637 Shares 3353 views

Kocham Co to za uczucie? Co to jest jak miłość

Słowo „miłość” jest znany nam wszystkim. Nawet małe dzieci używają go w swoim codziennym życiu dość często. Okazuje się jednak, że uczucie, które kryje się za tymi słowami, nie rozumieją wszystko.

Miłość, co to za uczucie, i jak to wpływa na nasze życie, mogą być traktowane jako naukowego punktu widzenia iz punktu widzenia bezwzględnych pojęć przyjętych przez ludzkość. Jednak wiele osób i nigdy nie myślał o rozumieniu tego słowa. Co poczucie, czym jest miłość i jakie są jego prawdziwe motywy, znają tylko jeden zresztą nawet im trudno opisać to uczucie zwykłych słów.

Na samym początku

Aby zrozumieć takie wspaniałe uczucie, jak miłość, musi najpierw zwrócić się do religii. Jak wiadomo, każde społeczeństwo opiera się właśnie na wierze, w rzeczywistości, prawie bez względu na to, w co wierzą. Biblia mówi nam, że uczucie, które jest w stanie tolerować długo, nie być dumnym, nie myśl zła, wszystko pokryte i wszyscy wierzą, nazywany jest „miłość”. Co do zasady, nie ma sensu, aby w najbliższych ludzi pokrewieństwa lub duchowo. Pismo wskazują również na fakt, że takie relacje wykluczyć żadnej korzyści. Okazuje się, że, jeśli chodzi o religię, to jest pewnego rodzaju cnoty, wyklucza możliwość użycia. Najprawdopodobniej większość prawdziwych wierzących zgodzić się z tą definicją, i starają się go śledzić. Ale łatwo jest kochać otwarcie i bezinteresownie w naszych czasach?

nowoczesne sposoby

Oczywiście, może niektórzy ludzie żyją według zasady „Jeśli trafisz na lewym policzku, trzeba zastąpić prawo”, ale każdy dzień coraz mniej. Wynika z tego, że współczesny świat nie wiąże ofiarę z przyciągania. Ale tak naprawdę, jaki rodzaj poczucia, czym jest miłość, konieczne jest, aby być upokorzony i czuć urażony?

Wręcz przeciwnie, to idealne słowo, które opisuje uczucie przywiązania do innej osoby, powoduje uczucie ciepła i komfortu w sercu. Nowoczesna miłość – uczucie sympatii, komfort, pragnienie, aby uczynić miły człowiek. Może odniesienie miłości można uznać za dominującą. Wielu naukowców uważa, że tego rodzaju pragnienia jest najsilniejszy na świecie.

Taka inna miłość

Miłość, co to za uczucie, jak również jego odmiany badane kanadyjski socjolog Dzhon Alan Lee. Podkreślił kilka rodzajów relacji między mężczyznami i kobietami, a mianowicie:

  1. Erotyczny miłość. Z tytułu jasne jest, że to uczucie jest oparta na pożądania seksualnego partnerów do siebie. Najczęściej tego typu jest pokazany miga i nie może trwać długo. Istnieją jednak przypadki, w których erotyczny atrakcją trwały przez lata.
  2. Gra. Jest to drugi rodzaj, który charakteryzuje się uczucia sztuczności. Powiązania te pary są bardziej fascynującej grze, niż miłości.
  3. Stopniowo. Najprawdopodobniej jest to jeden z bardziej wytrzymałych gatunków, ponieważ opiera się na takich uczuć jak przyjaźń. Długa przyjaźń rośnie w miłości i nie ma pragnienie, które jest w stanie trwać latami. Ale jest pewien haczyk – zbyt mała pasja.
  4. Love-mania. Ludzie są rządzone przez poczucie pasji, niczego nie zauważy się, z wyjątkiem obiektu, do którego jest skierowana do uczuć. Z reguły jest to „miłość” i czym różni się od zwykłej pasji, dana osoba nie jest świadoma, mania przechodzi szybko i kruszonką związek.
  5. Pragmatyczne uczucia. W takim partnerem relacji wyraźnie wie, czego szuka. On dokładnie wie, jakie cechy musi mieć drugą połowę. Pragmatyczne pragnienie może trwać przez wiele lat.
  6. Love-ideał. Ta relacja długoterminowa, która opiera się na zaufaniu, bezinteresowności, tolerancji. Są to wspólne poczucie, że wiele z nich szuka.

Wspaniali ludzie „miłość”

Ze względu na przyciąganie ludzie mogą argumentować w nieskończoność, a przede wszystkim poczucia badano w dziedzinie filozofii i literatury. Kto, jeśli nie filozofowie i poeci na studia, to jest miłość. Dante Alighieri w swoich pracach opisano to uczucie jako rodzaj siły, która może napędzać słońce i światło.

