227 Shares 6336 views

Rodzaje obrzęku: opis i leczenie

Jakie są rodzaje obrzęku? Czym się różnią i jakie są powody, dla rozwoju? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w tym artykule. My również powiedzieć o tym, jak można pozbyć się tych nieprzyjemnych zjawisk.


Podstawowe informacje o obrzęku

Rodzaje obrzęku zależy od ich lokalizacji i przyczyn rozwoju. Stan ten charakteryzuje się nadmiernego gromadzenia się płynu w przestrzeniach pozakomórkowych tkanek i narządów człowieka. Najczęściej obserwowano obrzęk po przebudzeniu, a na koniec męczącego dnia.

Opis obrzęk

Rodzaje obrzęku są ustalane w zależności od przyczyny. Jednak wszystkie one są do siebie podobne. obrzęku tkanki lub umiarkowanie mocne wyrażone obrzęk. Bardzo często, po zetknięciu się z nim (na przykład, ciśnienie palca) pozostają ślady na skórze, który może zniknąć po kilku sekundach lub po kilku godzinach.

Przyczyny obrzęku

Obrzęk może wystąpić z różnych powodów. Najczęściej taki stan patologiczny są narażone na kończynach dolnych. Rodzaje obrzęku nóg zależy od przyczyny. Należą do nich:

 • duże obciążenie kończyn dolnych;
 • nadmierne spożycie płynów, w tym przed snem;
 • stopy płasko;
 • zaburzenia metabolizmu;
 • częste krzyżowanie nóg w pozycji siedzącej;
 • przedłużony siedzi zbyt miękkie lub niskie siedzenia;
 • otyłość;
 • źle dobrane buty (np wysokim obcasie obuwia lub płaskie, w pobliżu shafted, itd.);
 • żylaki (szczególnie często taki obrzęk obserwowaną w godzinach wieczornych, a po śnie – zniknął).

Należy również zauważyć, że obrzęk kończyn dolnych mogą rozwijać się w wyniku łamania przepływu krwi i ciśnienia hydrostatycznego w żyłach.

inne przyczyny

Oprócz powyższych przyczyn rozwoju obrzęku, ich występowanie może być związane z:

 • naruszenie czynności układu sercowo-naczyniowego;
 • choroba nerek;
 • choroby jelit;
 • ostre zakażenia dróg oddechowych;
 • naruszenie chłonki w tkance podskórnej i skóry;
 • choroby tarczycy;
 • ostre zakrzepowe zapalenie żył i inne rzeczy.

rodzaje obrzęku

Główne rodzaje obrzęku zawierać następujące elementy:

 • Uogólnione (lub zastoinowa niewydolność serca i nerek, układu hormonalnego i kacheksji).
 • Zlokalizowane (zapalna, toksyczne i alergiczne).

Rozważyć wszystkie te rodzaje obrzęku tkanek w sposób bardziej szczegółowy.

obrzęk serca i leczenie

Powstają one w wyniku niewydolności serca. Przy takim patologia jest zmniejszona pojemność minutową serca i zwiększa spadek ciśnienia tętniczego.

Istotną rolę w patogenezie obrzęku krążenia żylnego i grać nadciśnienia żylnego zastój. Ostatnia zakłócają normalnego metabolizmu w tkankach, które gromadzą się utlenionych produktów przemiany materii i rozwija mleczanowej. W wyniku tej konstrukcji jest zakłócony naczyń substancją międzykomórkową cementowania i zwiększa przepuszczalność. Zjawisko to, w połączeniu z sodem wysokiego ciśnienia powoduje ruch białek i wody z komory kapilar w tkance śródmiąższowej. Następnie obrzęk.

Jak leczyć tę patologię? obrzęk serca, leczenie powinno być ukierunkowane na poprawę pracy skurczową mięśnia sercowego przez nasercowe glikozydy, jak i zwiększone wydalanie Na wody z organizmu przez diuretyki.

Nerek obrzęk i Rozwiązania

Przyczyną tego stanu jest zmniejszenie ciśnienia onkotycznych w osoczu krwi. Ten proces jest w związku z proteinurią, co obserwuje się zmian w urządzeniu kłębuszków nerek. Po znacznym wzrostem filtracji wody z tętnic i naczyń włosowatych w tkance śródmiąższowej, jego resorpcji w żyłach spada gwałtownie. W ten sposób, ciecz gromadzi się w tkankach i obrzęków. Jak można go wyeliminować?

obrzęk nerek pozostawiając tylko podczas odbierania diuretyków. Należy jednak pamiętać, że walka z tym obrzęk nie może doprowadzić do normalnego funkcjonowania dotkniętych narządów. Dlatego wszystkich głównych wysiłków skutków narkotyków jest lepiej wydać na bezpośrednim leczeniu choroby nerek.

