256 Shares 9242 views

Czerwone plamy na liściach porzeczki – powód do niepokoju

Każda zmiana kształtu i koloru liści porzeczki, wygląd tych miejsc powinien być powiadamiani nawet niedoświadczony ogrodnik. To wskazuje na jakąś chorobę, a wcześniej choroby i właściwe środki zostaną wykryte, tym większe szanse, aby uratować plony, a on krzew.

Na przykład, czerwone plamy na liściach porzeczki, zwykle sugeruje chorób grzybiczych. W zależności od ich wielkości, kształtu i charakteru rozprzestrzeniania można zrozumieć dokładnie, co roślina jest zainfekowany. Jeśli zauważyłeś, na wiosnę na gałęzi czerwone wypryski, a latem liście zaczęły rosnąć brązowe i suche, wówczas krzew zainfekowany tuberkulyariozom. Choroba rozprzestrzenia się od jednej do drugiej drużyny, spokojnie tolerować mroźnej zimy. Dlatego możemy się go pozbyć, jeśli usunąć i spalić wszystkie zainfekowane gałązki i liście. Aby zapobiec wszystkim pędów jest pożądane, aby rozpylać siarczanu miedzi do rozwoju wczesną wiosną.

Jeśli widzisz na porzeczki pozostawia czerwone plamy bez jasno zdefiniowane krawędzie, to najprawdopodobniej, roślina jest uszkodzony askohitozom. Początkowo brązowe plamy Centrum rozjaśnia, pęknięcia i martwe części liścia upadków. Grzyb, który wywołuje tę chorobę łatwo znosi zimę w opadłych liściach. Może zapobiec infekcji, jeśli wczesną wiosną do rozpylania z siarczanem miedzi. Należy jednak pamiętać, procedurę należy powtórzyć jeszcze dwa razy: raz po kwitnieniu i po zbiorze. Wszystkie opadłych liści zdecydowanie powinien zebrać i spalić, a ziemia pod krzakami kopać.

Ale askohitoz na czarnej porzeczki może przebiegać nieco inaczej. Dopiero w drugiej połowie lata może pojawić się białawy lub czerwone plamy na liściach porzeczki, nierównomiernie rozrzucone całej płyty. Nie są one duże, średnie prawie spadają, a bliżej do upadku w dotkniętych obszarach utworzonych owocniki, które wydadzą grzyb zimowy.

Ponadto, czerwone plamy na liściach porzeczki mogłyby wskazywać na zakażenie kolumnowego rdzy. Choroba objawia się w środku lata: były żółte plamy szybko brązowieją na spodniej stronie blaszki liściowej powstają pomarańczowe klocki z zarodnikami. Jeśli choroba rozprzestrzenia się szybko, liście usychają i opadają przedwcześnie.

Małe, okrągłe lub kanciaste, czerwone plamy na liściach porzeczki – wyraźna oznaka Septoria. Z biegiem czasu stają się lżejsze, ale granica pozostaje brązowy. Wpływa to nie tylko oddaje strzał, ale także jagody. Ze względu na jego znacznie schną i spadają liściach roślin, a wydajność jest znacznie zmniejszona. Zapobiec infekcji, można użyć krzewy natryskowe wczesną wiosną z siarczanem miedzi. Ale jeśli to nie zostało zrobione w czasie, a złapany porzeczki Septoria, gleby pod krzewami trzeba wykopać i spalić opadłych liści. Te same metody należy stosować w przypadku zanieczyszczenia porzeczki cercosporosis. Charakteryzuje się powstawania brązowych plam z ciemnym centrum i lżejszych krawędzi, co zwiększa rozmiary i połączyć w jedną całość.

Jeśli okaże się, niektóre z chorób, trzeba wszelkie niezbędne kroki, aby można było podjąć. W tym przypadku, wiesz, że mimo wszystko one zawierać składniki odżywcze, to najlepiej nie używać zainfekowanych liści porzeczki. Ich właściwości są, oczywiście, pozostać, ale można jeść grzyby, który został zainfekowany krzaki.