252 Shares 7944 views

Kilka porad, co zrobić, jeśli ból brzucha noworodka

U małych dzieci, pomimo ich jeszcze bardzo młodym wieku, istnieje tak wiele różnych problemów. Jeden z nich – częste skurcze i ogólny dyskomfort w brzuchu.


metoda 1

Więc, co zrobić, jeśli ból brzucha noworodka? Pierwszym i najłatwiejszym sposobem – aby zmienić pozycję dziecka. Aby to zrobić, należy najpierw obrócić na jednym boku, a potem na drugim, aby spróbować położyć na brzuchu. Ponieważ gazy zgromadziły w jelitach, może poruszać się i przenieść się do wyjścia, ułatwiając stanu okruchów.

metoda 2

Jednak co zrobić, jeśli ból brzucha noworodka? Można zrobić małe dziecko massazhik pozbyć się pęcherzyków gazu, które powodują dyskomfort. Aby to zrobić, z kolei zachęcam nóżki dziecka do brzuszka. To powoduje szybsze przejście gazu przez jelita. Alternatywnie, można umieścić dziecko na tum i staramy się wyciągnąć w nogach w tej pozycji, będzie to również złagodzić ból. Można również pat brzucha rękę. Powinno to odbywać się w kierunku wskazówek zegara. Ręka również powinna być ciepła i nie powoduje przykrych doznań w tartej.

metoda 3

Co jeśli bóle brzucha noworodka? Jako urządzenia medycznego może być używana bardzo matkę. Naukowcy udowodnili, że kontakt z dzieckiem „skóra do skóry” jest często łagodzi ból dziecka, w tym gazów spowodowanych Skopje. W tym matki powinny kłaść gołe okruchy brzucha na klatce piersiowej lub brzuchu. Chłopak zdecydowanie odpocząć i dyskomfort on nieco wygładzone, a ból łatwiejsze.

4 Sposób

Co robić, gdy noworodek ból brzucha? Można nadal używać drogę babki – umieścić na ciepłe pelenochku tum okruchów. Rozgrzej można go przy użyciu konwencjonalnego akumulatora lub gorącym żelazem. Uważa się, że będzie to relaks jelit i gazy spokojniejsze i łatwiejsze wyjdzie, nie powodując żadnych problemów dziecka.

proces 5

Można również skorzystać z różnych placówek medycznych na brzuch dla niemowląt. Do tego jest przydatna koper Vodicka. Można ją gotować samodzielnie lub po prostu kupić w drogerii (oznacza „Plantex”). To pomaga w usuwaniu gazów z jelit dziecka, a tym samym ułatwia ból. Ten sam rezultat można uzyskać, a rura pary, który znajduje się w odbycie dziecka i pomaga gazów odlotowych. Ale najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem – kupić specjalny środek w aptece, która przeznaczona jest do radzenia sobie z jeepa u noworodków. Przykłady obejmują leki "Infacol", "Espumizan".

proces 6

Wszystkie matki wiedzą, że dzieci są kolki. Ale można też próbować zapobiec ich wystąpieniu. Co jest potrzebne? Jeśli dziecko jest karmione piersią, matka może starać się wyeliminować z diety produktów, które promują tworzenie gaz – fasola, białe pieczywo i wypieki, napoje bezalkoholowe, cebula, fast food, etc. Jeżeli sztuczny, spróbuj zmienić mieszankę, może ona po prostu nie pasuje do dziecka. I choć wielu z bólem brzucha noworodka, matka po prostu trzeba spróbować mu pomóc, bo sam może złagodzić cierpienia jego okruchy.