553 Shares 2827 views

Jak sprawdzić temperaturę komputera? Program do sprawdzenia temperatury komputera

Sprzyjające warunki temperaturowe – jest kluczem do stabilnego systemu operacyjnego. Nie zdziw się, dlaczego komputer powoli zaczął działać jako swego rodzaju „zachowywać się kapryśnie”, gdy słyszy ucho nos metaliczny hałas obcy zapach nieprzyjemny zapach spalenizny, a oko nie mógł pomóc zauważyć chmurę pyłu podczas uruchamiania komputera. Wszystko to sugeruje, że „zdrowie żelaza” z elektroniki na ryzyko. Równie dobrze może się wydawać, że nauka Dziś odpowiedź na pytanie: „Jak sprawdzić temperaturę komputera”, zaoszczędzisz swój komputer przed pewną śmiercią. Jeśli uważasz, że boją się niczego – przeczytaj artykuł a dowiesz się, że wszystko jest o wiele bardziej poważne niż można sobie wyobrazić …

Dziwne wprowadzenie i jasne porównanie

Wszyscy wiemy elementarną urządzenia samoczynnej diagnostyki – termometr. Całkiem proste urządzenie medyczne pomaga określić poziom zagrożenia dla naszego ciała i podjęcia środków w czasie, aby przywrócić równowagę temperatury. Zauważ, uczucie słabości nie powoduje nam tyle emocji jak nigdzie pojawiła się gorączka. Jednak nawet niewielki złe samopoczucie wpływa na nasze działania, nie wspominając procesy zapalne, które cieszą się osoby do szpitalnego łóżka. Program sprawdzić temperaturę komputera może ostrzec jakiejkolwiek awarii w działaniu komputera. termometr System będzie zawsze przed oczami, i będzie w stanie terminowo odpowiedzi na krytycznych wskaźników wydajności komputera. Zostaw porównania biologiczną i przejść do głównej części złożonego przeglądu.

Tak więc, o oznaki przegrzania

Zanim nauczysz się, jak sprawdzić temperaturę komputera, rzućmy okiem na głównych objawów „e-gorączka”:

 • Posiada komputer restartuje się spontanicznie.
 • System operacyjny jest znacznie stracił wydajność.
 • Nieautoryzowane aplikacje zamykające i resetowanie pracy okna.
 • Zniekształcone wyświetlanie obrazu na ekranie: zmarszczki, smugi, plamy i inne hałas.

Oczywiście, to wszystko można uniknąć, jeśli będzie regularnie monitorować stan komputera. Niestety, system windows nie mają wystarczająco dokładne narzędzie diagnostyczne, a prawdziwe odczyty temperatury są dostępne tylko w systemie BIOS. Jak można sobie wyobrazić, bez oprogramowania innych firm po prostu nie może zrobić.

Jak sprawdzić temperaturę komputera: kilka skutecznych sposobów

Obecnie istnieje niewyobrażalną liczbę różnych narzędzi i oprogramowania, dzięki której użytkownicy mogą uzyskać rzeczywiste „gradusnuju” informacje na temat każdego zestawu sprzętu. Jednak nie wszystkie z nich zasługują na miano prawdziwe. Niektóre z tych narzędzi ma odczyty z czujników temperatury z potwornym błędem. Co sprawia, że bez znaczenia terminu, a nawet większe wykorzystanie. Cóż, przyjrzyjmy się kilku „uczciwych” i „renomowanych” rozwiązań.

AIDA64 – lider wśród pierwszy!

Niewielki, ale bardzo skuteczny program. Po zainstalowaniu tego narzędzia diagnostycznego, zapisać się od problemu „Skąd wiesz temperaturę komputera?”. Dosłownie wszystkie informacje (i dane) o konfiguracji sprzętowej będzie dostępny do wglądu.

 • „Komputer”, kliknij na pozycję w lewej części okna.
 • Następnie przejdź do sekcji „Sensors”.
 • zostanie wyświetlona po prawej stronie obszaru roboczego pełną listę „pojemności cieplnej” urządzeń.

Ale jest mało prawdopodobne, że informacje będą przydatne dla niewtajemniczonych użytkownika. Po tym wszystkim, trzeba zrozumieć, jaka jest wartość temperatury jest krytyczna. Jednocześnie, nie powinniśmy zapominać, że różne składniki ogrzewa się w swój własny sposób.

Monitorowanie temperatury Komputer: wskazanie czujnika niebezpieczna

W zależności od rodzaju i stopnia komponentów wykorzystywanych w systemie (tj sprzętu w komputerze), producent dostarcza szczegółowe dane dotyczące parametrów eksploatacyjnych. Niemniej jednak przedstawione poniżej „temperatury listy” można uznać za uniwersalne, ponieważ ze względu na granicach producenta wytrzymałościowego zawsze oznacza doskonałe warunki pracy. Co jest prawie niemożliwe do osiągnięcia w realnym życiu.

CPU

Tak aby zobaczyć temperaturę komputera? Pierwsza pozycja na monitorowaniu była i jest CPU.

