695 Shares 1191 views

Dlaczego dzieci gryzą paznokcie: przyczyny i sposoby walki z przyzwyczajenia

Dziecko może gryźć paznokcie z wielu powodów, czy to nuda, stres lub ciekawość. Jest to najbardziej powszechne wśród tak zwanych złych nawyków, które w rankingu ssania kciuka, dłubanie w nosie, owinąć włosy na palcach itp Ponadto, jest to zwyczaj często porusza się w dorosłym życiu.

Dlaczego dzieci gryzą paznokcie? proces dojrzewania może przewozić dziecko dużo lęku, którego wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy. Jeśli Twoje dziecko gryzie paznokcie umiarkowanie (nie samookaleczanie) nieświadomie (na przykład oglądanie telewizji), lub robi to tylko w niektórych sytuacjach (na przykład przed publicznego wykonania lub pracy kontrolnej) – jest to po prostu sposób, aby radzić sobie z małym stresem, i nie trzeba się martwić.

Najprawdopodobniej dziecko wkrótce przestanie to robić sama. Jednakże, jeśli uważasz, że gryzie paznokcie zbyt długo, albo po prostu nie może pozostać obojętny wobec tego nawyku, istnieje sposób, aby pomóc dziecku, aby oduczyć gryząc paznokcie.

Przede wszystkim staram się zrozumieć, co jest powodem, że przyczyną takiego zachowania. Być może Twoje dziecko przeżywa stres, nad którymi trzeba pracować razem. Jeśli można odgadnąć, co może być przyczyną alarmu (niedawne posunięcie, rozwód rodziców, nowa szkoła, lub przyszłych wyników ich rówieśników), staraj się rozmawiać z dzieckiem o tym, co go trapi. Zwykle jest to bardziej skomplikowane niż się wydaje, ale jeśli odwołać się do pewnych sztuczek, na przykład, zaproponował jako przyczynę opcja szczerze śmieszne ( „Wiem! Więc starasz się ostrzyć sobie zęby!”), Może ona działać i zachęcać dziecko do powiedzenia o swoich niepokojach , Jest to jeden ze sposobów, aby zrozumieć, dlaczego dzieci gryzą paznokcie.

Nie nag lub ukarać swoje dziecko. Niezależnie od przypadku, w którym szczerze chce zatrzymać gryząc paznokcie, niewiele można zrobić. Podobnie jak inne nawyki nerwowego, to zwykle dzieje się nieświadomie, niezależnie od tego, dlaczego dzieci gryzą paznokcie. Jeśli dziecko nawet nie zauważy, że to robi, aby karcić i karać go całkowicie bezużyteczne. Po tym wszystkim, nawet dorośli czasami bardzo trudno pozbyć się tych nawyków (czasami zagryzł paznokcie przed, aby sprawozdanie finansowe lub udać się do biura szefa). Jeśli to naprawdę przeszkadza, spróbuj ustawić pewne ograniczenia, na przykład, nie pozwól obgryzanie paznokci przy stole.

Jeśli Twoje dziecko nie zranić i nie wyglądają zbyt zmartwiony, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić – golić swoje paznokcie na tyle krótki, aby przypomnieć mu o potrzebie często myć ręce i nie płacić mu nawyk uwagi. Jeśli odwołać się do ciśnienia, nie rozumiejąc, dlaczego dzieci gryzą paznokcie, pojawia się ryzyko wzrostu stresu i zaostrzyć sytuację. Ponadto, bezpośrednia interwencja ze strony użytkownika, na przykład, stosowanie maści z nieprzyjemnym smaku, mogą być odczuwane przez dziecko za karę. Im mniej uwagi dasz ten zwyczaj, tym większa szansa, że będzie to wkrótce zniknie ze swojego życia rodzinnego.

557 shares 7759 views