799 Shares 9740 views

Jak tłumić apetyt: rzeczywistość czy mit?

Jak hamować apetyt? Ten problem jest ogromna ilość czasu ludzie zadają sobie pytanie, dla których otyłość jest problemem globalnym. Najważniejsze nie jest tu pragnienie skojarzyć to z poczuciem głodu, który nie jest błędnie wprowadzić organizm w stan stresu.

Jak wiemy, apetyt – to pragnienie reakcji żywności i bio-psychologiczny na bodźce, takie jak zapach i wygląd gatunków żywności, kolorowe Fancy o nim. Każdy, kto próbuje pozbyć się dodatkowych kilogramów i do normalizacji masy ciała na pożądanym poziomie, musi nauczyć się odróżniać prawdziwego głodu z wyobraźni, jedynym sposobem radzenia sobie z trudnym zadaniem, jak zabić apetyt. Więc jak można osiągnąć ten wynik?

Ciecz. Uchwalona tłumić apetyt powinny spożywać głównie ciepłą wodę codziennie, co z kolei rozluźnia mięśnie gładkie przewodu pokarmowego i pomaga przezwyciężyć nieznośny uczucie głodu. Tak, można wypić kawę lub herbatę bez cukru, ponieważ kofeina panujących znacznie przyspiesza proces spalania tłuszczu, a zatem rozwiązuje problem, w jaki sposób tłumić apetyt. Konieczne jest, aby pamiętać o podstawowej zasadzie: ciecz promuje rozpad tłuszczu w organizmie. Ponadto, ważne jest, aby pamiętać o tym, że daje uczucie sytości, dlatego zaleca się, przed każdym posiłkiem wypić szklankę wody, a następnie spożywane pojedynczej porcji znacznie zmniejszona.

Sport. Udowodniono, że ćwiczenia rozprasza umysł, tym samym znacznie zmniejszając uczucie głodu. Dlatego, aby uporać się z wściekłym apetytu pomaga zwykły jogging lub szybki marsz, ponieważ ruch powoduje, że organizm do spożywania tłuszczu jako źródła energii.

Moc. Przed tłumić apetyt, trzeba zrewidować swoją zwykłą codzienną rutynę, zastępując trzy dawki w odstępie sześciu posiłków w ciągu trzech godzin. Co to robi? Taktyka ta tworzy ciągły przepływ substancji odżywczych do organizmu, tym samym przyspieszając przemianę materii, czyli jedzenie nie pozostaje w żołądku i wydajnie przetwarzane i na zewnątrz. Konieczne jest również, aby zmniejszyć objętość jednej porcji, a w każdym razie nie uczynić go bardziej kalorii i więcej.

Pomocnicy. Apetyt również przyczyniają się do osłabienia niektórych produktów, których użycie nie zmniejsza proces utraty wagi. Te „pomocników” w walce z głodem są jabłka, grejpfruty, pomidory, ogórki, kapusta, cebula, marchew i rzodkiewki. Dobrą wiadomością jest to, można je jeść w nieograniczonych ilościach o każdej porze dnia, a energia, która jest przeznaczana na ich trawienie jest znacznie większa niż ilość energii, że zawierają one w sobie, w innych słowach, przyspiesza proces odchudzania.

Białko. Podpowiadamy jak odeprzeć apetyt i białko może być to, że nie tylko znacząco osłabia uczucie głodu, ale także zmusza organizm do wydatkowania większej ilości kalorii, ale zaleca się, aby wziąć go w ściśle ograniczonych ilościach.

Anorektyków. Nowoczesny przemysł farmakologiczny przewiduje szereg leków, których działanie ma na celu wyeliminowanie ustanowionego apetyt. Ich głównym zadaniem – ucisk centrum głodu i aktywizacja centrum sytości.

Jednak, gdy odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób tłumić apetyt, trzeba pamiętać i pewne wspólne zasady. Trzeba jeść do momentu, aż się uspokoi uczucie głodu, a nie do pełnej defoliacji. Ponadto, proces spożycie żywności powinny być powolny i ostrożny, co znacznie poprawia trawienie i zapobiega przejadania się.

Tak czy inaczej, zachowując wszystkie powyższe zasady, można znacznie osłabić apetyt i zwykle znacznie złagodzić swoje ciało uczucie ociężałości i dyskomfortu z przejedzenia.