowadzone, kobiet w ciąży, lek jest lepiej używać w małych ilościach, jeśli leczenie jest długotrwałe. W okresie karmienia piersią nie jest konieczne do wprowadzenia leku na klatce piersiowej.

leczenie

Lek stosuje się do dotkniętym regionie, warstwa „Futsikorta” powinny być cienkie. Krem nakłada się dwa lub trzy razy dziennie przez dwa tygodnie. Czas trwania leczenia może być zwiększona do maksymalnie pięciu tygodni.

skutki uboczne

Przed rozpoczęciem leczenia konieczne jest zapoznanie się z działań niepożądanych, które mogą powodować rozwój kremu „Futsikort”. Instrukcja użytkowania zawiera informacje o takich możliwych skutków ubocznych:

 • Alergia – zaczerwienienie skóry, pieczenie, podrażnienie, mrowienie, wysypka i swędzenie, suchość skóry;
 • alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, etiologii;
 • atrofia skóry;
 • aknepodobnye zmienić;
 • nadmierne owłosienie;
 • rozstępy;
 • zapalenie mieszków włosowych.

Wszystkie te działania niepożądane występują rzadko, zwykle rozwijać tylko wtedy, gdy długotrwałego leczenia. Ponadto, są one odwracalne. Może być obecny, i inne zaburzenia. W przypadku jakichkolwiek niepożądanych ciała należy do lekarza.

Objawy przedawkowania oznacza „Futsikort” wyświetla instrukcja obsługi w następujący sposób:

 • objawy alergii;
 • obrzęk;
 • świąd;
 • spalanie;
 • zaczerwienienie skóry.

Objawy te mogą być również obserwowane przy pierwszym nałożeniu kremu, gdy prawidłowe dopasowanie dawki czynnika. Przedawkowanie jest możliwe jego częstego stosowania (pięć do ośmiu razy na dzień) lub stosując gęstą warstwę.

Jeżeli istnieją oznaki przedawkowania, nie jest konieczne, aby kontynuować stosowanie leku. W przypadkach, gdy obszar dotknięty został przetworzony, ale fundusze nie zostały jeszcze wchłania, konieczne jest, aby oczyścić go z gazą i przemyć skórę ciepłą wodą z mydłem.

W przypadku przedawkowania leku po długotrwałym stosowaniu kremu podręcznika „Futsikort” instrukcji, opinii przez Radę do zniesienia leku stopniowo. Wymagają leczenia objawowego może być potrzebne do normalizacji równowagi elektrolitowej.

Przestrogi

Maść zawiera antybiotyk, co oznacza, że picie alkoholu w trakcie leczenia jest zabronione. Wskazane jest, aby nie stosować leku przez dłuższy czas, zwłaszcza nie powinien zrobić, jeśli ma być stosowany w fałdach skóry, ze względu na ryzyko, co dzieje się zahamowanie czynności kory nadnerczy.

Podczas korzystania z kremu ważne jest, aby unikać stosowania w okolicach oczu. W przypadku naruszenia tej zasady, istnieje ryzyko zaćmy i jaskry. Również jest to niemożliwe, aby pokryć śluzówki narkotyków lub uszkodzoną skórę.

„Futsikort„nie można zastosować grubą warstwę kremu. Instrukcje użytkowania pokazuje, że takie działanie nie przyczynia się do szybkiego odzyskania, ale tylko powodować podrażnienie skóry. Nie można wcierać krem i masować obszaru, dla którego został zastosowany. Nie ma potrzeby korzystania bandaże, ale w przypadkach, gdy istnieje posoka i niemal natychmiast po zabiegu trzeba wyjść na zewnątrz, upewnij się, że jest to konieczne w celu ochrony obszaru dotkniętego ze sterylnym bandażem.

Badania mające na celu wyjaśnienie wpływu leku na organizm dzieci poniżej pięciu lat, nie zostały przeprowadzone, więc „Futsikort” instrukcje użytkowania dla dzieci zaleca się stosować z ostrożnością.

analogi opinii

Lek może być zastąpiona tylko przez te środki, które mają taki sam efekt jak unikalny „Futsikorta”, posiadające w swoim składzie tych samych składników czynnych, nie istnieje. Kiedy zakazuje stosowania kremu „Futsikort” instrukcją obsługi, specjalista analogowe mogą być wybrane z następujących środków: „Szczery B”, „Akriderm Gent” „Betaderm” i „Belogent”. Mogą być stosowane i inne leki, takie jak „Celestoderm-B” do treści lub garamitsina „Tselederm” z których składa gentamycyny. Nie można odebrać analog sam, tylko po konsultacji z lekarzem.

Przybliżony koszt kremu 358 rubli. Odpowiedzi wskazują, że lek wspomaga gojenie skóry i wyprysk obecność innych chorób skóry. Potwierdza skuteczność środków „Futsikort” instrukcji obsługi. Zdjęcia pozwoli Ci wiedzieć, jak wygląda lek, a badanie dostarczy ważnych informacji, aby zrozumieć, co to jest.

Kupujący w ich opinii powiedzieć, że krem szybko eliminuje istniejące problemy, poprawia nastrój. Niektórzy ludzie rozwijają reakcje alergiczne na leki lub innych działań niepożądanych. Zazwyczaj, po awarii leku do stanu normalnego. Ale przypadki działań niepożądanych są bardzo rzadkie. W zalecanych dawkach i innych zaleceń lekarza ożywienie następuje w krótkim okresie czasu, nie jest zauważalna poprawa zdrowia skóry. Aby nie mieć problemów ze zdrowiem, nie może samoleczenia. Wszystkie leki powinny być stosowane tylko wtedy, gdy na podstawie dowodów i dopiero po uzyskaniu specjalistycznej porady, wykluczenie przeciwwskazań. Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie aspekty, leczenie zazwyczaj jest skuteczne i bez komplikacji.