757 Shares 9291 views

Erwin Schrott: krótki przegląd biografii i kreatywności

Erwin Schrott – nowoczesny brazylijski urugwajczyk, który stał się znany z oryginalnej interpretacji tytułowej roli w operze "Don Giovanni". Jego głęboki, bogaty głos zyskał popularność na świecie. Obecnie śpiewak gra na czołówce świata. W tej chwili jest jednym z najbardziej popularnych wykonawców w teatrze muzycznym.

Wczesne lata

Erwin Schrott urodził się w 1972 roku w Montevideo. Jego nauczyciel był znanym włoski wokalistą mezzo-sopran, który przygotował go do spełnienia najlepszych dziedzin w repertuarze świata. Debiut tego młodego barytona miał miejsce w 1994 roku, kiedy wykonał jedną z ról w operze "Andrey Chenier". U pewnego utalentowanego piosenkarza zwrócił uwagę, po czym zaczął oferować inne partie klasyczne. Mając decydujące znaczenie dla kariery zawodowej był zwycięstwem w 1998 roku na jednej z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów – "Opera", zorganizowanej przez słynnego tenor świata P. Domingo. Tutaj otrzymał nagrodę główną i specjalną nagrodę publiczności, która otworzyła mu drzwi czołowych teatrów świata.

Sukces

Erwin Schrott w 1999 roku po raz pierwszy znakomicie zagrał na scenie Wiedeńskiej Opery Narodowej, gdzie śpiewał część Banco w operze Verdiego. Niewątpliwy sukces młodego performera sprawił, że stał się znanym postacią współczesnego świata opery. Później będzie śpiewał jeszcze kilka razy w tym prestiżowym teatrze europejskim, pokazując się równie dobrze zarówno w dramatycznych, jak i komedialnych obrazach.

Ta ostatnia okoliczność jest ważna dla zrozumienia powodów popularności tego artysty. Erwin Schrotte z jednakową umiejętnością może wykonać zarówno poważne tragiczne role, jak i humorystyczne postaci. Na przykład okazał się szczególnie udany w Figaro. W teatrze włoskim "La Scala" śpiewał znakomicie partie repertuaru bel canto, które otworzyły nowy aspekt jego talentu. Wokalista jest bardzo dobry w koloracji. Ma wirtuozowską technikę muzyczną, dzięki której pamiętał go miłośnik muzyki w pracach Rossiniego.

"Metropolitan Opera"

Ten teatr uważany jest obecnie za najbardziej prestiżowy w świecie muzyki. Występy w niej – wskaźnik sukcesu artysty. Roczne transmisje online najlepszych produkcji gwarantują aktorów na całym świecie sławę. Erwin Schrott, którego życie osobiste rozwijało się tak samo jak jego kariera, zadebiutowała na tym etapie w 2000 roku. Potem wielokrotnie był zapraszany do opery, gdzie śpiewał zarówno dramatyczne, jak i liryczne piosenki z równym powodzeniem. Piosenkarka wspaniale urzeczywistniała się na scenie z obrazów operowych Pucciniego, Bizeta. Jego wspaniały baryton stał się gęsty i nabrał niższych notatek, co pozwoliło mu poszerzyć swój repertuar.

Jednym z najbardziej znanych produkcji z jego udziałem jest opera "Carmen" (2009), gdzie śpiewał z innymi gwiazdami opery światowej, takimi jak Kaufman i Rachlishvili. Nie mniej udane są jego programy koncertowe, które odbywają się w czołowych miejscach na świecie.

Niektóre fakty życia osobistego

Erwin Schrott, którego biografia wykazuje zawrót głowy jego kariery, wyszła za mąż za słynną rosyjską piosenkarkę sopranistyczną Anna Netrebko. Małżeństwo nie trwało długo: od 2007 do 2013. Wspólnie śpiewały w spektaklach, brały udział w koncertach. Ta para od dawna przyciągnęła uwagę dziennikarzy, miłośników muzyki i fanów artystów. Jednak po jakimś czasie młodzi ludzie rozstali się. Ale mają dziecko, które ostatnio można zobaczyć w sztukach i prasie. Erwin Schrott, biografia, której zdjęcie syna jest przedmiotem tego przeglądu, odniósł wielką karierę jako piosenkarz operowy i jest bardzo popularny wśród fanów klasycznej opery.

Role

Jedną z najbardziej charakterystycznych części aktora jest rola don Juana, jak już wspomniano powyżej. Niezwykła interpretacja charakteru Mozarta przyniosła mu światową sławę. Głęboki baryton basisty piosenkarki przybrał nowe kolory charakteru tego bohatera, którego rola zwykle wymaga delikatnego, eleganckiego spektaklu. Schrotht w swym grubym aksamitnym głosie uczynił bohatera bardziej dramatyczny.

Ostatnio piosenkarka występowała w Wiedeńskiej Operze jako komedia dr Dulcamara w sztuce "Miłość Potion". Jego śpiew po raz kolejny okazały się świetnymi możliwościami wokalnego tego popularnego brazylijskiego urugwajskiego. Powinniśmy zwrócić uwagę na doskonałą grę aktorską Schrott, która z powodzeniem przyzwyczaiła się do wizerunku mądrego, ale niezwykle uroczego przygód.

Na nadchodzący rosyjski festiwal w Pesaro został uznany za głównego wykonawcę opery "Turks we Włoszech", gdzie musi śpiewać z Olgą Peretyatko – jedną z najbardziej znanych współczesnych sopranów. Niewątpliwie okaże się doskonale, ponieważ ma duże doświadczenie w wykonywaniu takich gier. Erwin Schrott, którego życie osobiste zostało krótko przedstawione w tym artykule, dziś jest bardzo popularne. Jego twórczość jest żywy przykład tego, jak duże miejsce zajmują łacińscy śpiewacy operowi we współczesnym świecie muzyki.