885 Shares 9544 views

Psycholog Svetlana Bronnikova: biografia i metodologia

Wielu z nas siedziało na dietę, ćwiczenia i zorganizować dzień postu, aby stracić kilka dodatkowych kilogramów. Ale co za niespodzianka było, kiedy centymetrów wrócił ponownie, jeśli nie wzrosła o 2-3 razy. Jak się okazało, te metody nie zawsze pomaga. To był pierwszy raz, mówi Swietłana Bronnikova – praktykujący psychoterapeuta i psycholog kliniczny, obecnie zamieszkały w Holandii. Co jest wliczone w oparciu o jego metodach? Działają czy nie?


Krótka biografia Svetlany Bronnikovoy

Swietłana urodziła się 28 maja 1973 w Moskwie w zwykłej przeciętnej rodziny. Niestety, więcej o swoich rodziców i innych krewnych nie jest znana. I to nie do tego stopnia, to wszystko. Najważniejsze jest to, że Pani Bronnikova ogromny zasób wiedzy, w wielu różnych kierunkach. Tak, ona jest absolwentem Uniwersytetu Łomonosowa Moskwa państwa w 1996 roku Łomonosowa Moscow State University (MSU), gdzie studiowała na Wydziale Psychologii.

Dokładnie cztery lata później w budynku Uniwersytetu Moskiewskiego, obronił doktorat naszej bohaterki. Jako główny temat jego pracy Swietłana Bronnikova wybrać istniejący problem prostytucji kobiet. W tym projekcie, że badany przedmiot dyskusji w zakresie psychologii.

Ciekawostką jest, że w tym samym czasie planuje tezę Swietłana przygotowuje się do terapeuty kwalifikacje Gestalt. Ale po jakimś szkoleniu w psychologii, która odbyła się na terenie byłej Pierwszej Medical Institute, autor otrzymał prestiżową umiejętności.

Teoria, praktyka i doświadczenie zysk

Dziwnego, że badanie nie ogranicza Svetlana w jej staraniach, ale wręcz przeciwnie, dał jej siłę. Chociaż cały czas, wciąż udało się również rozwijać jako osoby. Swietłana Bronnikova – psycholog (biografia bohaterki opisuje głównie studia), który był ciekawy nauczyć się podstaw nauki, poza programem szkolenia na uniwersytecie. Ona intensywnie zaangażowani w samokształcenia, a co najważniejsze, dużo pracował na znajomości własnego wewnętrznego świata.

Praktykować jako psychoterapeuta i psycholog Swietłana rozpoczęła przed uzyskaniem dyplomu specjalisty. Od 1995 roku nasza bohaterka zaczęła starać się jako autor wielu artykułów. W tej chwili zrobiła ponad 50 publikacji z zakresu psychologii. A niektóre z nich zostały napisane w języku rosyjskim, a drugi – w języku angielskim i niemieckim, a trzeci – w języku polskim.

Gdzie, w jaki sposób i przez kogo pracuje?

Po otrzymaniu formacji profil Svetlana Bronnikova (psycholog) i kontynuowano prace nad pracą samorozwoju. Tak, pracowała w studiu Podcast Records, gdzie uczył wszystkich do prawidłowego podcast umiejętności psychologiczne. Później został zaproszony do różnych pokazach i transmisji, gdzie pełniła funkcję eksperta. I to nie dotyczy tylko telewizji, ale także radio.

Jeszcze później, Svetlana był zafascynowany oryginalnych programów szkoleniowych z zakresu psychologii, po opanowaniu, że zaczął uczyć ich podstaw Uniwersytetu Moskiewskiego RAO. Warto zauważyć, że nawet ta nowa pasja nie powstrzymało naszej bohaterki. W poszukiwaniu nowych odkryć i doświadczeń autor poszedł do pracy w jednym z szpitali psychiatrycznych stolicy. Według niej, było tutaj, że była w stanie zobaczyć realia życia osób cierpiących z powodu różnych zaburzeń psychicznych.

