265 Shares 3366 views

Druk wielkoformatowy. Co to jest?

Druk cyfrowy na dużym formacie, kolorowy obraz na druku lub nepoligraficheskie materiałów, zwany druk wielkoformatowy. Jest to postać cyfrowego druku atramentowego, różniących się od innych postaci nadruku, która pozwala na zastosowanie materiałów w dziesiątkach metrów. Sam obraz nanosi się na głowicy, kropelki atramentu są rozmieszczone na podłożu.

Do początku lat 70. termin „druk wielkoformatowy” Sam był zupełnie inny niż obecnie, i zakłada po prostu drukowania na papierze fotograficznym dużym formacie. Format przeszedł w calach lub centymetrach. Na przykład, rozmiar wydruku 30 * 40cm. już za panoramiczny. I żadnych abstrakcyjnych symboli, takich jak A1, lub R2, nie ma w ogóle.

Sytuacja zmieniła się wraz z pojawieniem się technologii komputerowej. Dzięki powszechnej komputeryzacji mieć możliwość ubiegania się obraz, nie tylko na płaskim podłożu, ale również na rolce. Z biegiem lat, technologia ta stała się bardziej wyrafinowana i dostępne, co doprowadziło do jej żądanie i wielkoformatowego druku formatu A1, stał się jednym z najbardziej popularnych formach.

Druk wielkoformatowy, jak produkcja, jest stosowany dość powszechnie. Częściej niż nie, drukowanie wielkoformatowych, jest stosowany w reklamie zewnętrznej, reklama na transporcie, czasami w reklamie krajowej i do dekoracji wnętrz. Przy pomocy takiej reklamy są wykonane okien i fasad budynków, sale koncertowe, otworów okiennych. Korzystanie z drukowania szerokiego formatu, można utworzyć tablicę o dowolnej wielkości. Utworzono za pomocą tego druku – jeden z najbardziej skutecznych sposobów przekazywania informacji dla konsumenta.

Ważne jest również, że taki druk może być stosowane do różnych mediów, czy filmu, samoprzylepne, transparent tkaniny lub najbardziej zwykłym papierze. Aby utworzyć obraz używany tusze rozpuszczalnikowe, odpornego na działanie wysokich temperatur, nie straszne ani deszczu ani śniegu, ani ciepła. Rozpuszczalnik atrament zapewnia jakość obrazu i długą żywotność.

Do wnętrza charakteryzuje druku wielkoformatowego, wysokiej jakości koloru i wysokiej rozdzielczości. Nośniki, jak każdy – winylowy, tkaniny, Oracal, papieru, folii. Nowoczesne farby pozwalają laminat obraz, nie wnikają w głąb materiału i znajdują się na powierzchni. Możliwe jest również z takimi transakcjami gotowy obraz jako nanoszenia warstwy klejącej i montażu siatki al.

Druk dla reklamy zewnętrznej w dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne, z uwagi na tych samych farb rozpuszczalnikowych. Z tego powodu, takie uszczelnienie nie jest drogi.