698 Shares 6540 views

Krzewy z czerwonymi liśćmi – Euonymus, Berberis thunbergii: Opis. Krzewów ozdobnych bezpretensjonalny

Pomimo faktu, że ogród szczęśliwy feerią barw, wielu właścicieli chcesz dodać do krajobrazu są jeszcze jakieś jasne i oryginalne akcenty w lecie. Z tego zadania skutecznie radzić sobie krzewów ozdobnych w ogrodzie z czerwonymi liśćmi.

Rośliny te są w stanie przekształcić witrynę kraj nie do poznania. Te krzewy są umieszczone niezbędne nacisk, dzięki czemu ogród wyglądać jasny i oryginalne o każdej porze roku. Dzisiaj przedstawiamy wam do niektórych z nich.

Barberries z purpurowym liści

Nie są daremne rozpocząć naszą recenzję z tego krzew z czerwonymi liśćmi. Są bardzo lubiący użyciu Landscapers, a ogrodnicy docenić piękno tych roślin. Krasnolistnyh berberysu przyciąga fioletowy liści wczesną wiosną. On nigdy nie przestaje się podobać efekt dekoracyjny aż do pierwszych przymrozków.

Te mało wymagające krzewy, które pasują harmonijnie do każdego krajobrazu, dawno temu stał się mile widzianym gościem na wielu obszarach ogrodowych środkowego pasma. Dzięki jego wybitnych cech dekoracyjnych berberysu może być używany w dowolnym miejscu – w połączeniu z drzew iglastych, jako zabezpieczenie, w jednym uprawy. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze odmiany.

Berberys Ottawa Superba

Krzew, którego wysokość około trzech metrów, niesamowite piękno. Różny i jest wyrafinowany kwitnienia ozdobić każdy obszar podmiejski. Berberysu krzew z tej odmiany ma dość duży, nogi, z długimi rocznego korony wzrostu. Liczne pędy są uzbrojone z dużymi kolcami.

Bordowe liście mają słaby metaliczny cień w lecie. Jesienią liście zmieniają jasną czerwienią. Kwitnienie rozpoczyna się w maju. Krzewy pokryte żółtymi kwiatami z czerwonym obramowaniem, które są zebrane w kwiatostany racemose. Mają silny i bardzo przyjemny zapach.

Owoce skutecznie wisi na zakrzywionych gałęzi, kilka wydłużonego spożywcze, o charakterystycznym kwaśnym smaku. malowane one również w jasnym kolorze czerwonym. Swiatlolubny roślin, ale wytrzymuje półcień. Pełne słońce bardziej intensywny kolor liści.

Krzew toleruje ekstremalne ciepło i susza, niewymagających do składu gleby, ale jest lepiej rozwinięte na glebach zasadowych. Nie można tolerować stagnacji wody. Używany jako pasjansa na trawniku, aby tworzyć tablice w zwykłym uprawy, w granicach, rosnące żywopłoty.

Berberis thunbergii

Jasny przedstawicielem licznej rodziny. Takie krzewy berberysu są piękne zimą – na tle śniegu bardzo skutecznie szukać jego czerwonawe łodygi pokryte małymi kolcami. Na wiosnę, gdy roślina budzi się, nie pozostawia malowane niezwykle piękny miedziany czerwony kolor i kontrastujące z nimi, szczotka kwitną żółte kwiaty. W lecie Berberis thunbergii liści są malowane w bogatych odcieniach fioletu, a jesienią krzewy są fascynujące swoim pięknem. Jasny płomień farby pokrywa całą dolną część krzaka i na czubkach porządku i wydłużone ramiona.

Berberis thunbergii ma wiele odmian. Poinformujemy Cię o najczęstszych czerwonymi krzewami ozdobnymi.

