670 Shares 9558 views

Co robi „ampicylina” pomaga?. Tabletki „na ampicylinę”: instrukcje użytkowania

Popularny od wielu lat, lek „ampicylina” jest skutecznym antybiotykiem. Pomimo faktu, że nowe leki, nadal jest w zapotrzebowanie wśród lekarzy i pacjentów. Ten półsyntetycznym antybiotykiem penicyliny jest skuteczny przeciwko wielu bakteriom i sepsy i zakażenia ropne to pozwala na lepsze niż inne. Nie każdy wie, na co „ampicylina” pomaga, ale jego niska cena i dostępność w aptekach czynią go jednym z najbardziej zakupionych produktów. Wielu pacjentów przepisuje go do siebie samego, co zrobić, oczywiście, nie powinno być. Użycie „ampicylinę” powinny być ściśle przepisane przez lekarza, który bierze pod uwagę stan pacjenta zdrowia, a zwłaszcza jego choroby. Musimy dokładnie od tego, co „ampicylina” nie pomaga prowadzić do rozwoju nadkażenia niewrażliwych na antybiotyki znać.

Charakterystyka produktu

Lek ten należy do grupy półsyntetycznych penicylin oraz posiada szerokie spektrum działania.

tabletki „na ampicylinę” stosowane przez wiele lat, ponieważ jest aktywna wobec większości bakterii. Jego główną substancję czynną skutecznie niszczy ścian komórkowych mikroorganizmów. „Ampicyliny” hamuje metabolizm w błonach komórek. Pod jego wpływem zabija wiele bakterii gram i patogenów pewnych infekcji jelitowych. Ale są mikroorganizmy, które wytwarzają specjalny enzym beta-laktamazy. Niszczy penicyliny i lek nie jest w stanie do leczenia zakażeń wywołanych przez bakterie, takie jak gronkowce. Ale on skutecznie leczy wiele mieszanych infekcji, zakażenia ropne i sepsy.

Formularz uwalnianie leku

1. Kiedyś dość popularna tabletka „ampicylina”. Instrukcje użytkowania zaleca on być stosowany w wielu infekcji. A teraz, to dość typowe antybiotyki. Wielu pacjentów kupić same dla różnych dolegliwości „ampicyliny”. Jego cena jest niska, więc lek – jedna z najbardziej przystępne. Mimo, że nie zaleca się pić antybiotyki bez recepty.

2. poważnych infekcji szpitalnych, w coraz większym stopniu stosuje się „oporność na ampicylinę” w postaci zastrzyków. Wstrzyknąć dożylnie lub domięśniowo. Proszek rozpuszczono w specjalnym wody do iniekcji.

3. Obecnie lek jest dostępny w postaci proszku do sporządzania zawiesiny do podawania doustnego. Jest to wygodniejsze dla pacjentów, którzy mają trudności, aby wziąć pigułkę, a zwłaszcza dzieci.

Jak działa lek?

Lek niszczy komórki bakterii. To prowadzi do ich śmierci.

„Ampicyliny” jest szybko wchłaniany do krwi, maksymalne stężenie w osoczu krwi obserwuje się po kilku godzinach. Przypadek iniekcji dożylnej lub domięśniowej – nawet wcześniej. Ale „ampicylina” jest dość skuteczny w tabletkach. Po leku jest odporny na działanie kwasu żołądkowego i nie ulega zniszczeniu w przewodzie pokarmowym. Jak to gromadzi się we wszystkich płynach ciała i tkankach ciała, przez krótki okres czasu: przechodzi nie tylko we krwi, ale także w limfie, dróg żółciowych i płynu wewnątrz rdzenia, kości i skóry. Wyświetlane „ampicylinę” w moczu, ale również aktywnie wyróżnia się z mlekiem matki, więc matki karmiące wziąć to nie jest zalecane.

W jakich tytuły można kupić lek

1. „sól sodowa ampicyliny.” Jest mało toksyczne antybiotyku o szerokim spektrum działania.

2. „trihydrat ampicyliny.” Stosowanie tego leku w zakażeniach dróg moczowych to uzasadnione tym, że jest wydalana z moczem w prawie niezmienionej.

3. Właściwie „ampicylina”. Cena tego produktu waha się od 20 rubli za opakowanie. Jest to jeden z najtańszych antybiotyków.

4. "Ampioks". Ten preparat połączone na podstawie ampicylinę. Zawiera on również antybiotyk oksacylinę, dlatego ma silniejszy efekt.

5. Bardziej nowoczesny lek „Amoksycylina”. „Ampicyliny” ma ten sam skład i właściwości. Ale lekarze niedawno zaczął używać go coraz mniej.

6. oglądane antybiotyk można również nabyć pod takimi nazwami: "Aminopen", "biomitsin", "Detsillin", "" Penbrok "" Totomitsin "" Zetsu „i inne.

Co oznacza „ampicylinę” jest używany?

To narzędzie pomaga w następujących chorób:

– zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, a nawet ropień płuca;

– zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, zapalenie migdałków i gardła;

– nerek i zakażenie pęcherzyka, jest on szczególnie skuteczny w zapaleniu pęcherza moczowego i cewki moczowej;

– poważne infekcje jelit, takich jak gorączka i duru salmonellozy;

– skuteczny lek przeciw ran ropnych, zakażenia skóry i tkanek miękkich, takich jak twarz lub zapalenia skóry, zapalenia pooperacyjnego;

– jest jednym z nielicznych leków, które pomagają z rzeżączka, chlamydia i zapalenie opon mózgowych;

– „leczy” ampicylinę różne zakażenia układu mięśniowo-szkieletowego, reumatyzmu, zapalenia stawów i zapalenia kości i szpiku.