Pod koniec 2002 roku, Swietłana Bronnikova przeniósł się do Belgii, gdzie został poproszony o poprowadzenie medycznych i społecznych pomocy psychologicznej do projektu, niezbędne do rosyjskojęzycznej uzależnionych.

W okresie od 2008 do 2010 roku, bohaterka poszła na podbój Holandii. To właśnie tam wzięła doskonałą praktykę jako psycholog kliniczny. Tutaj autor miał do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości w męskim kolonii.

Blog i działa na autorskim oprogramowaniu

Jakiś czas później, Swietłana Bronnikova (psycholog kliniczny) postanowił zostać blogerem, a moderator jednego z najbardziej popularnych społeczności internetowych Psy-Baby, gdzie głównym tematem była psychologia dziecko.

Począwszy od roku 2011, autor zainteresował się problematyką zaburzeń nadwagą i odżywiania. Zainspirowany nowego tematu, Swietłana zmieniony masę filmów naukowych i popularnych, studiował dzieła znanych dietetyków europejskich i krajowych, a także przeprowadził własne badania na podstawie zdobytej wiedzy. W wyniku tego, że była w stanie opracować szereg technik na jednym z nich i będą rozmawiać później.

Swietłana Bronnikova „Intuicyjny odżywianie”

Tak, jeden z najbardziej znanych technik opracowanych przez naszą bohaterkę, jest projekt „Intuicyjny jedzeniem.” To Swietłana uczy się zrobić bez diety i rozwiać najczęstsze mity tracą na wadze.

Podstawą metody autora odbywa naturalnego zapotrzebowanie organizmu na żywność. Według niej, możesz mieć wszystko, ale tylko jeśli naprawdę chce. A postęp będzie tylko wtedy, gdy osoba, która pragnie schudnąć nauczyć się odróżniać prawdziwych i fałszywych pragnienia głodu. Według autora, przeszłości i sprawiają nam zyskać dodatkowy ciężar. Procedura ta Swietłana opisano szczegółowo w drugiej książce i plików audio.

Para prostych sztuczek Instrukcje Bronikovoy

W wydaniu Swietłana Bronnikova ( „Intuicyjny Eating” rozumie się tu i poniżej) opisuje istotę metody, a także doradztwo w zakresie tylko jego rozwoju. Na przykład, psycholog prowadzi jeden prosty przykład, pozwalając organizmowi przyzwyczaić się do słuchania. On jest w następujący sposób: najpierw zastanawiasz się, co chcesz jeść teraz (na przykład, nie można żyć bez czekolady z orzechami), a następnie kupić pewnym magazynie swoje ulubione gadżety i zacząć jeść je, kiedy chcesz.

Według psychologa, takie podejście w pierwszej kolejności, jest przesyt organizmu (nie będzie już mieć zapotrzebowanie na czekoladę). Po drugie, tworzenie nowych doznań smakowych, które nie istniały wcześniej. Na przykład, może chcesz regularnych mleka. Po trzecie, to ćwiczenie pozwoli następnie unikać przejadania się, podobnie jak w przypadku braku kontroli, nadal kupować góra czekolady i przejadania się.

W swojej książce, Swietłana Bronnikova ( „Intuicyjny odżywianie” – jeden z pierwszych poważnych prac autora w walce z otyłością) również podnosi i motyw dla dzieci. W nim uczy prawidłowej identyfikacji potrzeb dziecka, monitorować jego diety i smakowe preferencje. Na przykład, przed obiadem jest zapytać dziecko, co chce jeść. W takim przypadku dana potrawa on szukać proces może być przekształcony w fascynującej grze detektywistycznej. W tym celu rodzice dziecka zadać pewne pytania w stylu: „To będzie coś ciecz, albo że można wlać do płaskiej płyty?”, „Czy to ma jaja lub mięso?” I tak dalej ..

