122 Shares 9795 views

Dlaczego wyznaczyć wiatropędny?

Wiatropędnym często przepisywane do leczenia zaburzeń czynności przewodu żołądkowo-jelitowego. Co to jest ten lek i jak to działa – zostanie to omówione w artykule.


Mechanizm działania

Preparaty z tej kategorii pomocy w celu wyeliminowania nadmiernego gazowania. Ten terapeutyczny efekt opiera się na zmianie napięcia powierzchniowego i późniejsze zniszczenie pęcherzyków gazu, które tworzą się w śluzu żołądka i zawartości jelitowej. Uwolnione gazy są usuwane w wyniku perystaltyki lub absorbowany w ścianie jelita. Mechanizm działania leku może być spowodowane wieloma innymi czynnikami. W szczególności, efekt jest wynikiem zwiększonej ruchliwości jelit i przeciwspazmatyczny wpływ na mięsień zwieracza. Zmniejsza to wzdęcia, eliminuje ból i dolegliwości, a także optymalnych procesów absorpcji i trawieniu pokarmu.

Wiatropędny dla niemowląt

Wzdęcia występuje dość często u niemowląt. Wyeliminować objawy stanu patologicznego u dzieci, które są karmione piersią, jest to możliwe i bez użycia leków. Jednakże, jeśli dziecko jest przenoszone do sztucznego karmienia, aby wyeliminować wzdęcia, wzdęcia brzucha pediatra wyznaczyć wiatropędny. Opublikowała dziś wiele leków w tej grupie. Jednak nie wszystkie z nich są dopuszczone do stosowania w okresie niemowlęcym.

Popularne leki na zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, mające żadnych ograniczeń wiekowych

Lek „Bebinos” produkowany jest w postaci kropli do podawania doustnego. Lek jest pochodzenia roślinnego, ma działanie przeciwskurczowe i wiatropędny. Lek jest skuteczny w eliminowaniu i zapobieganiu dyskomfort i wzdęcia. Lek wskazany kolki jelitowej. To nie jest przypisany wiatropędny komponenty nietolerancji. Lek może być stosowany zarówno w postaci rozcieńczonej i czyste. Uczniowie wyznaczają 10-15 kropli, dzieci od roku – 6-10 kropli niemowląt – 3-6 kap. Częstość podawania – trzy razy dziennie. Jak można zaobserwować alergię zdarzeń niepożądanych związanych ze składnikami nietolerancji. Innym bardzo popularnym wiatropędny – medycyna „Sab Simplex”. Składnik czynny jest w nim simetikon. Lek są dostępne w różnych postaciach: tabletki, kapsułki, zawiesiny, emulsji, kropli. Lek jest przeznaczony do podawania doustnego. Ten lek nie jest przypisany tylko do eliminowania lub zapobiegania wzdęcia. Lek zaleca się przed wykonaniem różnych procedur diagnostycznych na narządy brzusznej i jamy miednicy. Przed gastroskopii środków odbiorczych zapobiega tworzeniu się piany. Jednak nieco szerszy zakres i przeciwwskazania. W szczególności środki te nie są wskazane dla schorzeń przewodu pokarmowego typu obturacyjna dróg oddechowych, niedrożnością jelit i nadwrażliwość. Reżim dawkowania każdorazowo przyporządkowany lekarza osobiście. Po otrzymaniu środków na alergię mogą być oznaczone jako niepożądanych efektów.