Atropurpurea Nana

Jest to chyba najbardziej popularny Berberis thunbergii. Miniaturowy krzew z czerwonymi liśćmi, której wysokość wynosi nie więcej niż sześćdziesiąt centymetrów. Crohna swoją kompaktową, płaską rundy. Ma raczej powolny wzrost. Kwitnie piękne kwiaty: są w kolorze żółtym i jasnoczerwony na zewnątrz, tworząc kwiatostan racemose. Jaskrawoczerwone owoce są przechowywane na gałęziach przez całą zimę.

Liście są małe, początkowo są pomalowane na ciemno czerwony (prawie czarny) koloru, a następnie zostaje nasycony czerwono. Jesienią stają się jaskrawoczerwone. Do gleby roślina jest mało wymagająca, to jest dobrze znane w środowisku miejskim.

podziw

Miniaturowy krzew z czerwonymi liśćmi niezwykłej urody. Dorosłych wysokość rośliny nie przekraczającym 50 cm, i to w tej samej ilości o średnicy korony, która ma kształt zaokrąglony. To jest bardzo gęsta. Pozostawia mały czerwony z oryginalnym cienkim żółtym obramowaniem.

Kwiaty są żółty, mają niewielkie zabarwienie czerwonawe, mogą być pojedyncze lub w wiązkach. Kwitnienie odbywa się w maju. Owoce są podłużne, purpura-czerwone, w pełni dojrzewają w październiku.

Wszelkie gleby, dobrze rozwinięta w środowisku miejskim. Najlepiej rośnie na dobrze oświetlonych miejscach. Są one stosowane do tworzenia niskie krawężniki w kamienistych Hills, w preparatach dla pojedynczego, jak i grupy sadzenia.

drobiazg

Niezwykle dobre karzeł krzew z czerwonymi liśćmi. Przykładem tego – Bagatelle. Jej wysokość jest w przybliżeniu czterdzieści cm, a średnica licznika korony może osiągnąć. Roczna wzrost wysokości i szerokości około trzech centymetrów.

Te krzewy undemanding mają dość gęstą koronę. Liście są jajowate, nie dłużej niż jeden i pół centymetra, ciemnoczerwony. Jesienią są karmin-czerwony.

Kwitnie w maju, żółty i czerwony małe kwiaty, zebrane w pięknej pędzlem. Owoce jaskrawoczerwone, błyszczące, do centymetra. Zazwyczaj dojrzewa na początku października.

Wszelkie gleby, toleruje krótkotrwałe susze. Stosowany w skalnych, rabatkah sadzenie grupowe, ogrodach skalnych, granice.

South sumaka

Te krzewy z czerwonymi liśćmi preferują regiony o gorącym klimacie – Kaukaz, region śródziemnomorski, na Krymie. Od początku upadku ich liści zamienia czerwony, ciemny różowy lub pomarańczowy. Początkowo, stając smugi szkarłatne, a następnie rozprzestrzenia się w całej jasny kolor blaszki liściowej. Sumaka ma piękne liście są duże, owłosione różowe kwiatostany, które zostały z powodzeniem zastosowane w robotach dekoracyjne.

W cieplejszym klimacie, roślina ta jest bardzo popularny do dekoracji ogrodów, parków i sadów. Wygląda świetnie w pojedynczych nasadzeń i kompozycji krajobrazu wykorzystywane do tworzenia żywopłotów. Zaleca się sadzić w dobrze oświetlonych miejscach, ale muszą one być zabezpieczone przed przeciągami i podmuchów wiatru.

Roślina ta nie wymaga częstego podlewania: wystarczy raz na kilka tygodni. Nawóz do gleby sprawiają, że spadek lub wiosną, przed pąków. Nawozów fosforowych lub stosowane jako karmienia. Interesujące jest to, że jeśli pocierać w rękach liści drzewa dym, można poczuć zapach marchew.

