575 Shares 3707 views

Mitsubishi Pajero Pinin: parametry techniczne kompaktowego crossovera

Mitsubishi Pajero Pinin – atrakcyjny i solidny następca „Pajero”, który zaczął być produkowany wcześniej. Jest mniejszy, bardziej kompaktowy, ale ma pewne zalety.

Pierwsze modele

Długość zwrotnicy Mitsubishi Pajero PININ, która została wytworzona w późnych latach 90-tych, to tylko 3735 mm. Szerokość jak na wysokość – 1695 mm. Pierwsza była wersja trzydrzwiowa, tak że wyglądało to całkiem nieźle.

Pod maską tego samochodu, zdecydowano się zainstalować silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Model pierwszych latach od premiery były wyposażone tylko z tym silnikiem. Jego objętość wynosiła 1,8 litra i mocy – 120 KM. Z tego silnika nie osiągnie maksymalną prędkość 168 km / h. Nawiasem mówiąc, silnik jest zasilany przez 5-band „mechanika”. Podczas proponowanych rozwiązaniach i „automatów» INVECS-II.

Stoimy na wszystkich hamulców tarczowych kół. Tuż przed nimi wciąż były wentylowane. Należy również zauważyć, że zespół postanowiono zorganizować we Włoszech.

Pojawienie modyfikacji pięciodrzwiowego

W rok po debiucie modeli Mitsubishi Pajero Pinin, zdecydowano się zwiększyć. Tak więc pomysł, aby stworzyć wersję pięciodrzwiowej. Nad jego zewnętrzne również pracowali specjaliści studia projektowego Pininfarina. Ale nie tylko wygląd uległ zmianom.

Więcej pod maską wersji pięciodrzwiowej zaczął umieścić silnik 2-litrowy, który jest wyposażony w bezpośredni wtrysk paliwa. Tak jak poprzednio, kupujący mogą wybierać między „mechanika” i „automatyczny”.

Znacznie wzrosła, a ilość bagażu. A jednak było to bardzo duże „pod ziemią”. Jego twórcy są podzielone na kieszeniach z nisz i pokryte plastikową tacę.

Stało się bardziej wygodne i fotel kierowcy. Krzesło wyposażone w dodatkowe korekty, aby dostosować swoje stanowisko okazało się szybciej. Instrumenty wykonane są w różnych wzorów, ale ponieważ mogą one być łatwo odczytać wszystkie zeznania i o każdej porze dnia.

A w konsoli środkowej, istnieją trzy uchwyty przeznaczone do kontroli klimatu i system audio z odtwarzaczem CD. Więcej tam można zobaczyć na dużym ekranie. Na niej można zobaczyć informacje na temat czasu, temperatury za burtę fale radiowe, a nawet czytanie trip-komputer.

cechy techniczne

Teraz można powiedzieć, jaka jest charakterystyka samochodów Mitsubishi Pajero Pinin. Po pierwsze, zawieszenie. To jest bardzo energochłonny, a raczej sztywny, co przyczynia się do wygodnej kontroli i dynamicznej jazdy. Po drugie, duży prześwit pojazdu i doskonałej transmisji. W taki sam sposób jak starszego „brata», Mitsubishi Pajero Pinin może poradzić sobie ze złych dróg. Nawiasem mówiąc, napęd na cztery koła może być podłączony w ruchu, bezpośrednio na drodze, nie trzeba nawet zwalniać. Jednak tylko pod warunkiem, że samochód porusza się z prędkością co najmniej 100 km / h. Jeżeli prędkościomierz przekroczył ten znak, będzie musiał zwolnić.

Warto wspomnieć, kolejny ciekawy punkt. Jeśli maszyna wpada w „pułapkę” (np tkwi w bardzo głębokiej dziury), a następnie przyjść z pomocą sprzętu wspinaczkowego z zablokowanym sprzęgła. Jest uważany za najbardziej tryb „ciężki”.

I we wszystkich przypadkach to pomaga ograniczonym poślizgu tylnego mechanizmu różnicowego. Że nie dać tylne koła zaczynają się poruszać do poślizgu. My Mitsubishi Pajero Pinin jest jednym z najbardziej przydatnych funkcji.

dalsza produkcja

Ten samochód ma bardzo dobry sprzęt i zwiększone bezpieczeństwo. Dlatego opinii Mitsubishi Pajero Pinin były w większości pozytywne. Być może ten fakt i zachęcił deweloperów do poprawy modelu. W 2003 roku zaczęli wyposażyć boczne i przednie poduszki powietrzne i napinacze. Ponadto, opakowanie zawiera również odżywkę wyposażony w filtr węglowy, podgrzewane fotele, CH, audio, alufelgi, szyny, i zastrzeżonych wykończenia foteli.

ostatnie lata

W 2006 roku zakończył model produkcyjny. Jednak w 2005 roku, ludzie kupowali samochody aktualizowane. Ostatnie lata samochodzie łatwo rozpoznawalne dzięki Chrome pokryte logo firmy. Uległa znaczącym samochodów Mitsubishi Pajero Pinin strojenie. Pojawiły się srebrne szyny, lusterka stali lakierowanej w kolorze nadwozia, a gałki pokrycie chrom. Więcej pojawiła felgi. Producenci nawet postanowiła rozszerzyć gamę kolorów. Kilka takich odcień dodane jako „niebieski metaliczny”.

Co o wydajności? Model 2005 jest wyposażony w 114-konny silnik 1,8-litra z manualną skrzynią biegów. Byli zarówno trzy- i pięciodrzwiowa warianty tak. Więcej samochody były oferowane z 2-litrowych silników 129-konny, GDI. Jednakże takie jednostki są wyposażone w zaledwie samochodów 5-drzwiowa z „automatyczne”.

Dla modeli z silnikiem 1,8-litra było przekazywanie napędu na cztery koła 4WD dzienne. Mocniejsze samochody były wyposażone w wielowahaczowe Super Select 4WD-I.

Cóż, ten samochód jest całkiem niezawodny i praktyczny. Jeżeli dana osoba potrzebuje dobrego niedrogiego rozjazd, wtedy może on zdecydować się na tę opcję. wzory cenowe w dobrym stanie, wydany w 2004 roku, wraz z 2-litrowym silnikiem 129-konnym wynosi około 400 000 rubli. I to jest bardzo skromny w naszych czasach. Wersja trzydrzwiowa jest tańszy, ale nie za dużo. 300-400 tysięcy rubli – jest to kwota, za którą człowiek może rzeczywiście nabyć niezawodny pojazd, który nie wymaga inwestycji.

Sprzęgło w samochodzie
287 shares 8211 views
Samochód Ford Granada
418 shares 8028 views
Infiniti EX
520 shares 5374 views