145 Shares 8640 views

Opis Gerasimos historii „Mumu” IS Turgieniew. Zewnętrzne i wewnętrzne zawartość charakterem

Pomimo prostoty Turgieniewa opisem postaci Gerasimos historii „Mumu” powinna wynosić co najmniej dwuwymiarowy: charakterystyczne cechy zewnętrzne i wewnętrzne. Gerasimos – figura tajemnicy i daje klucz do zrozumienia całego rosyjskiego charakteru narodowego.


historia

Niezwykłe rosyjskiej wsi ludzie wyjęte z jego rodzinnej wsi i przewieziony do Moskwy (Osobliwością jest to, że milczy). Tam, w domu miejscowego damy mu zaufać być dozorca. Od Gerasim z natury na granicy dokładne i performera, on jest dobry w pracy.

Problemy z Gerasimos rozpocząć, kiedy zakochuje się w praczki (Tanya), współpracując z Madame. Wszyscy słudzy i gospodyni sama dobrze zobaczyć, co się dzieje z niemym dozorcy, ale pani postanawia na własną rękę: daje Tanya poślubić Capito – szewca i pijaka. To małżeństwo likwidacji, ale to nie o to chodzi.

Gerasim w następstwie ucisku psychicznego jest (oszczędność) szczeniak. Jest to dziewczyna (trzy tygodnie całkowity). On troszczy się o nią i pielęgnuje. Pies rośnie obok dozorcy niemy i nie przeszkadza nikomu do tego czasu, aż wskoczy na jej kochanka. To mówi psa z podwórka do usunięcia. Gdy to nie działa (Mumu wraca do właściciela), pies decydują się usunąć fizycznie. Po bardzo emocjonalny spotkało Gerasim on przyjmuje rolę kata.

Kończy opowiadania Turgieniewa że Gerasim wrócił do wsi i tam żyją w odosobnieniu bez psów i kobiet. Działka jest bardzo ważne, ponieważ opis Gerasimos opowieści „Mumu” ten czy inny sposób w oparciu o łańcuchu zdarzeń, które wystąpiły z niemym dozorcy.

Pojawienie się głównego bohatera

Gerasim perfekcyjnie pod względem antropometrycznych danych: jest on wysoki. To poniżej 2 metrów wysokości. On jest silny, mocny. Szerokie ramiona.

Jako prawdziwy rosyjskiego człowieka, jest pracowity. Pomimo pozorny paradoks, moc i wydajność – to raczej zewnętrzne cechy danej osoby, a nie krajowe. Ponieważ są widoczne z zewnątrz. Gerasim wykonawców. I to jest jakość, zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Może to być interpretowane (postrzegane) i tak i tak. W zależności od tego, czy ktoś akceptuje wewnętrznie, co on powiedział to zrobić, czy nie. Tak więc wydaje się, zewnętrznego obserwatora Gerasimos (bohater „Mumu”). Następnie pojawia się pytanie o co Gerasim wewnątrz.

Wewnętrzna Mir Gerasima

Przerażające jest to, że nie Gerasim nie mówi, ale fakt, że jest on nadal milczy i wewnętrznie. Nie ma swój stosunek do świata. Przez całe życie nie był jak każdy inny, więc przyzwyczajone do posłuszeństwa. Ponadto realia 19 wieku nie miał do buntu kalekami. Gerasimos paradoks w tym, że on, wraz ze wszystkimi jego męski wygląd, wygląd zwycięzcy – nieudacznika, bo w środku jest całkowicie pusty. To nie ma treści.

Oczywiście, Turgieniew daje bohaterowi tradycyjne rosyjskie cnoty: współczucie dla ludzi i zwierząt, dobroci, ale, niestety, piękna strona ludzkiej natury są zasilane ze źródła zła – brak zawartości. Gerasim miły i czuły tylko dlatego, że nie miał siły, by być zły. I byłoby miło, gdyby to nie była sytuacja z krewnych i przyjaciół jest – Mumu. To (sytuacja) wyraźnie pokazał, jak Gerasim beskharakteren. Jest to opis Gerasimos story „Mumu” (jego wewnętrzne cechy).

zagadka Gerasimos

Dlaczego Gerasim dopiero stracił wszystko, postanowił mimo wszystko działać przeciwko pani? Wybraliśmy wyciszenia woźny wszystko, co kochał tak bardzo. Ponadto, ponieważ zerwał samą zdolność do miłości, że o wiele ważniejsze i smutny. Można argumentować, ale wydaje się, że gdy Gerasim wrócił do wioski, nie bała się pani złości, on nawet nie obchodziło. Co boli go, aby zabrać ze sobą psa i uciec? Nikt by nie patrzeć na niego, a nawet w przypadku stwierdzenia, że nie będzie musiał wracać. Co ryzykował? Ludzie by pomyślał, że był korbowego. Pewnie! Porzucić miejsce w dworku dla psa.

W każdym razie, Gerasim nie. Miał stracić fundament swojego życia, aby porzucić służalczy umysł i odnaleźć siebie.

IS Turgieniew błyskotliwie napisana opowieść „Mumu”. Charakterystyczną Gerasimos może również określić nie tylko jego, ale każdy człowiek. Osoba musi najpierw stracić coś bardzo ważne, aby zrozumieć o sobie coś bezcenny. Zatem opowiadania Turgieniewa można ogólnie postrzegane jako przypowieść osoby Rosyjskiej lub osoby w ogóle. Jak chcesz.

Tak, aby uzyskać opis Gerasimos story „Mumu”. Każdorazowe dotknięcie tego krótkiego eseju, czytelnik zrozumie coś ważnego o sobie. Tematy i cenne klasyki i literatury w ogóle.