Co robi „ampicylina” wyznaczył innego? Jest skuteczny przy listeriozy i minusy. Jest on stosowany jako lek, jako środek zapobiegawczy dla zapalenia wsierdzia – zapalenie mięśnia sercowego. W przeciwieństwie do innych grup antybiotyków penicyliny, lek ten jest bardzo skuteczny przeciw ropne i hemolitycznej paciorkowców.

Przeciwwskazania do odbioru

Ale nie każdy może pić „ampicylinę” (tabletki). Przewodnik ostrzega przed przyjęciem leku, która poniosła następujące choroby:

– niewydolność nerek lub choroby nerek;

– zaburzenia czynności wątroby;

– astma oskrzelowa;

– choroby alergiczne;

– ciężkie zaburzenie funkcji jelit;

– mononukleoza białaczkę;

– skłonność do krwawień.

Nie możemy zaakceptować „ampicylinę” Kobiety, pielęgnacja niemowląt. Formularz tablet nie jest przepisywany dzieci do 6 lat.

skutki uboczne

W trakcie leczenia mogą powodować niepożądane objawy. W tym przypadku należy skonsultować się z lekarzem o odstawieniu leku. Jakie skutki uboczne mogą powodować „ampicylinę”?

– nudności, wymioty, bóle brzucha i suchość w ustach. Bardzo często rozwijają dysbioza jelit.

– Zawroty głowy, senność, drżenie rąk i stóp.

– Ból głowy, drgawki.

– nieżyt nosa lub zapalenie spojówek.

– wysypka ciała, pokrzywka i inne reakcje alergiczne, do wstrząsu anafilaktycznego.

– naruszenie wątroby i zapalenia wątroby.

– zachowanie zmienia: depresja, lęk lub agresywny.

– Skłonność do krwotoków z powodu spadku liczby płytek krwi.

– zmniejsza się jako ilość hemoglobiny i krwinek białych we krwi.

– często następuje rozwój chorób grzybiczych u pacjentów otrzymujących lek.

Tabletki „na ampicylinę”: instrukcje użytkowania

W zależności od stanu zdrowia i wieku pacjenta jest określona od 250 mg do 1 g na pojedynczą dawkę. Pij lek trzeba na pusty żołądek z dużą ilością wody. Take „ampicylinę” cztery razy dziennie w regularnych odstępach sześciu godzin.

Zazwyczaj pić pół godziny przed posiłkiem lub godzinę po. Jeśli lek jest przyjmowany z posiłkiem, wchłanianie jej zwalniania, odpowiednio, efekt terapeutyczny jest zmniejszona. Okres podawania zależy od choroby. W ciężkich przypadkach można przedłużyć kurację przez 3-4 tygodni lub nawet dłużej. Ale zwykle lek został zatrzymany po kilku dniach po ustąpieniu objawów. Rozwiązaniem było „ampicylinę” do iniekcji można podawać dzieciom od roku, ale leczenie jest prowadzone w warunkach szpitalnych. Dawka jest obliczana w zależności od dziecka masy – 50 mg na kilogram. Zastrzyki są wykonane nie więcej niż dwa tygodnie, a następnie leczenie kontynuuje w tabletkach dorosłych, a dzieci się zmieniają lek.

Specjalne instrukcje dla otrzymania

– przepisać leki tylko po teście podatności do mikroorganizmów, które są przyczyną chorób.

– To jest absolutnie przeciwwskazane spożycie alkoholu w trakcie leczenia.

– U pacjentów z osłabionym może rozwinąć nadkażenie, zwłaszcza długotrwałego leczenia. Bakterie nabyć wrażliwość na antybiotyki.

– jednocześnie z odbiorem „ampicyliny” zaleca się pić kompleksu witaminy B i witaminy C, a także jako środki przeciwgrzybicze, na przykład, „nystatyna”.

– Z długoterminowego leczenia uzależnień, trzeba monitorować stan nerek i wątroby, a także krwinek wymaga regularnych badań krwi.

– Mimo poprawy stanu nie można przerywać „ampicylinę” (tabletki). Przewodnik zaleca picia jeux 2-3 dni po znikną objawy. Odnosi się to również do innych form leczenia.

– jak w przypadku innych leków przeciwbakteryjnych, „ampicylinę” hamuje mikroflory jelitowej i redukcji syntezy witaminy K. Dlatego pożądany odbiór równocześnie leki antybiotykowe dysbakterioza i kompleksy witaminowe.

– Co to znaczy „ampicylina” jest teraz przepisywany częściej? On jest bardziej efektywne niż inne antybiotyki do ropne rany, owrzodzenia, otarcia, zapalenie stawów i zapalenie pęcherza.

Interakcje z innymi lekami

– oraz środki przeczyszczające, środki zobojętniające kwas, jak również żywność hamuje wchłanianie leku i zmniejszenie jego działanie.

– Kwas Akorbinovaya przeciwnie, przyspiesza absorpcję „ampicyliny”.

– inne antybiotyki bakteriobójcze zwiększenia efektu działania leku i środki bakteriostatyczne – hamują je.

– Niesteroidowe leki przeciwzapalne i leki moczopędne zwiększenie stężenia różnych „ampicyliny” we krwi, a tym samym zwiększenie jego działanie.

– Po otrzymaniu tego antybiotyk zmniejsza skuteczność środków antykoncepcyjnych estrogensoderjath.