770 Shares 9982 views

„Alba” (truskawki) opis odmiany

Dzięki nowoczesnej technologii i niektóre gałęzie nauki, a raczej wyboru, ogromna liczba różnych odmian roślin owocowych. Truskawki w tym przypadku – nie jest wyjątkiem. W naszym klimacie możliwe jest, aby rozwijać wiele odmian jagód. Dotyczy to nie tylko krajowych, ale także zagranicznych odmian. Ponadto, każda z nich ma swoje zalety i wady. Dlatego też nie jest okazją do eksperymentowania i starają się rozwijać kilka odmian. Wielu ogrodników ogrodników przyciąga „Album”. Truskawka ma wyraźne zalety w stosunku do innych typów.


Jak została wyhodowana odmiana

„Alba” – truskawka, która pochodzi od jednej ze słynnych włoskich firm Nowe Fruts. Organizacja ta zajmuje się wyłącznie w hodowli nowych odmian owoców. Z tego kopania pojawił się nie tylko rodzajem „Album” z truskawkami, ale także „Syria”, „Azja”, „Roxanne”. Mass zrobić ten rodzaj truskawek w naszym kraju rozpoczął się dopiero w połowie 2000 roku. To właśnie w tym czasie, nasiona można kupić łatwo.

„Alba” odmiany jagód

Truskawki tego typu w naszym kraju nie należą do rzadkości. Jednak wielu ogrodników nie są jeszcze zaznajomieni z nim. Wielkość i smak jagód dbać, być może, z każdego konsumenta. Po tych wszystkich kryteriów odbywa się wybór najlepszych odmian. Owoce truskawki „alba” przyciągają jasnoczerwony. Jagody są wydłużone. Wiele osób uważa, że owoc wygląda nieco podobny do wrzeciona. Takie wrażenie jest spowodowane charakterystyką klasy skurczu bliżej łodygi. Jednak nie jest to prawdą. Jagody mają kształt raczej stożkowy.

Warto zauważyć, że owoce tej odmiany mają duże. Waga jagód może osiągnąć 30 gramów. Charakterystyczną cechą odmiany „Alba” jest to, że przez cały okres owocowania owoce pojawiają się o tej samej masie, ale inne odmiany owoców znacząco kurczy pod koniec sezonu.

Oczywiście, inna funkcja, która ma truskawkowy „Alba” – znakomity smak. Dojrzałe owoce są bardzo soczyste, słodkie i ma przyjemny zapach. Tutaj znajduje się również niewielka kwasowość, że jest ledwo zauważalne. Mianowicie daje elegancji.

Plony odmian

Truskawki „Album”, który klas powyższy opis, zawsze daje dobre plony. Na jednym krzaku można zebrać więcej niż jeden i pół kilograma. Ta wysoka wydajność ze względu na dużą masę owoców. Z metr kwadratowy lądowania mogą być montowane od dwóch do trzech kilogramów. Liczba ta jest zależna od wielu czynników, na przykład, z uprawy, przy czym sposób hodowli, ilość wilgoci i karmienia. Należy zauważyć, że okres berry-picking w tym przypadku wystarczająco długo. Oto ona – Strawberry „Album”.

opis odmiany: korzyści

Ten rodzaj truskawek ma wiele zalet. Oto niektóre cechy dojrzałej rośliny:

  1. Wysokość krzewu – do 35 centymetrów.
  2. Liście są dość szerokie.
  3. Łodygi kwiatowe i liście są ułożone tak, że nic nie zatrzymując się żniwa.
  4. Każdy krzew wytwarza dużą ilość wąsów, które mogą być używane do hodowli truskawek.
  5. Mały w okresie kwitnienia i dojrzewania owoców. Zwykle, ostatnie owoce mogą być zbierane pod koniec maja.
  6. Truskawki „Album” daje wczesne zbiory.
  7. Łodygi kwiatowe są rzadko umierają z powodu przymrozków wiosennych. Ma to pozytywny wpływ na jakość i ilość owoców.

Gdzie lepiej sadzić

„Alba” – truskawki, które nie wymagają szczególnej opieki. Odmiana ta może być uprawiana nie tylko w szklarniach, ale w otwartym polu. Warto zauważyć, że tego typu nie są szczególnie wymagające. Należy jednak wziąć pod uwagę niektóre z cech danej odmiany. Przede wszystkim, jagody są bardzo lubi ciepło. Dlatego sadzenie rośliny potrzebują w tych miejscach, gdzie spadek światło słoneczne. To jest bardzo ważne. Jeżeli sadzonki truskawek sadzone w miejscu, gdzie jest bardzo wilgotny, owoce zgniją. Ponadto, nie należy umieszczać w sąsiedztwie ziemniaków, pomidorów i papryki. Jest to szkodliwe dla upraw państwowej: jagody po prostu usychają i nie zrywać soki.

Jak uzyskać plon

Do „alba” (truskawki, ujawnienia, które zostały odczytane) uzyskano doskonałą upraw, techniki rolne muszą przestrzegać pewnych zasad. Do sadzenia sadzonek warto kopanie dołów optymalną głębię. Powinny one zmieścić cały korzeń krzaka. To jest bardzo ważne. Konieczne jest również, aby upewnić się, że korzenie nie są zwinięte. Nie powinny być zbyt długie i nie za krótkie. Optymalna długość korzeni – 20 cm.

Że rośliny czują się dobrze po posadzeniu do przygotowanego otworu powinna położyć specjalny substrat dla truskawek lub dodać gleby torfu.

W pierwszym roku po posadzeniu truskawek nie powinien dać plony. W tym czasie rośliny są dozwolone wszystkie siły tworząc silny system korzeniowy, a także przechowywania rezerw na przyszłe owoców. Tylko w tym przypadku upraw będzie znacznie więcej. Aby sadzonki nie daje owoce w pierwszym roku po posadzeniu, konieczne jest usunięcie wszystkich łodyg kwiatowych.

Konkludując

Truskawki „Album” – jest to odmiana, która jest bardzo popularna wśród ogrodników ogrodników. To żądanie może być łatwo wytłumaczyć stabilności roślin na różnych chorób. Równie ważne jest mróz, dobry żniwa, jak również wyjątkowy i wyrafinowany smak jagód. Jeśli zdecydujesz się na truskawki, należy pamiętać, że krzewy odmiany często uszkodzenia mszyce i szeliniaków. Ogólnie rzecz biorąc, „Album” – bardzo dobra odmiana, która rośnie dobrze i przynosi owoce.