773 Shares 3267 views

Ejdetyczna pamięci. Umożliwia potencjał!

pamięć ejdetyczna (od greckich „Eidos” jest tłumaczone jako „obraz”) wyraża się w zachowaniu niezwykle jasnych, kolorowych, szczegółowych zdjęć obiektów po ich przestały być widoczne (słyszalne, dotykowe). Ejdetyczna obraz obiektu nie bawi się w pamięci, ale nadal się z nim zobaczyć. Czas trwania takiej wizji jest około minuty, w rzadkich przypadkach – do dziesięciu minut. Naukowcy uważają, że te dane percepcji i obiekty znacznie zwiększa możliwości człowieka, wiele technik obejmować rozwój pamięci metod ejdetyczna.


Do pewnego stopnia, pamięć ejdetyczna jest podobna do halucynacji, jednak, jeśli dana osoba jest halucynacje przekonany o realności widzialnego obrazu, ejdetyczna świadomość nierealności obrazu. I wygląd, a jego tłumienia spontanicznie. Może dlatego eidetism stwierdzono, że nie wszyscy ludzie, ponieważ przyczyną ejdetyczna obraz wysiłkiem woli jest niemożliwe. W konsekwencji, pamięć ejdetyczna jest gdzieś pomiędzy reprezentacją i czucia.

Najczęściej zjawisko to występuje u dzieci zmniejsza się z wiekiem, a kilka dorośli mówią o tej zdolności.

ejdetyczna badania pamięci u dzieci przeprowadzono w Europie w 1. połowie 20. wieku.
W Rosji zbadać mechanizmy LS Wygotski. Stwierdzono, że jest to zjawisko często obserwowane w tych klasach, w których lekcje są pomoce wizualne użyto więcej, prowadzono nauczanie teologii, dzieci były bardziej niż przyjazny. Gdzie dzieci uczono Analytics, uczyniliśmy ich „małych dorosłych” przypadki eidetism prawie nie było. Niektórzy badacze powiązali to zjawisko z niską inteligencją.

Przypomnijmy sobie, jak główny bohater filmu B.Levinsona „Rain Man” z autyzmem się na pamięć wszystkich cyfr książce telefonicznej i kombinacji kart w kasynie. Ta postać ma prawdziwy prototyp!

Jak rozwijać i zachować swoją pamięć? Eksperci zalecają mnemoniki i eydotehniku znane w starożytnej Grecji.

Aby zacząć rozumieć, że rozwój pamięci człowieka bezpośrednio związane z uwagą. Czy jesteś osobą uprzejmy? Robisz zauważyć małe rzeczy? Dla rozwoju pamięć ejdetyczna powinny stosować ćwiczenia zapamiętać obraz lub obrazy. Zacznij z „fotografią” prostych obrazów. I odpowiedni wzór matematyczny – patrzeć na nich przez chwilę, a następnie spróbuj odtworzyć. Zdjęcia i ostatecznie komplikować formułę.

Szkolenie wysoce skuteczna pamięć ejdetyczna sparowane karty. Aby rozpocząć, należy przygotować cztery pary kart, shuffle i miejsce do góry. Studia ogólny obraz jakiegoś czasu, starając się zapamiętać
widać, a następnie odwrócić kartę. Otwierając je jeden po drugim, spróbuj sobie przypomnieć, gdzie para jest dla tej karty. Ilość próbach powinna maleć z upływem czasu.

Wiele metod zapamiętywania zbudowane na skojarzeniach, to co należy pamiętać, jest związana, lub jest związana z już znane.

Średniowieczne studentów, na przykład, nie jest w stanie kupić książki ze względu na ich wysoki koszt, miasto wyobrazić przedmiotu – matematyki, fizyki, chemii i przeszedł przez to w swoim umyśle.

I wreszcie. Różni ludzie mogą dominować różne rodzaje pamięci – wzrokowe, słuchowe, silnik. Praca nad poprawą pamięci, należy włączyć tych, którzy rozwinęli w mniejszym stopniu.