Maranticheskie lub obrzęk wyniszczonych i terapia

Tego rodzaju stan patologiczny rozwija się ciężka i choroby w organizmie, jak również w skrajnych warunkach, w tym nowotworów złośliwych, ostrej biegunki, głodzenie białka, beri-beri, i tak dalej.

Główną przyczyną wyniszczonych maranticheskih lub obrzęku jest znaczne zmniejszenie syntezy rozpuszczalnych białek w osoczu i rozwoju hipoproteinemii i zmniejszenia syntezy białka w tkance łącznej. Także z tego stanu patologicznego, charakteryzuje się znacznym wzrostem przepuszczalności naczyń włosowatych dla elektrolitów i wody, a następnie gromadzą się w tych szczelinach.

Jak leczyć te rodzaje obrzęku? maranticheskih leczenia kacheksji lub leczenie schorzeń redukuje się do poważnych chorób, które zostały wymienione powyżej.

Hormonalnego obrzęk i metody leczenia

Przyczyna tego stanu jest zwiększenie hydrofilowe struktury białek mięśni i skóry. Bardzo często to patologia występuje, gdy Myxedema (tj niedoczynność tarczycy). Chorobie charakteryzującej katabolizmie białek, jak również zakłócenia w ich syntezie. W wyniku tego procesu duża ilość mucyny się osad, to hydrofilowy koloid, który gromadzi się w mięśnie i skórę, co powoduje opóźnienie w wodzie, a tym samym obrzęk i rozwoju.

Jak się opuchlizna tego typu? Aby je wyeliminować, lekarze zalecają stosowanie tyroksyny, czyli hormonu tarczycy.

Teraz znasz podstawowe rodzaje obrzęków. Osoba nie może dotknąć, tak jak uogólniony obrzęk, który występuje z powodu awarii wewnętrznego w organizmie. Jeśli obrzęk jest zauważalny gołym okiem, jest ona skierowana do obrzęki. Rozważyć jego rodzaje, właściwości i metody leczenia teraz.

obrzęk zapalny

Można ten stan zostanie poprzedzone alergii? Obrzęk z powodu tego rodzaju reakcji jest bardzo realne. Zgodnie z raportami ekspertów, obrzęki zapalne i alergiczne występuje z powodu lokalnych zaburzeń przepuszczalności naczyń włosowatych. Ponadto, powodem tego zjawiska może być nadciśnienie w ognisku uszkodzenia.

Aby wyeliminować takie stany należy wyeliminować jakikolwiek kontakt z alergenem, a także podjąć środki przeciwzapalne i antyhistaminowe.

toksyczny obrzęk

Główne rodzaje obrzęku płuc jest często spowodowane przez wdychanie oparów chemicznych działania zatrucia. Ponadto, stan patologiczny może być spowodowane przez owady i toksyn bakteryjnych. Pod wpływem tych czynników gwałtownie zwiększonej przepuszczalności naczyniowej i metabolizmu tkanki zakłócone. W rezultacie, gromadzą się w chorobowo zmienionej tkance składników zwiększających ciśnienie osmotyczne, oraz obrzęki koloidów. W połączeniu ze zwiększoną przepuszczalnością naczyń włosowatych powoduje rozwój obrzęku.

Środki terapeutyczne do wyeliminowania toksycznego obrzęku należy dążyć do normalizacji procesów metabolicznych w tkankach i stabilizacji membran kapilarnych.

podsumować

Jak widać, istnieje wiele rodzajów obrzęk, który może mieć bardzo różne przyczyny i wymagają różnych metod leczenia. Ale to, co nie będzie przeszkadzać obrzęk chorego na ciele, należy najpierw skonsultować się z lekarzem. Po zbadaniu pacjenta lekarz jest zobowiązany do przekazania go do węższego specjalisty, który potwierdzi diagnozę i przepisać niezbędnego leczenia.

Nie możemy powiedzieć, że opóźnienie w leczeniu obrzęku może pogorszyć i tak trudną sytuację danej osoby. Po uogólnionego i obrzęki mogą nawet prowadzić do śmierci.