265 Shares 5538 views

Krzyż Jerzego. Historia nagrody

George Cross – legendarna nagroda, ustanowiona przez cesarza Aleksandra I w 1807 roku. Wtedy nazywa się inaczej – Odznaka Orderu. I inna nazwa została potwierdzona dopiero w 1913 roku – George Cross. Order Imperium Rosyjskiego otrzymali niższe oceny za jego odwagę, która, jak wiadomo, która odbyła się wielką moc. Na ważną rolę łącza kontroli nie mówimy – mądrość władców zawsze jest gwarancją stabilności i dobrobytu państwa. Jednak bez wsparcia najwierniejszych sług każdej dobrze przemyślanej strukturze politycznej rozpada się jak domek z kart.

Żołnierz George Krzyż po raz pierwszy przyznano Egor Mitrokhin, oficer Pułku Kawalerii. W walkach w pruskiego miasta Friedland w 1809 dżentelmenem odróżnić odwagę w wykonywaniu zadań. Żołnierze medale w tamtych czasach nie była wielka różnorodność. Jednak kolejność była St George wyróżnienie, które jest przyznawane za konkretne czyny bohaterskie, których lista została uregulowana w specjalnym dokumencie – status – i jedynym oficerem. Jednak w historii zdarzają się wyjątki – krzyż jest czasem przyznawane dekabrystów i generałów.

Odznaka Orderu dał swoje przywileje Holder – wolność od fizycznych naka odczyty nadwyżki wynagrodzenia. Wzrosła płaca utrzymane do końca życia, a po śmierci otrzymał wdowa kawaler jest jednak przez cały rok. Na krzyżu wybite numeracją, co pozwala rachunkowości Rycerzy św.

W 1856 roku został zatwierdzony przez ceremonii przyznawania stopni, która została przeprowadzona w 4 etapach. Krzyż George 1. i 2. stopnia została wykonana z czystego złota, 3 i 4 – został odlany ze srebra. Satysfakcjonujące wytwarzane z dolnej fazy. Kolejność 1. stopnia, a także trzeciego, noszonego na pasie ozdobione kokardką. Podczas Pierwszego Świata „Georgievtsy” było około miliona.

W czasach sowieckich, nagroda nie została usankcjonowana przez rząd. Jednak nikt nie ingerował żołnierzy noszących World Order nielegalnie. w czasach II wojny światowej, w większości starsi ludzie zostali zmobilizowani, ale „Georgievtsy” zawsze i wszędzie przestrzegane. W 1944 roku profesor Anoschenko wysłał list do Stalina z prośbą o zalegalizowanie najstarsze nagrody. SNK się nawet stosowny projekt uchwały w tej sprawie, który jednak nie został zrealizowany. Alternatywą wyróżnienie w tamtych czasach był Order Chwały.

W 1992 roku dekret Prezydium Rady Najwyższej Krzyż Jerzego otrzymał jego „zmartwychwstanie”. Aż do 2008 roku, Zakon przyznawane za czyny popełnione w walce z wrogiem zewnętrznym. Jednak operacja pokojowa w Gruzji zmusiła rząd do ponownego rozważenia sytuacji. Od 2008 roku George Krzyż został przekazany do czynów popełnionych i na terytoriach innych państw, jeśli działania wojenne na celu przywrócenie międzynarodowego pokoju i utrzymania bezpieczeństwa.

Informacja o wszystkich odbiorców są przechowywane w RGVIA, ale niektóre z dokumentów znajdujących się w aktach nie dostać z powodu wydarzeń z 1917 roku.