570 Shares 1985 views

Czkawka u noworodków, co robić? Jak zatrzymać czkawkę u noworodków? Dlaczego noworodka często czkawka?

Troska o dobro matki i zdrowie swoich dzieci czasami przekracza zdrowy rozsądek. Na przykład, niektóre telefony zakończony znajome mamusie i pediatrów, próbując dowiedzieć się, jak przekazywać noworodka czkawkę. Ale nie umieścić cel – aby całkowicie usunąć te odruch skurczu jest znacznie lepiej, aby spróbować dowiedzieć się, z powodu tego, co oni, i im zapobiegać.


Mechanizm występowania

Przed mamy do czynienia z przyczyn czkawki, pożądane jest, aby zrozumieć fizjologię jej wygląd. Toddlers pierwszych miesiącach życia, to wynika z faktu, że wciąż mają słabe mięśnie przepony, zaczyna spadać z powodu najmniejszego bodźca. W pobudliwych okruchów może to nastąpić nawet w jasnym świetle, dźwięku lub nagłego ruchu. Jej mechanizm jest dość prosta: membrana mimowolnie spazmatycznie zamówienia, natomiast łatwo zrobić ostry wdech, któremu towarzyszy charakterystyczny dźwięk i wszystko wiadomo. W tym przypadku, dziecko może być trochę dreszcz.

Możliwe przyczyny czkawki

Z reguły jest to dość naturalny proces. Nie należy martwić się zbyt wiele, jeśli nie ma Czkawka u noworodka. Co można powiedzieć, ponieważ większość z nich mają do czynienia z tymi typowej membrany spadku ich dzieci, wiele matek,. Najpierw spróbuj zrozumieć, co go spowodowało. Tak więc wśród najczęstszych przyczyn cytowane:

– połykania powietrza podczas podawania;

– duża ilość jedzenia, że dziecko zjada w jednym czasie;

– duży otwór w smoczku na butelce z mieszaniny (a pipsqueak może czkawki ze względu na fakt, że w czasie posiłku zacznie się dusić posiłku);

– na zimno lub pragnienie.

Niektórzy też mówią, że czkawka u niemowląt po karmieniu może być znak pośredni zapalenia płuc, różne infekcje żołądkowo-jelitowe, zaburzenia czynności wątroby. Ale nie panikuj wyprzedzeniem. Zdarza się to najczęściej ze względu na fakt, że nadmiar powietrza lub GAZ samochody podnieść żołądek, a staje się drażniące dla membrany. Nie mniej częstą przyczyną jest i chłód. Noworodek napinając mięśnie brzucha, co prowadzi także do faktu, że żołądek zaczyna wywierać nacisk na membranę. Taka reakcja na zimno wskazuje, że dziecko uczy się przystosować do warunków środowiskowych.

Jak radzić sobie z częstymi skurczami przepony?

Słysząc charakterystycznych dźwięków dziecka, starają się pomóc mu pozbyć się dyskomfortu. Jeśli rozumieć przyczynę, a następnie dowiedzieć się, jak pomóc niemowlęciu z drobnymi problemami, staje się łatwiejsze. Aby wyeliminować ograniczenia spowodowane przez przejadanie się, można ścisnąć go do siebie w pionie lub leżeć na brzuchu. Jeśli ciało chłodne okruszków, może dziecko tylko zamarł. Umieścić go cieplej lub okryć kocem.

Noworodka może pomóc, dając mu tylko kilka łyków trochę wody lub kilka minut do piersi. Zazwyczaj doświadczeni rodzice nie boją przyczyny czkawki u niemowląt, co zrobić w tym przypadku, zazwyczaj wiedzą. Po tym wszystkim, to jest mało prawdopodobne, znajdziesz co najmniej jeden rodzic, który nigdy nie czknął drobny dziecko.

Zapobiec problem

Częste czkawka u noworodków po jedzeniu wynika z faktu, że z okruchy moc połkniętego powietrza. W tym przypadku, aby zapobiec zmniejszenie mięśnia przepony może być, jeśli po każdym posiłku będą sobie jego kolumnę. Pomoże to pęcherzyki gazu wyjdzie łatwo. Należy zauważyć, że najczęściej skarżą się na czkawki matek aktywnie i gorliwie ssania dzieci. Więc dzieciaki trzeba zrobić pauzę w trakcie posiłku, to pomoże zapobiec gromadzeniu się dużych ilości powietrza w żołądku. Podczas przerwy, ubrany kolumnę dzieci. Dla dzieci, które piją mieszankę z butelki, ważne jest, aby wybrać odpowiedni smoczek. Na najmniejszy otwór powinien być małe, w przeciwnym razie nigdy nie będzie w stanie pokonać problem mimowolny skurcz przepony.

Częste czkawka u noworodków wymaga szczególnej uwagi do środków zapobiegających jego możliwości. One sprowadzają się do tego, że jest konieczne, aby zapobiec wzdęcia. Tak więc, jednym z najbardziej popularnych i skutecznych sposobów jest często nazywany reupload na brzuchu, masaż, regulacji mocy dla karmiących matek, lub wyboru innego mieszaninę do butelki-baby.