Słuchać swojego wewnętrznego „ja”

Swietłana Bronnikova pewnością osiągnąć idealną sylwetkę bez wiedzy jego wewnętrzne „ja” praktycznie niemożliwe. Oznacza to, że jeśli już zjedzone, a nadal siedzi przy biurku, spróbuj dowiedzieć się, co to jest podłączone. Czy naprawdę nie jest spełniony, lub po prostu chcesz porozmawiać z członkami ich rodzin, są zebrane na kolację.

Nauczyć się kochać swoje odbicie w lustrze

Jedną z najważniejszych technik psychologicznych, zdaniem autora, jest podniesienie własnej samooceny. Aby to zrobić, należy regularnie spojrzeć w lustro i dowiedzieć się szczegółów jego ciała. Według ekspertów, w jakiejkolwiek formie i muszą przyzwyczaić się kochać siebie za to, kim jesteś.

Nie jest konieczne, aby ścigać słowach nowopowstała diety, wyczerpując się na śmierć. To samo odnosi się do ćwiczeń. Jeśli, na przykład, bieganie rano nie spowodować rozweselić, a wszystkie ćwiczenia podczas treningu spowodować tylko negatywne emocje, ten rodzaj aktywności fizycznej nie pasuje. „Te sportowe – mówi Swietłana Bronnikova (psycholog, zdjęcie można znaleźć powyżej) – nie przyniesie odpowiednich wyników. Wręcz przeciwnie, przez co pewne ruchy siłą, stajesz się bardziej prawdopodobne, aby wziąć wolne od obciążeń i stracić treningu. "

Przyzwyczaić się do swojej wagi

Zgodnie z terapeutą, nie spiesz się do spadku tych dodatkowych kilogramów. Dotyczy to zwłaszcza latem, gdy wiele pilnie chcesz pozbyć się tej zimy zjadł. Wręcz przeciwnie, powinien przyzwyczaić się do ich własnego ciężaru. Powód: „Jeśli moja waga jest teraz tak, że pasuje do mojego ciała i odpowiednich przepisów.”

Czy są jakieś przeciwwskazania do sposobu Bronnikov?

Z historii Bronnikova wynika, że jej metodologia może być zaangażowany absolutnie każdy (bez ograniczeń wiekowych i kategorii wagowej). A autor jest przekonany, że sam system jest intuicyjny moc istnieje w każdym człowieku od urodzenia. To tylko w czasie, ustawienia te są poślizgiem.

Jednak w tej metodzie, autor mówi, istnieją wyjątki. W szczególności odnosi się to do osób posiadających wysoki poziom niepokoju o ich masy ciała. Osoby te mogą być głodni siebie, zamiast zgodzić się odzyskać co najmniej kilka kilogramów.

Ale nawet z takimi ludźmi, mówi terapeuta i psycholog, można przezwyciężyć jedynie dzięki zintegrowanemu podejściu. Oznacza to, że oprócz ustanowienia systemu elektroenergetycznego, więc ludzie muszą przejść psychoterapię. Że takie traktowanie jest zalecane, aby użyć Svetlana Bronnikova. „Intuicyjne Eating” (ta metoda sprzężenia zwrotnego można usłyszeć w większości pozytywne) – system, który jest odpowiedni dla każdego.

Jakie są opinie o systemie zasilania słychać?

System zasilania, wynaleziony przez Svetlana, według niektórych użytkowników, jest to świetna alternatywa dla diety i ćwiczeń fizycznych. To nie zmusza cię ograniczać się w każde z dań, szybko i szybko daje wynik. Niektórzy zwolennicy procedurą opisaną Svetlana Bronnikova (psycholog, komentarze na temat pracy, która jest najczęściej dodatnia), to będzie pozbyć się dodatkowych kilogramów na 10-13.

Jednak negatywne opinie w internecie są także obecne. Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że ich metoda nie została osiągnięta.