Szczególnie piękne sumaka w okresie kwitnienia, które występuje zwykle w późnym latem. Wiechowaty kwiatostan rozgałęzienia z daleka przypominają chmury. Gdy kwiaty spadają, pozostają różowy kwiat łodyga. Dzięki nim zakład otrzymał swoją drugą nazwę – Parikova drzewa, ponieważ te wątki są bardzo podobne do gęstej sierści.

Zakład jest skromny do gleby, czuje się w ogrodzie, może rosnąć nawet w kamienistych glebach. Ale ma również znaczący wadę: nie jest bardzo odporne na zimno.

Czerwony klon japoński

Jeśli lubisz zamieszki w odcieniach czerwieni na swojej stronie, a następnie zwrócić uwagę na czerwony klon japoński. Ten krzew ma koronę luzem. Początkowo jej liście są malowane w jasnych zieleni, ale w lecie staje się czerwono-pomarańczowy, a następnie przejmuje i jasny czerwony, karminowy odcień.

Klon japoński wielu gatunków, każdy mający inne zabarwienie listowia Aconitifolium gatunek – z pomarańczowo-czerwony liści Vitifolium – karminem czerwono. Jednak najbardziej popularne – Atropurpureum – z ciemnoczerwonego liści. Te duże krzewy wyglądają świetnie wszędzie, wolą półcień, w doskonałej harmonii z drzewa iglaste, paprocie, Hosta.

Bush euonymus

Jest to idealna dekoracja bramkowe. W naszym kraju, krzew euonymus ma kilka nazw: jagody wilk, wilk bruslina kolczyki, ślepota. Roślina jest aktywnie wykorzystywana w projektowaniu krajobrazu. Wynika to z wysokich walorach dekoracyjnych i łatwy do opieki nad nim.

euonymus Fortune

Kompaktowe niskie krzewy, nieprzekraczającym sześćdziesięciu centymetrów. Pochodzi z Chin. Ma wiele odmian, które różnią się barwny zabarwienie liści. Roślina ta może być utworzona w tulejkę lub w postaci winorośli, za pomocą lin. Jej korzenie powietrzne przylgnąć do jakiegokolwiek wsparcia trzmielina. W zależności od odmiany, liście mają inny kolor obwódki.

Physocarpus kalinolistny Diable d'Or Mindia

Gęsty, a wysoki krzew (około dwóch metrów) o prostym łodygi. Liście są koloru ciemny kolor fioletowy, młode pędy krzewów pomarańczowe. Kwiaty są białe, półpełne i bardzo aromatyczne.

Rośliny potrzebują substancji odżywczych, wilgotne, lekko kwaśne gleby i dobrze oświetlone miejsce do sadzenia. Może być stosowany w nasadzeń grupowych, a pojedynczy do tworzenia żywopłotów, kontrastującym grup.

Physocarpus Little Devil May Donna

Niewymiarowych miniaturowy odmiany, której wysokość nie przekracza osiemdziesięciu centymetrów. Liście są małe, malowane w ciemnym kolorze fioletowym. Jego spryt zachowują przez cały sezon. Kwitnienie rozpoczyna się na początku czerwca, kiedy roślina pojawiają się małe, białe kwiaty, zebrane w kwiatostany corymbose.

Tuleja ma niską wilgotność. Znosi suszę. Do tego rodzaju przyjemność liści jasny nasyconych kolorów, należy sadzić w pełnym słońcu. Roślina ta wymaga roczny formacyjne przycinanie, które zostały zredukowane do wycinania wczesną wiosną pędy uszkodzone i słabe. Jest on stosowany jako rośliny akcent w nasadzeń grupowych i zabezpieczeń do utworzenia.

Jak widać, aby ozdobić ogród może nie tylko kwiaty. Szczególną atrakcją może dać różne krzewy z czerwonymi liśćmi. Nie jest konieczne, aby ich kwitnienia. Gorgeous liści różnych odcieniach koloru czerwonego przyniesie oryginalność krajobrazu i wyrafinowania.