Plato, z kolei izuchal kochać pod względem estetycznym percepcji. On interpretować go jako zakochany w pięknym ciałem. Od tej doktryny powstała koncepcja miłości platonicznej. To uczucie jest w całości oparte na duchowości, który jest pozbawiony fizycznej zmysłowości.

Miłość, co to za uczucie, i jak go rozpoznać, próbując zrozumieć i Alber Kamyu. Powiedział kiedyś, że wszyscy ludzie podlegają napady rozpaczy. On te warunki związane z brakiem wielkiej miłości. Camus był całe życie w poszukiwaniu prawdy. Jego filozofia rozumowania rozważyć miłość z punktu widzenia prawdziwego szczęścia. Wierzył, że miłość nie powinna przynieść nic człowieka, ale szczęścia.

Zazdrość i miłość

W słowach Fransua De La Rochefoucauld, w zazdrości więcej niż miłości własnej niż inne. I, w rzeczywistości, te słowa nie są bez znaczenia. W nowoczesnym społeczeństwie, zakłada się, że zazdrość jest w jakiś sposób związany z koncepcją miłości. Ale to jest naprawdę? Po tym wszystkim, przede wszystkim miłość – jest zaufanie swojego partnera, nie ma wątpliwości. I zazdrość – jest całkowicie przeciwny uczucie, które mówi, że ludzie nie mają zaufania do partnera. Pojęcie zazdrości w romantycznych związków mogą być oglądane tylko pod względem własności. Każda osoba, która kocha, pragnie, aby wszyscy jego uwagę zwrócono na połowie tylko do niego.

Kochać z perspektywy Erich Fromm

W takiej nauki, psychologii, miłość jest uważany za nieco innej perspektywy. Na przykład, Erich Fromm badane, czym jest miłość, co to za uczucie, i jak to wpływa na ludzkie życie pod względem cech charakteru. Oznacza to, że jest on w stanie kochać wszystko, albo nic. Innymi słowy, wierzył, że to uczucie może być pewny indywidualnej cechy i zadać nastawienie do świata w ogóle.

Oznacza to, że miłość nie może być reprezentowana jako sensie jedną osobę – jeżeli okaże się, że będzie prawdopodobnie tylko egoizm. Kocham – to lekki, według Fromma, ogrzewa dookoła.

Teoria Sternberga

Teoria ta traktuje miłość trzech komponentów – określania, namiętności i intymności. Strenberg Uważa się, że te elementy bez uczuć nie może istnieć. Jak to jest miłość, jeśli nie ma pasji ani determinacji? Człowiek, który jest naprawdę zakochany w innej, należy zdecydować w swoich zamiarach, to jest spalanie z pasją i uczuciem do pewnego obowiązków. Ponadto, ważnym składnikiem miłości jest jej przedmiotem. Na przykład, obiekt miłości matki jest jej dziecko. Ona pielęgnuje, wychowuje, kocha, nie wiem co, ale pewne okoliczności mogą prowadzić do zmniejszenia uczucia miłości. Mówią, że miłość wszystko wybacza, ale w rzeczywistości okazuje się, że nawet to uczucie ma pewne granice i może przestać.

Czym jest miłość, własnymi słowami

Oczywiście, biorąc pod uwagę fakt, że to uczucie ma ogromną liczbę twarzy, każdy mógł poczuć to na swój sposób. Ktoś mówi, że kiedy człowiek jest zakochany, często zmniejsza serce, ktoś czuje się swobodnie skurcz przepony lub odwrotnie. Ale te uczucia nie prześladują ludzi przez długi czas, i jest prawdopodobne tylko w momencie szczytowego sytuacji.

To jest bardzo trudne do wyjaśnienia czym jest miłość, własnymi słowami, aby ci, którzy nigdy nie doświadczyli tego uczucia. I ten sam, który nie zawsze można zrozumieć: to jest naprawdę, to była miłość.

Miłość i intymność

Wielu filozofów i psychologów debatowali przez lata, czy wymagane jest bliskość w romantycznych związków. Oczywiście, każdy wie o istnieniu miłości platonicznej, a to świadczy fakt, że takie związki są możliwe. Ale z drugiej strony, niektórzy naukowcy uważają, że platonicznej miłości – tylko mit i samooszukiwania. Wiadomym jest, że gdy człowiek jest zakochany, jest pragnienie, aby go zamknąć w sposób niekontrolowany.

Niestety, w naszych czasach, bliskość między dwojgiem ludzi nie oznacza, że jest to uczucie miłości między nimi. Wiele z tego samego i nie mylić seksu z tym pięknym uczuciem. Jednak studia pojęcia „miłość” w psychologii, co to jest i jak to nastąpi, jesteśmy przekonani, że po raz kolejny, a przede wszystkim miłość – duchowe powinowactwo. Ludzie muszą współdziałać, nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Powinny one być zainteresowany razem, muszą mieć wspólne cele i, oczywiście, wspaniały seks – tylko w tym przypadku nie jest miłość między nimi.