 • Kiedy nie wykonywania intensywnych operacji (na przykład przy użyciu edytora tekstu) wartość w przedziale 30-45⁰ – jest normą.
 • Gdy komputer jest bezczynny bezczynny, dane są zredukowane do 25-30 ⁰S.
 • Działanie temperaturę zakłada ⁰S figury 60-65. Ten „scenariusz” często prowadzi do wadliwego działania procesora. Istnieje „efekt dławienia” – CPU działa w trybie cykli przejść, a tym samym zmniejszenia temperatury „przegrzany” krzemienia.
 • Wartość krytyczna – 70-85 ⁰S – spowoduje spontaniczne restartów. W niektórych przypadkach, temperatura ta może całkowitego wycofania z procesora systemowego.

karta graficzna

Po dokonaniu pomiaru temperatury komputera, w szczególności procesora graficznego, należy rozważyć następujące kwestie:

 • Dla nowoczesnych kart graficznych 60-65 wartości ⁰S – jest normą. Choć stary temperatura GPU może „zabić”.
 • Potężna karta graficzna jest wyposażona w odpowiedni system chłodzenia, dzięki czemu podczas pracy długie godziny w trybie gry, nawet gdy wartość 85 ⁰S użytkownik nie można się martwić o „żywotności” z procesorem graficznym.

Pobieranie wymagający „zabawki” na PC, trzeba stosować się do specyfikacji karty graficznej. Ponieważ zakłócenia grafiki, efekt hamowania lub spontaniczne z gry na pulpicie – nie zawsze jest przejawem „Temperatura” winy.

płyta główna

Oczywiście, praktyczne rozwiązanie na pytanie „Jak sprawdzić temperaturę komputera?”, Nie wspominając o podstawowe informacje na komputerze, delikatnie mówiąc, byłoby niepełne. Jednak to ważny element technologii komputerowej, jak deska, na ogół, nie jest zawarte w „temperaturze zagrożonych” grupy. Ponieważ przegrzanie chipsetu jest teraz – to jest niezwykle rzadkie. W niektórych przykładach wykonania, temperatura „płyta” 50 ⁰S – jest zupełnie normalna szybkość. Choć idealnie „stopień pracy” nie powinien przekraczać 25-35 ⁰S.

dysk twardy

Przede wszystkim należy zauważyć, że lokalizacja dysku twardego, gdy komputer jest monitorowanie temperatury ma wielkie znaczenie. Po tym wszystkim, cecha konstrukcyjna dysków twardych jest brak własnego systemu chłodzenia. Jak pokazuje praktyka, nie każdy użytkownik udostępnia specjalną opcjonalną chłodnicę HDD. Nawiasem mówiąc, co niewybaczalne … Dysk twardy jest elementem pojemność cieplna układów elektronicznych, a zatem niewystarczające chłodzenie może być poddany destrukcyjnego procesu przegrzaniem.

 • Idealna temperatura jest uważana za wartość 25-30⁰S.
 • Wykładniki krytyczne – 50⁰S i więcej.

Rozpoznanie obciążenia termicznego

Wyżej wymieniony program, aby sprawdzić temperaturę komputera – AIDA64 – posiada wbudowane narzędzie Test stabilności systemu. Jeśli chcesz zobaczyć w czasie rzeczywistym, jak sprzętowa komputera, użyj tego narzędzia:

 • Uaktywnić zakładkę „Narzędzia”.
 • Następna na liście skrótów, wybierz „Test stabilności systemu.”
 • W oknie, które zostanie otwarte, wybierz elementy wyposażenia badawczego.
 • Aby kontynuować, kliknij przycisk Start.

Jeżeli którykolwiek z głównych składników wrażliwych na przegrzanie systemu, narzędzie automatycznie przerwać test i sprawozdanie na temat konkretnej „naruszającym” temperatury.

Inne rozwiązania programowe

Organizować ciągłe monitorowanie temperatury systemu, można użyć jednej z wyspecjalizowanych gadżetów. Hmonitor poręczne narzędzie działa w tle monitoruje non-stop „stopni na” stan procesora, dysku twardego i karty graficznej wideo. W przypadku temperatury krytycznej zmiana programm będzie ostrzegać za pomocą sygnału dźwiękowego.

Podsumowując: niektórych cennych wskazówek

Tak więc odpowiedź na pytanie, jak znaleźć temperaturę komputera nie jest już tajemnicą dla Ciebie. Jednak w celu uniknięcia przegrzania krytycznej, zaleca się systematycznie zapobiec PC. Pamiętaj: kurz – najgorszym wrogiem elektroniki. Szczególnie ważnym głosem ostrzeżenie dla urządzeń przenośnych – laptopów, składniki są już „ograniczone wąskich granicach” Body obręcz. Upewnij się, że system chłodzenia jest dość skuteczny. Tak, nie należy nadużywać overlokingom! Podkręcania komponentów sprzętowych mądrze, że tak powiem, bez fanatyzmu. Powodzenia i niech twój „przyjaciel” nie elektroniczny temperatury!