311 Shares 917 views

Koniczyna czerwona w medycynie ludowej

Każdy, kto kiedykolwiek w moim życiu spoczywała na wsi poza miastem, jest dobrze znane, że kwiat z czerwoną głową, dzieci nazywają go „Red kleik”. Inne nazwy rośliny – krasnogolovnik trzy listki, łąka kolor miód trio. Koniczyna czerwona w medycynie ludowej stosowany przez długi czas, rozpoznać go i nowoczesne uzdrowicieli. Do leczenia stosowanego w dziedzinie koniczyny zbiera się i suszy w projekcie czerwonopurpurowe pąków. Roślina jest bogata w glikozydy, sterydy, witaminy, węglowodany, karoten, garbniki. Zawiera on także elementy chinina, trifolizin, śladowe.

Jakie choroby są traktowane koniczyny łąkę?

Korzystanie z koniczyny czerwonej są szeroko rozpowszechnione ze względu na jego wysokie umiejętności terapeutycznych. Część rośliny skutecznie trifolizin leczy zakażenia grzybicze, parzona traktowane trawy rany, stłuczenia, zapalenia ropnych, jest stosowany do stawów z bólu.

Korzystanie z czerwonej koniczyny w medycynie ludowej do leczenia owrzodzeń żylnych, łuszczyca, łojotok, oparzenia. Aby to zrobić, zrób napar na płyny: Take 2 duże szczypty kwiatów leczniczych, zaparivayut filiżanką wrzącej wody. Serwetki z gazy zamoczonym w infuzji, delikatnie wycisnąć i nałożyć go na ból miejscu.

Idealnie szpulki koniczyny z chorobami układu oddechowego. Wycofujące się przed nim zapalenie oskrzeli, przeziębienie, krztusiec, a nawet astmy, a leczenie nie jest zazwyczaj bardzo długo. Herbata z koniczyny ma działanie przeciwgorączkowe i przeciwzapalne, takie działanie jest spowodowane części kwasu salicylowego.

Gotować pomocą kwiatostany garści, warzonego z wrzącą wodą. Podstawka herbata, filtr, dodać małą łyżeczkę miodu i ciepłym napoju na krótko przed snem. Przeziębienia są zazwyczaj przechowywane na jedną noc, ale jeśli nie, konieczne jest, aby pić herbatę co osiem godzin (tuż po posiłku) aż do całkowitego wyzdrowienia.

Koniczyna czerwona w medycynie ludowej, znanej z właściwości antybakteryjne i protivotoksicheskoe, jest ona również skutecznie działającego przeciwskurczowe. Ponadto, sprawdzoną zdolność do zwiększania odporności na choroby. Wynika to z bogatej zawartości mineralnych i witaminy roślin.

Wywary rośliny są uważane za doskonałe narzędzie do oczyszczania krwi i zmniejszenia złogów tłuszczowych w naczyniach krwionośnych, są bardzo popularne w zapobieganiu miażdżycy. Przygotowanie kawy w takiej proporcji 6 suszone pąków / 250 gram szkła. Drug zalać wrzącą wodą z czajnika, czekać piętnaście minut, odcedzić, miód mieszany w nim i pić trzy razy dziennie przez miesiąc i pół.

Koniczyna czerwona w medycynie ludowej jest uważany za środek przeciwnowotworowy, jest to również działanie moczopędne, ściągające, żółciopędny, działanie wykrztuśne.

Lecznicze właściwości związane z roślinami i nasionami. W leczeniu impotencji seksualnej dużą łyżką nasiona zalać szklanką czerwonego wina, mieszaninę utrzymywano przez pół godziny na małym ogniu. Pij napar do jednej dużej łyżce trzy razy dziennie, aż do całkowitego odzyskania funkcji.

Koniczyna czerwona: zastosowanie w kosmetyce

Aby rozjaśnić piegi, pocierając świeże nasiona roślin w nich. Aby pozbyć się pieluszkowe i krost u niemowląt, kąpią się w kąpieli z wywaru z kwiatów. Koniczyna czerwona w medycynie ludowej stosowany w celu poprawy stanu włosów, to po umyciu spłukać je wodą, która dodaje wywar z roślin. Przeciw wypadaniu włosów jest skuteczna alkohol nalewka z korzeni czerwonej koniczyny, jest wcierać w korzenie włosów.

Jak widać, zastosowanie koniczyny widoczne w wielu dziedzinach działalności człowieka. W razie potrzeby, można dowiedzieć się znacznie więcej o jego właściwościach, czytanie literatury fachowej.