Ona czuje się dziecko?

Oczywiście, nikt nie może powiedzieć na pewno, czy zmniejszenie otworu dostarczyć niepokój dziecka. Ale sądząc po tym, że większość z tych okruchów się całkiem wygodne z faktem, że mają czkawkę, a następnie rozmawiać o poważnych dolegliwości nie jest konieczne. Hiccuping dziecko może leżeć spokojnie grać Grzechotki, gulit i uśmiechu. Oczywiście, jeśli jest zimno lub coś boli, on zacznie wyrażać zaniepokojenie. We wszystkich innych przypadkach, powodem doświadczają rodzice nie są obecne.

W normalnym fizjologicznym czkawka dziecka może być dana tylko, że nie może spać, a to jest niewygodne do jedzenia. Nawiasem mówiąc, spróbuj nakarmić okruchy aż czkawka, to nie jest konieczne.

Nie trzeba powiedzieć lekarzowi?

Jeśli dziecko czkawka tylko kilka minut dziennie, można powiedzieć podstawowej opieki pediatry tylko usłyszeć, że to jest całkiem naturalne. Ponadto, lekarz może zapewnić, oraz fakt, że rodzice nie powinni budzić obawy krótkotrwały i krótkoterminowych czkawkę u noworodków. Co zrobić, jeśli nie powoduje to dyskomfort dla dziecka, ale tylko przyczyny paniki rodziców, zbyt powiedzieć lekarzowi. Schronienie, kolumna biegunka na uchwytach i dać trochę wody – że niektóre z tych technik ma pomóc.

Jednak w przypadkach przedłużających się czkawki, należy jak najszybciej zwrócić się do pediatry. Niektóre okruchy dosłownie czkawki w ciągu dnia. Dla innych może to trwać kilkadziesiąt minut lub nawet godzin. Stany te są, oczywiście, wymagają dodatkowych konsultacji ze specjalistą.

możliwe patologia

Jeśli pozhaluetes pediatra do częstych i długotrwałych czkawka, od której nie można się pozbyć, to jesteś przygotowany na to, że dziecko będzie musiał poddać się badaniu. Ponadto, nie milcz, jeśli widzisz, że dziecko wykonuje widoczny niepokój. To nie jest zwykłe czkawka u niemowląt, co robić w takich sytuacjach lepiej jest rozwiązać lekarza.

Jedną z możliwych przyczyn tego stanu jest neurologiczny problem. W tym przypadku redukcja wynikają z ostrych dźwięków, jasne światło, a nawet nowe twarze. W tym przypadku, okruchy powinien być zbadany przez neurologa, jeśli to konieczne, zostaną wykonane neurosonography. Jeżeli istnieją problemy nie powinien odmówić odpowiedniego leczenia.

Inną możliwą przyczyną może być żołądek, wątroba, jelita. Ale te choroby są rzadkie, chociaż USG brzucha nie boli. Ponadto, nie zaszkodzi wydają kardiologa i zrobić badanie USG serca. Czkawka może być znak pośredni problemów z głównych mięśni ciała. Często zdarza się, często ikayuschih okruchy znaleźć otwarte okno owalne, dodatkowy akord lub wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.

Czkawka i wymioty

Niektóre mamusie mówią, że dziecko zaczyna czkawki, a następnie bardzo obfity czkawka. W tym wpływy matki zaczynają panikować i ponownie karmić dziecko, który właśnie skończył jeść. Czują, że nie ma nic w lewo w brzuchu. W tym przypadku szczególnie ważne jest, aby dowiedzieć się , jak powstrzymać czkawkę u noworodków. A jeszcze lepiej, aby spróbować zapobiec. Wymioty, oczywiście, może być wskaźnikiem choroby przewodu pokarmowego, ale najczęściej jest to wynikiem zbyt podawania dziecku. Rozciągając brzuch naciska na mięsień przepony, ze względu na redukcję i rozpoczyna się uwalnianie nadmiaru żywności. Jeśli jest to powód, aby rozwiązać ten problem w bardzo prosty sposób – zmniejszenie ilości, że dziecko pije na raz. Nawet wtedy, gdy karmienie piersią jest możliwe, tylko trochę skrócić czas karmienia.

Czy jest jakiś problem?

Z reguły pół roku do rodziców, aby przestać się martwić czkawkę u noworodków. Co zrobić, jeśli występuje, to już wiem. Ale to nie jest główny powód braku alarmu – w tym momencie większość dzieci w pełni dojrzewa żołądka i jelit, więc czkawka występują rzadziej, aż w końcu poszło. W większości przypadków matki obawy są daremne.

Jednak, jeśli swoimi okruchów co czkawka trwa dłużej niż 20 minut, więcej – o wiele dłużej, to powtarza się kilka razy dziennie, i przestać to opisano metody jest niemożliwe, to lepiej, aby porozmawiać ze specjalistą. Dodatkowe badania nie zaszkodzi, ale pomoże zidentyfikować ewentualne choroby w młodym wieku lub choroby na początku.