283 Shares 6456 views

Jak określić internetowej CMS?

Często zdarza się, webmasterzy muszą zidentyfikować internetowej CMS, który lubił swoją funkcjonalność, wygląd i ogólnie jak to działa. Czasami konieczne jest jedynie, aby po prostu nauczyć się silnik, a w niektórych przypadkach konieczne jest stworzenie podobnego zasobu, ale już jego.

Istnieje kilka sposobów toilless w którym możemy określić CMS spodoba.

1. Najprostszym – jest napisać list do autora zasobu. Oczywiście, nie stosują się lub awarię, ale jest prawdopodobne, że webmaster nie da się ukryć tę informację, aby można było korzystać z tej metody, zwłaszcza dlatego, że nie zajmuje dużo czasu, aby odpowiedzieć na 90% przypadków.

2. Można próbować określić CMS na stronach HTML-kodu na stronie (kliknij prawym przyciskiem myszy lub za pomocą klawiszy Ctrl + U). Wiele znanych silników można łatwo ustalić, w niektórych szczegółach. Na przykład, „WordPress” łatwo identyfikowane przez dopisek «wp» Do nazw folderów. Ukryć ich jest prawie niemożliwe, tak wiele stron internetowych i blogów na „wordpress” odtajnić łatwe. Jeśli mówimy o „Drupal”, to daje «pliki» katalog, w którym przechowywane są pliki różnych mediów. „Jumla”, jeden z najlepszych darmowych CMS dla sklepu jest określana przez administratora «» frazy w meta-tag «autora». Ponadto plik robots.txt i meta tag Generator może być wydane, co silnik jest stosowany w tego zasobu. Oczywiście, wiele luk w kodzie bardzo wiele miejsc, z ich pomocą możliwe jest poprawnie zidentyfikować CMS.

3. wygodna metoda dla internetowych mistrzów będzie wiele wtyczek do przeglądarek. Rozszerzenia te często pełnią kilka funkcji, co znacznie upraszcza życie optymalizujące i twórców stron internetowych. Najbardziej znanym i skutecznym wśród tych wtyczek jest RDSBar. Niestety, poprawnie i przy 100% to rozszerzenie działa tylko w Firefoksie. Ale z nim można dowiedzieć się nie tylko silnik stronie, ale również wiele innych przydatnych opcji, na przykład, ostatnia wizyta robota indeksowania danej strony, strony PR i TCI i tym podobne. Ten plug-in – prawdziwym dobrodziejstwem dla webmasterów, więc musi być ustawiony dla wszystkich twórców stron. CMS określić portal z pomocą innej znanej przeglądarki pomogą rozszerzenie Chrome Sniffer. Zajmuje bardzo mało miejsca na ekranie, i radzi sobie z jego pracy – określenie silnika oraz jego wersję.

4. Ale najprostszym i najbardziej prymitywnym sposobem jest użycie darmowego definicji usług CMS. Zazwyczaj podstawą takich stron jest ustawiona na kilkudziesięciu najczęściej używanych programów i dopasowanie wydawana jest używany CMS. Słusznie najczęściej używanych wszystkich usług jest 2ip.ru. To naprawdę jest bardzo dobry serwis, który posiada wiele wolnych zasobów analiz.

Aby prawidłowo ustalić CMS jesteś zainteresowany w miejscu, to jest możliwe, a nawet konieczne, aby korzystać z dwóch lub trzech sposobów, aby wiedzieć na pewno. Na przykład, na początku, można użyć darmowy serwis i wtyczki 2ip.ru przeglądarkę RDSBar, a następnie spróbuj znaleźć konkretne mecze w kodzie strony samego. W tym przypadku błąd nie będzie dokładny.