88 Shares 8249 views

Co to zintegrowana karta graficzna

Mój znajomy z urządzeniem komputerowym, zwany „zintegrowany układ graficzny”, zaczął z nabyciem nowej płyty głównej i procesora. Od tego czasu minęło ponad rok, wiele zostało ponownie przeczytać, bardziej przemyślane. W tym artykule postaram się wyjaśnić prostym językiem czytelnika , że taka karta graficzna zintegrowana. Główne wady zostaną omówione i Korzyści takiego rozwiązania. Także wyciągać wnioski na temat ich adekwatności – w takim przypadku, zintegrowana karta graficzna może być doskonałą alternatywą dla ich dyskretnych odpowiedników.

Aby na ekranie komputera pojawił się obraz, specjalny sygnał sterujący musi być wysłany do swoich układów elektronicznych. To zadanie jest przypisany do karty graficznej. Jeśli 10 lat temu, specjalista w dziedzinie technologii komputerowej zapytać mówić o karcie graficznej, by to opisać oddzielne urządzenie – specjalny pokładzie Tekstolit, dwa rzędy ruchomych styków są podłączone do złącza na płycie głównej.

Każdy system komputerowy obejmuje projektowanie, rekrutowali się z poszczególnych modułów. To sprawia, że łatwo uaktualnić swoje jednostki, bez ingerencji innych. Zatem karta podłączona do płyty głównej, karty dźwiękowej, karty sieciowej, kontroler joysticka. Ale teraz, wielu mówiło deski stały zintegrowany.

Pamiętaj, że muzyka łączy w czasach sowieckich, łącząc gramofon, magnetofon i odbiornik? To samo dzieje się na technologii mikroprocesorowej: Od niedawna na rynku w dużych ilościach zaproponował ciekawe rozwiązanie – zintegrowaną kartę graficzną.

Adapter wideo jako pojedyncze urządzenie zwane dyskretne. Ta karta może być łatwo wymienić w razie potrzeby. Ale modernizacja zintegrowaną kartą graficzną To nie podlega. Jej elementy elektroniczne mogą być umieszczone w specjalnym chipie przylutowane do płyty głównej lub być częścią układu procesora. Jakie są zalety takiej decyzji?

Po pierwsze, zakup płyty głównej z kartą graficzną zintegrowane, można zaoszczędzić na zakupie dyskretnego. Przynajmniej za pierwszym razem. Warto zauważyć, że cena z podejmowania zintegrowanych (wbudowany) Karty bez nich różnią. Ponadto wiele nowoczesnych procesorów są już wbudowane w rdzeń graficzny i czy go używać, czy nie – to zależy od użytkownika.

Po drugie, wzorce konsumpcji energii wbudowane karty wideo jest zwykle niższa niż Discrete, który umożliwia zbieranie energooszczędnego komputera. Na przykład, karta Intel zintegrowany układ graficzny zużywa mniej niż 15 watów. W związku z tym, kontrola temperatury jest bardziej sparing – może zmniejszyć liczbę hałaśliwych wentylatorów w jednostce systemowej.

Po trzecie, zmniejszenie liczby i długości linii magistrali systemowej zaangażowanych komunikować się z kartą, która pozwala uzyskać jaśniejszy obraz, ponieważ każda dodatkowa cewka i kondensator robią mało zniekształceń.

Jednak zintegrowana karta graficzna ma dwie cechy, które nie pozwalają na jego stosowanie polecić bez wyjątku:

– produktywność niższa niż w przypadku urządzeń dyskretnych gospodarki luzem;

– możliwość bardziej skromne – na przykład, nawet gdy budżet dyskretna karta obsługuje DirectX 11, wbudowany realizowane 10.1.

Tak więc, jeśli komputer nie jest używany do „ciężkich” gier i podobnych aplikacjach trójwymiarowych, zintegrowane rozwiązanie – najlepszy wybór.